Festival Take Care přináší aktivní naději v době ekologické krize

Festival Take Care přináší aktivní naději v době ekologické krize

Tisk

ekoOd 1. září do 4. října proběhne v Praze a okolí festival Take Care. Událost inspirovaná encyklikou Laudato si’ nabídne několik desítek akcí reflektujících ekologická témata skrz umění, spiritualitu nebo praktické workshopy.
Sedmý ročník festivalu Take Care bude různými způsoby reflektovat závažné ekologické a společenské otázky dnešní doby a podněcovat aktivní naději k pozitivním změnám. Od 1. září do 4. října proběhne v Praze několik desítek kulturních a společenských akcí, které reprezentují různé přístupy k ekologii.

Festival, který se poprvé konal v roce 2018, již druhým rokem propojuje více než třicet různých organizací a společenství. Program je proto velmi rozmanitý a přináší různorodé pohledy a podněty.
Slavnostní zahájení se uskuteční 1. září na nádvoří františkánského kláštera u kostela Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí. V dalších týdnech proběhne celá řada akcí organizovaných na více než třiceti místech v Praze a okolí. Mezi spolupracujícími organizacemi bude například Akademická farnost Praha, klášter Fortna nebo klášter Pražského Jezulátka. Výtvarnou scénu bude zastupovat například galerie Jilská 14 nebo Ateliér radostné tvorby. Praktické workshopy zajistí Cirkulární dílna v Kampusu Hybernská nebo komunitní platforma Na ovoce. Dalšími programy přispěje také Městská knihovna v Praze nebo Skautský institut. V nabídce budou také divadelní představení, přednášky či diskuze. Program akcí bude zveřejněn v průběhu léta na webu www.festivaltakecare.cz.

eko

Hlavní inspirací festivalu je encyklika papeže Františka Laudato si’. Tento významný dokument upozorňuje na závažná a vzájemně propojená ekologická a sociální témata a vybízí všechny lidi na světě, aby problémy současného světa promýšleli a snažili se na ně odpovídat změnami ve svých životech. Cílem festivalu není jen upozorňovat na problémy, ale také přinášet radost a aktivní naději a inspirovat k tzv. ekologickému obratu. Ekologický obrat je v misi festivalu popsán jako „rozhodnutí vydat se na cestu vytváření a obnovování harmonického vztahu lidí s přírodou.“ Festival začíná na Den modliteb za péči o stvoření a pokračuje během tzv. Doby stvoření, tedy období, ve kterém jsou nejen křesťané vyzýváni k hlubšímu promýšlení ekologických témat i vyjádření vděčnosti za krásy přírody.

eko1

Festival pořádá Umělecká platforma Karavana, spolek sdružující umělecky zaměřené lidi se vztahem ke křesťanským hodnotám. V minulém roce se do festivalu zapojilo více než třicet organizací, které uspořádaly přes sedmdesát akcí.

eko2

Více informací o festivalu naleznete na webu www.festivaltakecare.cz.


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Prospěli jsme svému zdraví, zdraví našich klientů a hlavně se chováme šetrně k přírodě, co více si přát“

Tezop 200iskárna EZOP je zlínská společnost, která vznikla už v roce 1993 a od té doby se vyvíjí a upevňuje svou pozici především v oblasti tiskových služeb, reklamy a různých výstavních expozic. Všechny jejich tisky jsou ekologické a víc nejen o nich nám prozr...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Atmosféra vinárny je nejen ve víně

skli200Kvalitní víno, hezké prostředí, dobrá společnost. Takové nároky na vinárnu, ve které chceme posedět, máme všichni. Jaký design mají vinnný bar Ken-Oliver a Sklípek U zlatého hroznu?

...

Literatura

Voda, co se líně vleče

JakoVoda perexKdyž jsem si přečetla recenze k tomuto románu, nebyla jsem si jistá, co čekat. Ovšem hned při prologu jsem pochopila, na co ostatní redaktoři naráželi. Příběh se líně vleče, pomalu a nenápadně vtahuje do děje....

Divadlo

Když kamarádi už nejsou, co bývali

fuk 200Divadlo pod Palmovkou opět hraje po rekonstrukci ve svých prostorech. Jednou z premiér aktuální sezóny je i hra nizozemské autorky Marie Goos, která poukazuje na to, že časy a lidi se mění, i když byli skálopevně přesvěd...

Film

Den zrady aneb Politika je svinstvo

den zrady filmGeorge Clooney si za několik desetiletí, během nichž v Hollywoodu působí, již neotřesitelně získal pravý status hvězdy té nejvyšší svítivosti. Kromě vytouženého Oscara začal před deseti lety naplňovat své režijní amb...