Jaký je Švanciho nový život?

Jaký je Švanciho nový život?

Tisk

ja-su-ja200Já su já je název nové knihy Petra Švancary, která vyšla v nakladatelství XYZ. Má podtitul Život po životě a odhaluje spoustu zajímavostí ze života této osobnosti.

 

 

 

Kniha je rozdělena do osmi kapitol a jak podtitul napovídá, začíná rozlučkou s aktivní fotbalovou kariérou Petra Švancary a pokračuje tím, co se dělo dál. Věnuje se jak moderování a vystupování v médiích, tak další sportovní kariéře jako amatér. Osobní je část zaměřená na rodinu a televizní diváci ocení kapitolu o Petrově účasti v Survivoru.

Nejsem fanoušek fotbalu, takže právě před Survivorem jsem Petra Švancaru příliš neznala. Poté se na veřejnosti začal objevovat častěji a já na něj neměla úplně vyhraněný názor. Některé jeho vtipy mě míjely, ale chtěla jsem se o něm dozvědět více a také díky knize zjistit, jak mu jdou „písmenka“.

Musím říct, že jsem dobře udělala, protože mě Já su já moc bavila. Záhy jsem se do knihy začetla a bavilo mě nahlédnout pod pokličku této osobnosti. Se zájmem jsem si četla jeho vysvětlení určitých událostí a smála se u spousty jeho zážitků. Působil na mě sympaticky a často jsem s jeho názory souznila.

Také jsem byla zvědavá, jakým jazykem bude kniha psaná. Jestli bude celá hovorově, nebo naopak spisovně. Nakonec se jednalo o určitý mix, a i když nejsem příznivce obecné češtiny, tak tady mi to nijak nevadilo, a naopak působilo autenticky. Kdyby vše bylo přepsáno, byla by to podle mě velká škoda.

„Na vesnici si lidé víc dovolí, a je to i tím, že tam stojó u rantlu, a ne někde na tribuně, navíc tam ani nejsou pořadatelé. Ti lidi prostě brání svůj klub, je to jejich městečko, oni jednou za čtrnáct dnů v nedělu přindou k tomu rantlu a potřebujó si i něco dokázat. Třeba jsou nervózní i z práce, to člověk neví, jakej mají těžkej život.“ (str. 74)

Já su já není žádná přelomová kniha, ale pobavíte se u ní a dozvíte se mnoho nového. A to si myslím, že bylo hlavním cílem Petra Švancary!

Petr Švancara je bývalý profesionální český fotbalový útočník. Svou kariéru začínal v Zetoru Brno, v deseti přišel do Boby Brno, ve dvaceti hrál za Uherské Hradiště, poté za Staré Město. Ve své profesionální kariéře hrál v ČR a na Slovensku a připsal si jeden start v české reprezentaci do 21 let. Po skončení kariéry zahájil spolupráci s Českou televizí jako fotbalový expert. Od 16. července 2020 je hráčem týmu TJ Vilémovice. Petr Švancara se také objevuje v divadelních představeních Partičky a je častým hostem fotbalového diskuzního pořadu TIKI-TAKA na O2 TV Sport.

ja-su-ja

Já su já
Život po životě
Autor: Petr Švancara, Tomáš Klement
Žánr: česká beletrie, humor, osobnosti, sport
Nakladatelství: XYZ (Albatros Media)
Rok vydání: 2024
Počet stran: 320
Hodnocení: 87 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/72440722/ja-su-ja/

Brzy přineseme také rozhovor s Petrem Švancarou.


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pouliční slavnost už nebude mezi auty. Malostranské náměstí ožije!

parko200Z dolní části Malostranského náměstí by už letos mělo zmizet parkoviště. Mluvčí a iniciátorka petice za odstranění parkoviště z Malostranského náměstí Kateřina Bursíková Jacques je za to ráda. Nyní je třeba řešit podobu náměstí. Těší se, že zářijová akce...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

S Danou Vlkovou zpívala Hana Buštíková už pět let před vznikem dua Kamelie

Kamelie perex1Jsou dvě a pětatřicet let působí jako duo Kamelie. Hana Buštíková a Dana Vlková jsou ostřílené zpěvačky, které ale před érou Kamélií vystřídaly několik kapel. Zatímco Dana Vlková začínala začátkem 70. let m...


Literatura

Ladislav Karpianus úspěšně zdolává vysoké pracovní nasazení i v letních vedrech

200 litLetošní léto předvedlo různé podoby, kdy slunce pálilo o sto šest, na mnohé se nalepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“) a občas seslalo přílivy deště. Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí pod slunečními...

Divadlo

RockOpera Praha chystá výběrový vinyl, DVD s Vymítačem a láká na nový podzimní program

RockOpera 200RockOpera Praha rozhodně nezahálí a chystá pro své fanoušky několik novinek. Dokončila své první kompilační album Best Of RockOpera Praha I, které vyjde jako klasické CD i ve formě vinylu. Dále připravila speciální DVD se záznamem hororového...

Film

Nejoblíbenější ruská pohádka Mrazík baví už několik generací

altRuská filmová pohádka Mrazík (1964) je asi jediná klasika z bývalého Sovětského svazu, na kterou se dá dívat. Možná dnešní doba poněkud svádí ke zjednodušování, ale na rozdíl od ostatních filmů nebo knih se tohle neopírá jen o chudobu a tragédii, al...