Znovuotevřený zámek Třešť nabízí nejen elegantní ubytování a wellness, říká Pavla Pěkná

Znovuotevřený zámek Třešť nabízí nejen elegantní ubytování a wellness, říká Pavla Pěkná

Tisk

pavla pekna200Co má společného zámek v Třešti se spisovatelem Franzem Kafkou a k čemu zámek slouží, na to odpověděla v následujícím rozhovoru ředitelka zámeckého hotelu Pavla Pěkná. Sama o znovuotevřeném novorenesančním sídle tvrdí, že to byla láska na první pohled. Dnes funguje jako elegantní zámecký hotel, prodchnutý dílem Franze Kafky, přičemž kromě ubytování nabízí zámecké wellness, nádherné prostory pro konference a svatby a rovněž skvělou kuchyni...

 

Jste ředitelkou hotelu v zámku Třešť, a proto by mě zajímalo, na co všechno se můžou těšit hosté? Čím vším slouží zámek hostům a návštěvníkům?

Náš znovuotevřený novorenesanční Zámek Třešt na Jihlavsku funguje hlavně jako zámecký hotel, prodchnutý dílem Franze Kafky. Nabízí kromě ubytování, zámecké wellness, i krásné prostory pro konference a svatby a zve návštěvníky i do restaurace Franze Kafky na českou kuchyni inspirovanou počátkem 20. století, avšak v moderním pojetí. Objednat si lze Spa rituály na míru: lesní, Indonésie či oblíbená ledová Arktida a mnoho dalších.

V zámeckém parku se nachází geopark s naučnou stezkou, hřiště pro Discgolf a pétanque. U zámeckého jezírka si můžete vyzkoušet moderní metodu rybaření metodou „chyť a pusť“ nebo si na recepci zapůjčit elektrokola a prozkoumat krásy Vysočiny.

pevla pekna foto1

Když jsem viděl poprvé na fotkách zámek Třešť, tak mě zaujal na první pohled? Jak jste to měla vy? Nebyla to náhodou láska na první pohled?

Ano, byla to láska na první pohled, upřímně čekala jsem zámek jako z pohádky, přitom uvnitř z původního zámku nezůstal kámen na kameni. Moderní design mne naprosto uchvátil. Zvolili jsme téma Franze Kafky, protože světoznámý spisovatel jezdil v letech 1900 až 1907 do Třeště ke svému strýci. Věnovali jsme mu celý koncept zámku, který jsme s lehkou nadsázkou zakomponovali do novorenesanční zámecké budovy. Miluji jeho kresby a bavilo mne objevovat, co jeho piktogramy znamenají. Třeba piktogram „člověk velmi znaven“ vás dovede do wellness.

Co všechno zajímá hosty? Určitě obdivují i dobové či historizující vybavení...

Tady vás bohužel si zklamu, z dobového vybavení se bohužel nic nezachovalo, pořídili jsme kompletně nové vybavení zámku a hosté obdivují náš minimalistický design s piktogramy Franze Kafky, malinko jsme si ale pohráli s barvami, a kromě barevných křesel jsme doplnili i barevné abstraktní „rozpité“ obrazy z dílny Rozpito z Brna.

Pavla Pekna foto2

Co všechno obnáší vaše pozice ředitelky?

Jako ředitelka hotelu odpovídám za celkové řízení, obchodní a prodejní strategii k dosažení stanovených cílů. Podařilo se mi zde na Vysočině postavit velmi mladý a dynamický, a hlavně kreativní tým, který společně se mnou posouvá naše cíle a osobní hranice.

Zajímá mě také, jaké máte hobby, co vás zajímá a jak trávíte volný čas?

Miluji cestování, dobré jídlo a kvalitní víno, jízdu na kole či houbaření, které si nyní v této roční době hojně dopřávám právě v přilehlých vysočinských lesích. Od naší šéfkuchařky jsem získala skvělý recept na zavařování.

Začala kulturní sezóna, týká se to i vašeho kouzelného zámku?

Zámek Třešt je místem silně svázaným i se světem literatury. Jestli máte rádi knihy a dobré jídlo k tomu, nemělo by vám uniknout „Listování“ z knihy U nás v Evropě 26. října 2022 od 20 hodin a další kulturní akce chystáme a postupně doplňujeme na našem webu v sekci „Aktuality“.

pavla pekna foto3

Zdroj foto: archiv


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

PETR HORKÝ: V ŠEDESÁTI BYCH CHTĚL VYPADAT JAKO PAN ZIKMUND V PĚTADEVADESÁTI

HORKY PEREXPetr Horký, režisér a dokumentarista, cestovatel a publicista, toho zažil tolik, že jednou on sám bude „výborným materiálem“ pro filmaře. Zatím je to ale on sám, kdo připravil dokument o výjimečném M...

Videorecenze knih

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Čtěte také...

Krádeže času Jany Eichler-Ruské

chimeara jana perexMnozí umělci touží zachytit prchavé okamžiky krásna a uchovat je natrvalo. Patří mezi ně i severočeská výtvarnice Jana Eichler-Ruská, tvořící pod značkou Chimeara. Lze uchopit přelud a přetavit jej do hmatatelné podoby? Je možn...


Literatura

„Veselá holčičí růžová v pařátech depresivního chlapa.“

neradost perexVeselá holčičí růžová v pařátech depresivního chlapa.“ I těmito slovy charakterizuje svou první vydanou knihu Karel Novotný. A je to trefné. Umělecký kontrast růžové barvy s neveselým...

Divadlo

Zdenek Merta oslaví 70. narozeniny!

Zdenek Merta 200Respektovaný skladatel a producent hudebního divadla Zdenek Merta se narodil v Hranicích na Moravě a své dětství trávil například u své tety ve Veselíčku u Lipníka nad Bečvou, prožil ale také čtyři roky v Bejrútu, kde byl jeho otec dipl...

Film

Soukromé drama Harryho dcer
ImageLetošní silné mrazy snad už konečně polevily. Přesto je od 15. února do 19. února ve třech českých kinech pořádně chladno. Severská filmová zima zavítá do pražského Atlasu, brněnského Artu a do Ostravy. Středeční zahájení bylo ve znamení skutečně stu...