Na Comic-Con Junior dorazí hvězdy z Hvězdné brány a Harryho Pottera

Na Comic-Con Junior dorazí hvězdy z Hvězdné brány a Harryho Pottera

Tisk

comic con brno 200Již za necelé dva měsíce proběhne na Výstavišti Brno první ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior, konkrétně v termínu 22. a 23. října 2022. Festival přinese oblíbená témata filmů a seriálů, počítačových i deskových her, komiksů a literatury především v žánru sci-fi a fantasy. Návštěvníci se mohou těšit na Comic-Con, jak ho znají z Prahy, ale s rozšířeným programem pro mládež.

 

„Mám velkou radost, že můžeme prozradit jména prvních hvězdných hostů. Kanadského herce Michaela Shankse znají fanoušci především díky roli Daniela Jacksona v seriálu Hvězdná brána, zahrál si ale třeba i v seriálu Nemocnice Hope. Nejznámějším filmem anglického herce Marka Williamse je Harry Potter, kde si zahrál otce rodiny Arthura Weasleyho, “ uvádí Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jehož produkční divize NoLimits akci spolupořádá. Z komiksových tvůrců pak svoji účast již přislíbili Petr Kopl, Nikkarin, Klára Smolíková nebo Dan Černý. „Děti, náctiletí i dospělí se budou moci vyřádit na řadě kreativních workshopů, na kterých si něco vyrobí, složí, postaví, nakreslí na papír nebo tablet. Zájemci si budou moci také vyzkoušet práci dabéra,“ doplňuje programový ředitel festivalu Václav Pravda.

comic con brno 1

Návštěvníci Comic-Conu Junior se mohou těšit nejen na fotografování, autogramiády a besedy se zahraničními i domácími herci a umělci, ale i na workshopy, soutěže, turnaje, výstavy, přednášky a prodej zboží pro fanoušky a mnoho dalšího.

Na své si přijdou i milovníci kostýmů, pro cosplayery bude připraven bohatý program s vlastním podiem. V sobotu i v neděli proběhne dětská kostýmová promenáda Kinder Cosplay. Náctiletí pak budou moci ve svých kostýmech soutěžit v Teen Cosplay. Videoherně a deskoherně bude vyhrazena plocha až 2000 m2. V rámci obří videoherny budou představeny nové i retro konzole, virtuální realita, ale také herní počítače, notebooky atd. Deskoherna pak nabídne desítky stolů pro karetní a deskové hry a hlavolamy. Za návštěvu bude jistě stát i prohlídka velkých Star Wars modelů, výstava kostýmů a rekvizit z pohádky Princezna zakletá v čase nebo expozice létajícího auta z Harryho Pottera Forda Anglia. Žhavou novinkou Comic-Conu Junior bude velká Pokémon zóna s turnaji, burzou kartiček a dalším programem.

Bohatý fanouškovský program připravuje komunita známá z dalších českých conů. Programové linie se budou věnovat fenoménům jako manga, anime a japonská kultura; Star Wars, Stargate, Pán času a další sci-fi; Harry Potter, Pán prstenů a další fantasy. Dále se návštěvníci mohou těšit na pořady o videohrách, komiksových světech nejen Marvelu a DC, o literárních světech, populární vědě a technice. V uličce Artist Alley budou prezentovat i prodávat svá díla tvůrci a umělci z různých zemí. Na místě si bude možné také zakoupit merch spojený s populárními franšízami. Toto je jen malá ochutnávka připravovaného programu.

comic con brno 2

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam budou postupně přidávány nové podrobnější informace.

Vstupenky je možné koupit na https://junior.comiccon.cz/, zde bude možné rovněž týden před festivalem dokoupit ke vstupence podpisy a fotky hvězd. Oficiálním prodejcem vstupenek je společnost Ticketstream.

Comic-Con Prague a Comic-Con Junior společně organizují společnosti Active Radio a.s. a Comic-Con Prague s.r.o.

comic con brno plakat

Více informací:

Web: https://junior.comiccon.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/comicconjunior
Instagram: https://www.instagram.com/comiccon_junior


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Jsem spíš orientovaný na naše zpěvandule, říká Martin Fritsch alias Miss Angelika

angelika 200Dělat travesti show, kdy během jednoho večera uvidí publikum na jevišti celou plejádu známých hvězd, není žádná legrace. Něco o tom ví brněnský rodák Martin Fritsch, který už od konce devadesátých let vystupuje jako Miss Angelika. Zatímco v min...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Autorské čtení s Kulturou 21 - vyhlášení výsledků hlasování o nejlepší ukázku z vlastní tvorby

AC K21Před časem jsme oslovili knižní autory a poskytli jim prostor, aby představili svou tvorbu veřejnosti prostřednictvím autorského čtení. Sešla se nám pěkná řádka nahrávek zahrnující prózu, poezii, detektivky, milostné romány i naučnou literaturu. Audio u...


Literatura

Proč umírají ptáci?

Proc ptaci perexV malém normandském městečku z oblohy najednou popadali mrtví ptáci. Jev se zopakoval i na dalších místech, ale zdá se, že to nikoho nezajímá. To si aspoň myslí mladý pařížský student literatury. Ten neustále odkládá napsání své di...

Divadlo

Divadelní svět 2012

divadelni-svet 2012 200Na začátku nového roku se hodnotí. Hodnotí se rok uplynulý, jeho činy, výsledky. Ohlédnutí zpátky může přinést zajímavá srovnání, poukázat na to nejdůležitější a navnadit do budoucnosti. I redakce divadla n...

Film

České a italské natáčení historického velkofilmu Il Boemo v hlavní roli s Vojtěchem Dykem je v plném proudu

Il Boemo 200Hlavní část natáčení historického velkofilmu režiséra Petra Václava Il Boemo o Josefu Myslivečkovi, jednom z nejvyhledávanějších hudebních skladatelů druhé poloviny 18. století, právě probíhá mezi Českou republikou a Itálií. Ve skladatelově rod...