Nechte se unést emocemi na výstavě Alfons Mucha eMotion

Nechte se unést emocemi na výstavě Alfons Mucha eMotion

Tisk

Mucha perexV prostorách Jízdárny Pražského hradu můžete ještě do 13. září letošního roku navštívit multimediální výstavu Alfons Mucha eMotion. Na digitálních obřích projekcí výtvarných děl za doprovodu dobové i současné hudby ožívají modelky z Muchových plakátů, historické postavy z ohromující Slovanské epopeje a Alfons Mucha promlouvá ze svého autoportrétu. To vše proměňuje standardní výstavu v neopakovatelné chvíle.


SLAVNÁ SBÍRKA V POHYBU

Mucha 1
Návštěvníci se mohou nechat pohltit atmosférou zdobné secese a při pohledu na rozpohybované části Slovanské epopeje, spojené v jeden celek a dokreslené dějovou hudbou, budou doslova vtaženi do kusu naší historie. V sále jsou umístěna lehátka pro komfortní sledování videomappingu odehrávajícího se na všech stěnách a na plochách uprostřed nainstalovaných zrcadel.

Mucha 4

Každý má však možnost vybrat si tu nejvýhodnější pozici, z níž si bude projekci užívat. Pohodlí lehátek je sice lákavé, ale diváci nakonec zjistí, že aby opravdu viděli úplně všechno, museli by mít krk jako sova. Mně se nejvíce osvědčilo místečko úplně v rohu, odkud se dal pohledem obsáhnout celý sál, všechny jeho stěny i zrcadlové plochy odrážející pestré obrazy a obrazce. Zážitek je to vskutku monumentální a rozhodně stojí za to návštěvu této výstavy absolvovat.

Mucha 2

Nejslavnější sbírka plakátů a dalších děl Alfonse Muchy, jejíž základy položil světový tenista číslo 1 Ivan Lendl, při svém prvním vystavení v roce 2013 v pražském Obecním domě získala titul Nejnavštěvovanější výstava výtvarného umění v historii ČR. Tentokrát vás obohatí o pohledy na nově získané mistrovské kousky a především o zážitek z digitálního zpracování.

Mucha 5

Výstava je otevřena od 28. června do 13. září 2022, sedm dní v týdnu, od pondělí do čtvrtka od 10 do 19 hodin, od pátku do neděle od 10 do 21 hodin. Pro aktuální informace sledujte sekci Aktuality na webových stránkách iMUCHA, kde bývají uveřejněny výjimečné kratší otevírací doby nebo celodenní uzavření výstavy.

Zdroj informací: https://imucha.com/cs/emotion
Foto: autorka článku


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

„Snažím se hledat témata, která souvisí se společenským děním“, říká režisér David Šiktanc

siktanc perexŠvandovo divadlo uvedlo premiéru hry ze 70.let na motivy románu Heinricha Bölla, která je díky svému kontroverznímu tématu poplatná i dnešní době. Co o ní říká její režisér David Šiktanc a co by podle něj měli diváci brát na zřetel?...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

V umění volnost – Umělecká beseda slaví 150 let své existence

umelecka beseda200Výtvarný odbor Umělecké besedy pořádá u příležitosti 150. výročí založení Umělecké besedy, nejstaršího a bohatou šíří svého působení i nejvýznamnějšího uměleckého spolku v českých zemích, v barokním...


Literatura

Legendární francouzský thriller: Purpurové řeky

purpurove reky 200Kultovní thriller Purpurové řeky francouzského autora Jeana-Christopha Grangé se v listopadu dočkal druhého českého vydání a to u nakladatelství XYZ. Chcete se bát a rozluštit záhadu purpurových řek?

Divadlo

V Činoherním klubu straší! Divadlo uvede v české premiéře westendový hit 2:22 – DUCHAŘSKÝ PŘÍBĚH

duch1Činoherní klub zahájí novou sezónu premiérou světově úspěšné hry britského dramatika Dannyho Robinse 2:22 – DUCHAŘSKÝ PŘÍBĚH v režii Braňa Holička. Vztahový thriller od autora populárních a oceňovaných podcastů BBC UNCANNY a THE BA...

Film

Natáčí se nový film Superžena

superzena perexTvůrci komedie Casting na lásku začali loňský rok s natáčením nového celovečerního filmu s názvem Superžena. Vizuálně netradičně pojatý snímek ze současnosti, který naráží na téma hledání postavení moderní ženy, slibuje atraktivní podíva...