Povídková kniha Psí táta aneb (ne)herec a jeho smečka je na světě

Povídková kniha Psí táta aneb (ne)herec a jeho smečka je na světě

Tisk

Psi tata perexMiroslav Hrabě, herec, moderátor a nyní také spisovatel, vydal v říjnu v nakladatelství MaHa svou první knihu Psí táta aneb (ne)herec a jeho smečka. Knížku povídek, týkajích se převážně humorných i emotivních příhod, které denně zažívá se svými adoptovanými psy, anebo s ironickou nadsázkou komentujích jeho herecký život, psal mimo jiné také během covidové pandemie, kdy byl nucen kvůli uzavřeným divadlům hledat alternativní zaměstnání. Křest proběhl koncem listopadu v knihkupectví Božská Lahvice v Praze.

ANOTACE: Být psím tátou jsem nikdy neplánoval, ale osud to viděl jinak. Jsem herec, kterej chtěl svoji práci už tisíckrát pověsit na hřebík, protože v tomhle prostředí moc chodit neumím a z určitých lidí a praktik je mi fakt špatně. Nadával jsem na osud, než jsem poznal svoji psí smečku, která mi nedá vydechnout, je všude kolem mě a má mě vycvičenýho. Adoptoval jsem pejsky, které nikdo nechtěl a já s nimi našel štěstí. Miluju je a nedám na ně dopustit. Jsem sice postrach sousedů a veterinářů, noční můra dopravců a pošťáků, ale tak to prostě je. Svoji hereckou práci mám také moc rád, ale často mi dává na frak víc, než ta naše osmičlenná psí rodina. Bláznivá, náročná, ale přesto naprosto oddaná a bezelstná zvířecí parta. Je to život plný emocí, které bych přál všem zažít. Budu moc rád, když Vám naše příběhy vykouzlí úsměv na tváři a možná i slzu v oku.

Psi tata3

„Nikdy jsem neměl pejska, dokud jsem neadoptoval manželku," komentuje vtipně Miroslav Hrabě skutečnost, že se z něj neplánovaně stal chovatel. „Potom se všechno změnilo a život je úplně jiný. K první adopci přibyla další a teď je těch adoptovaných pejsků pět, dohromady ale osm. Mám tady s sebou naši Kačenku," poukázal na francouzského buldočka, o kterého se během křtu starala jeho manželka Tereza. „Kačenka je z množírny a je to snad nejhorší případ vůbec, co jsem kdy viděl. Říkám jí Anděl." Autor dodal, že pokud si po přečtení knihy aspoň jeden člověk adoptuje psa, bude mít velkou radost.

Psi tata2

Povídkovou knihu doprovázenou veselými i smutnějšími fotografiemi z psího života Psí táta aneb (ne)herec jeho smečka pokřtili kmotři Anežka Rusevová, Markéta Harasimová, Petr Zelenka a Honza Dědek. Ukázky z knihy kmotry nejen pobavily a rozesmály, ale také zabrnkaly na emotivní struny. Všichni se shodli, že být pejskařem je poslání (ačkoli dámy jsou také majitelkami koček).

Psi tata4

Kmotři během křtu odpovídali na všetečné otázky moderátora Petra Říbala. Na dotaz, zda má psa, odpověděl Honza Dědek takto: „Já mám takzvaného „vestáje". To je rasa „vesnické tajemství." Nikdy jsem psa nechtěl, ale pak ke mně přišla jedna slečna, zůstala, a s ní i pes. A když potom po roce odešla, i s tím psem, tak se mi strašně stýskalo. Po tom psovi," zdůraznil. „A tak jsem našel útulek Tlapky z Korfu a nechal si poslat štěně. Toho vestáje," doplnil Honza s tím, že dnes už má i díky nové partnertce psy dva.

www.nakladatelstvi-maha.cz 

www.psitata.cz 


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Aleš Cibulka, moderátor České tajenky a Toboganu, zahradničí a chystá se koupit vertikutátor

ales cibulka200S Alešem Cibulkou se od ledna letošního roku můžeme potkat vpodvečer každého všedního dne u České tajenky. Tato vědomostní ryze česká soutěž, kterou připravila TV Barrandov, si rychle našla...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Obrazy Izraele na fotografiích Lenky Hatašové

obrazy izraele200Obrazy Izraele na fotografiích Lenky Hatašové můžete až do 3. února vidět v galerii Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (Senovážné náměstí 9, Praha 1). Prodejní výstava, konaná pod záštitou předsedkyně SÚJB Dany Drábové, je otevřena...


Literatura

Velmi zajímavé svědectví ze života patchworkové rodiny

z ceho je den 200Z čeho je den je román Dominiky Prajdové, který vyšel v Knižním klubu a získal také Literární cenu Knižního klubu.

 

...

Divadlo

Rodina je základ státu. Švandovo divadlo uvádí hru Ecce Homo Homolka inspirovanou známou komedií

Ecce Homo Homolka perexRodina Homolkových vyráží na výlet do přírody. Kromě ušlápnutého Ludvy (Jan Grundman), frustrované Heduš (Natálie Řehořová) a jejich dvojčat (Marek Frňka) a výletu účastní i babi (Nataša Bednářová/Lucie Valenová) a děd...

Film

Toy Story 3 poučí malé i velké

toy-story-3-200Toy Story 3: Příběh hraček (2010) je na první pohled zábavná oddechová komedie pro děti, ale nejde v ní jen o to. Dobře vychytaný scénář a zápletka, která místy připomíná spíš drama, dokáže poučit nejen malé dítě, ale i leckterého dospělého.

...