Znovuotevřený zámek Třešť nabízí nejen elegantní ubytování a wellness, říká Pavla Pěkná

Znovuotevřený zámek Třešť nabízí nejen elegantní ubytování a wellness, říká Pavla Pěkná

Tisk

pavla pekna200Co má společného zámek v Třešti se spisovatelem Franzem Kafkou a k čemu zámek slouží, na to odpověděla v následujícím rozhovoru ředitelka zámeckého hotelu Pavla Pěkná. Sama o znovuotevřeném novorenesančním sídle tvrdí, že to byla láska na první pohled. Dnes funguje jako elegantní zámecký hotel, prodchnutý dílem Franze Kafky, přičemž kromě ubytování nabízí zámecké wellness, nádherné prostory pro konference a svatby a rovněž skvělou kuchyni...

 

Jste ředitelkou hotelu v zámku Třešť, a proto by mě zajímalo, na co všechno se můžou těšit hosté? Čím vším slouží zámek hostům a návštěvníkům?

Náš znovuotevřený novorenesanční Zámek Třešt na Jihlavsku funguje hlavně jako zámecký hotel, prodchnutý dílem Franze Kafky. Nabízí kromě ubytování, zámecké wellness, i krásné prostory pro konference a svatby a zve návštěvníky i do restaurace Franze Kafky na českou kuchyni inspirovanou počátkem 20. století, avšak v moderním pojetí. Objednat si lze Spa rituály na míru: lesní, Indonésie či oblíbená ledová Arktida a mnoho dalších.

V zámeckém parku se nachází geopark s naučnou stezkou, hřiště pro Discgolf a pétanque. U zámeckého jezírka si můžete vyzkoušet moderní metodu rybaření metodou „chyť a pusť“ nebo si na recepci zapůjčit elektrokola a prozkoumat krásy Vysočiny.

pevla pekna foto1

Když jsem viděl poprvé na fotkách zámek Třešť, tak mě zaujal na první pohled? Jak jste to měla vy? Nebyla to náhodou láska na první pohled?

Ano, byla to láska na první pohled, upřímně čekala jsem zámek jako z pohádky, přitom uvnitř z původního zámku nezůstal kámen na kameni. Moderní design mne naprosto uchvátil. Zvolili jsme téma Franze Kafky, protože světoznámý spisovatel jezdil v letech 1900 až 1907 do Třeště ke svému strýci. Věnovali jsme mu celý koncept zámku, který jsme s lehkou nadsázkou zakomponovali do novorenesanční zámecké budovy. Miluji jeho kresby a bavilo mne objevovat, co jeho piktogramy znamenají. Třeba piktogram „člověk velmi znaven“ vás dovede do wellness.

Co všechno zajímá hosty? Určitě obdivují i dobové či historizující vybavení...

Tady vás bohužel si zklamu, z dobového vybavení se bohužel nic nezachovalo, pořídili jsme kompletně nové vybavení zámku a hosté obdivují náš minimalistický design s piktogramy Franze Kafky, malinko jsme si ale pohráli s barvami, a kromě barevných křesel jsme doplnili i barevné abstraktní „rozpité“ obrazy z dílny Rozpito z Brna.

Pavla Pekna foto2

Co všechno obnáší vaše pozice ředitelky?

Jako ředitelka hotelu odpovídám za celkové řízení, obchodní a prodejní strategii k dosažení stanovených cílů. Podařilo se mi zde na Vysočině postavit velmi mladý a dynamický, a hlavně kreativní tým, který společně se mnou posouvá naše cíle a osobní hranice.

Zajímá mě také, jaké máte hobby, co vás zajímá a jak trávíte volný čas?

Miluji cestování, dobré jídlo a kvalitní víno, jízdu na kole či houbaření, které si nyní v této roční době hojně dopřávám právě v přilehlých vysočinských lesích. Od naší šéfkuchařky jsem získala skvělý recept na zavařování.

Začala kulturní sezóna, týká se to i vašeho kouzelného zámku?

Zámek Třešt je místem silně svázaným i se světem literatury. Jestli máte rádi knihy a dobré jídlo k tomu, nemělo by vám uniknout „Listování“ z knihy U nás v Evropě 26. října 2022 od 20 hodin a další kulturní akce chystáme a postupně doplňujeme na našem webu v sekci „Aktuality“.

pavla pekna foto3

Zdroj foto: archiv


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Francouzská klavíristka Justine Verdier: „Znám Dvořáka, Smetanu a Janáčka, už jsem hrála některé jejich skladby“

brick 200Nechte se tímto rozhovorem pozvat na vánoční závěrečný koncert "Festival Brikcius" - 3. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu v Praze & Rok české hudby 2014 / VIOLONCELLO A KLAVÍR & PĚT JUBILANTŮ, který se koná ve čtvrtek 18....

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Petr Vurbs: Chytré knihy o tom, jak být dobrým tátou, jsem nikdy nedočetl do konce.

vurbs perexAutorovi knihy A život je tu! Petru Vurbsovi se radikálně změnil život po narození dcery. Brilantně zpracoval humorný pohled na události, které se svou dcerou denně prožívá. Najednou se musí vyrovnávat s ranním vstáváním v pět, ř...


Literatura

Vzhůru do pravěku!

brontik perPo úspěšném prvním dílu se autor Thomas Brezina rozhodl i pro pokračování příběhu o dinosauřím kamarádovi Brontíkovi. Tentokrát se spolu s ním i novým členem rodiny vydáváme do druhohor, kde, jak Týna s Tobíkem brzy poznají, ne...

Divadlo

Národní divadlo slavnostně zahájilo svou již 132. sezonu módní přehlídkou pro veřejnost

nd 200Při příležitosti otevření již „více než stoleté“ sezóny Národního divadla, byla pro veřejnost připravena akce módní přehlídky protagonistů čtyř odvětví Národního divadla - baletu, činohry, opery a Laterna Magiky. Moderace mó...

Film

Mezipatra 2012: Dolan a Laurence svádějí boj za emancipaci jako jeden muž

laurence anyways dolanZ řady nesporně zajímavých tvůrců, jejichž snímky se objevily na programu letošního ročníku festivalu queer filmů Mezipatra a stojí za pozornost, má třiadvacetiletá režisérská hvězda z Québecu Xavier ...