Na Comic-Con Junior dorazí hvězdy z Hvězdné brány a Harryho Pottera

Na Comic-Con Junior dorazí hvězdy z Hvězdné brány a Harryho Pottera

comic con brno 200Již za necelé dva měsíce proběhne na Výstavišti Brno první ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior, konkrétně v termínu 22. a 23. října 2022. Festival přinese oblíbená témata filmů a seriálů, počítačových i deskových her, komiksů a literatury především v žánru sci-fi a fantasy. Návštěvníci se mohou těšit na Comic-Con, jak ho znají z Prahy, ale s rozšířeným programem pro mládež.

 

„Mám velkou radost, že můžeme prozradit jména prvních hvězdných hostů. Kanadského herce Michaela Shankse znají fanoušci především díky roli Daniela Jacksona v seriálu Hvězdná brána, zahrál si ale třeba i v seriálu Nemocnice Hope. Nejznámějším filmem anglického herce Marka Williamse je Harry Potter, kde si zahrál otce rodiny Arthura Weasleyho, “ uvádí Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jehož produkční divize NoLimits akci spolupořádá. Z komiksových tvůrců pak svoji účast již přislíbili Petr Kopl, Nikkarin, Klára Smolíková nebo Dan Černý. „Děti, náctiletí i dospělí se budou moci vyřádit na řadě kreativních workshopů, na kterých si něco vyrobí, složí, postaví, nakreslí na papír nebo tablet. Zájemci si budou moci také vyzkoušet práci dabéra,“ doplňuje programový ředitel festivalu Václav Pravda.

comic con brno 1

Návštěvníci Comic-Conu Junior se mohou těšit nejen na fotografování, autogramiády a besedy se zahraničními i domácími herci a umělci, ale i na workshopy, soutěže, turnaje, výstavy, přednášky a prodej zboží pro fanoušky a mnoho dalšího.

Na své si přijdou i milovníci kostýmů, pro cosplayery bude připraven bohatý program s vlastním podiem. V sobotu i v neděli proběhne dětská kostýmová promenáda Kinder Cosplay. Náctiletí pak budou moci ve svých kostýmech soutěžit v Teen Cosplay. Videoherně a deskoherně bude vyhrazena plocha až 2000 m2. V rámci obří videoherny budou představeny nové i retro konzole, virtuální realita, ale také herní počítače, notebooky atd. Deskoherna pak nabídne desítky stolů pro karetní a deskové hry a hlavolamy. Za návštěvu bude jistě stát i prohlídka velkých Star Wars modelů, výstava kostýmů a rekvizit z pohádky Princezna zakletá v čase nebo expozice létajícího auta z Harryho Pottera Forda Anglia. Žhavou novinkou Comic-Conu Junior bude velká Pokémon zóna s turnaji, burzou kartiček a dalším programem.

Bohatý fanouškovský program připravuje komunita známá z dalších českých conů. Programové linie se budou věnovat fenoménům jako manga, anime a japonská kultura; Star Wars, Stargate, Pán času a další sci-fi; Harry Potter, Pán prstenů a další fantasy. Dále se návštěvníci mohou těšit na pořady o videohrách, komiksových světech nejen Marvelu a DC, o literárních světech, populární vědě a technice. V uličce Artist Alley budou prezentovat i prodávat svá díla tvůrci a umělci z různých zemí. Na místě si bude možné také zakoupit merch spojený s populárními franšízami. Toto je jen malá ochutnávka připravovaného programu.

comic con brno 2

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu a sociálních sítích, kam budou postupně přidávány nové podrobnější informace.

Vstupenky je možné koupit na https://junior.comiccon.cz/, zde bude možné rovněž týden před festivalem dokoupit ke vstupence podpisy a fotky hvězd. Oficiálním prodejcem vstupenek je společnost Ticketstream.

Comic-Con Prague a Comic-Con Junior společně organizují společnosti Active Radio a.s. a Comic-Con Prague s.r.o.

comic con brno plakat

Více informací:

Web: https://junior.comiccon.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/comicconjunior
Instagram: https://www.instagram.com/comiccon_junior


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Lou Fanánek Hagen: „Kostým Ringo Starra ve mně nevyvolává žádný nadšení, protože nemám rád Beatles“

altSkupina Tři sestry má nové kostýmy, své vlastní pivo a léto plné koncertů před sebou. Jak se ke všemu staví jejich zpěvák Lou Fanánek Hagen si můžete přečíst v tomto rozhovoru.  

 

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

4 generace žen v roli modelek na Dyzajnu

DM 200Podzimní Dyzajn market se bude konat 3. a 4. října na Výstavišti Praha v Holešovicích. Představí přes 180 lokálních tvůrců a dyzajnérů, kteří své produkty nejen navrhují, ale povětšinou i vyrábějí. Organizátoři kladou důraz na to, aby vše, co je na akci pre...


Literatura

Tajemství minulosti odhaluje vlněný šál z Kašmíru

Kasmirovy sal 200Mair vysunula dolní zásuvku prádelníku. Uviděla několik zažloutlých povlaků na polštáře a ubrus s prolamovaným středovým pásem, který se vyndával bez výjimky jednou ročně, aby se prostřel a uhladil na vánoční tabuli. Bílá látk...

Divadlo

Muzikál Mamma Mia! na prknech divadla Hybernia

Mia 200Muzikál Mamma Mia! patří bezesporu k nejslavnějším muzikálům světa. I u nás má tento muzikál úspěch. Prodalo se přes 250 000 vstupenek. Proto je muzikál obnoven a během léta se dočkáte 32 exkluzivních představení. V českém znění. Hra...

Film

Nazareth schválili rockument a může do kin!

nazareth rockument 200Rockový dokument, který vám dá nahlédnout do tajů a šíleností, které musí muzikanti cestující napříč zeměmi absolvovat. Režisér Miloslav Šmídmajer se již po třetí v životě rozhodnul o výlet do života slavnýc...