Dům kultury v Kroměříži nabídne i letos bohatou nabídku děl malířů a fotografů

Dům kultury v Kroměříži nabídne i letos bohatou nabídku děl malířů a fotografů

Tisk

vystava200Rozlehlé foyer Domu kultury v Kroměříži je už léta tradičním prostorem pro uspořádání výstav obrazů, fotografií a uměleckých předmětů vesměs tuzemských výtvarníků. Vstup je volný a výstavy zde navíc návštěvníci, kteří sem zajdou na koncerty nebo divadelní představení. Navíc kroměřížský „palác kultury „disponuje dvěma výstavními prostory – není to jen foyer, ale i Pravá klubovna v prvním poschodí, kde se konají komorní výstavy. Zatímco v loňském roce proběhlo celkem 11 výstav, letos by jich mělo být 14.

 

Co se týče roku 2022, je možno zmínit výstavu nazvanou Pinhole tří fotografů Josefa Gála, Luboše Blažka a Vladimír Hudečka, bohumínského malíře, grafika a fotografa Pavla Opartyho, kroměřížské malířky Vladimíry Hlavinkové či prostějovské fotografky Jany Zaorálkové. Z velkých „skupinových“ tradičních výstav to byly tři akce - Kroměřížský výtvarný salón, Fotobraní a Pod modrým nebem.

Velký úspěch měly i dvě další výstavy, a to Tres Olomucensis, kde předvedli svá díla olomoučtí– malířka Lenka Kučerová – Žampová, fotograf Pavel Zatloukal a malíř Michael Esson, a dále česká malířka Rosana de Montfort, která předvedla v srpnu a září své díla na výstavě nazvané Dulce Dystopia. 

vystavy foto1

Z komorních výstav byla loni k vidění v Pravé klubovně jednak výstavu otrokovických malířů - Okem rozumění, jednak výstava mladičké malířky Roxany Žákové, která v září 2022 zahájila novou tradici Junior Art. Výstavy začínajících výtvarníků budou pokračovat i v roce 2023.

Jak už bylo uvedeno, letošní rok nabídne 14 výstav. Vedle tradičních tří výstav (Kroměřížský výtvarný salón 2023, Fotobraní, Pod modrým nebem) se dvakrát se představí mladí výtvarníci v rámci Junior Art.

vystava foto2

Ze samostatných výstav se v Domě kultury v Kroměříži představí holešovský fotograf Robert Rohál, kroměřížská malířka Radmila Vraníková, brněnská malířka Zuzana Linder, pražský herec Jiří Štrébl, který je znám také jako „divadelní“ fotograf, či kroměřížský malíř Antonín Dobrovolný, který letos oslaví sedmdesátiny.

V plánu je i výstava filmových fotografií herců první republiky ze sbírky Vítězslava Tichého stejně jako výstava fotografií a plakátů popových zpěváků ze 60. let, jejímž autorem je renomovaný fotograf Otto Dlabola. V srpnu proběhne výstava k výročí města Kroměříže. A i když to vypadá v letošním roce na 14 výstav, není vyloučeno, že je to číslo konečné...

 vystavy foto3

Zdroj foto: Robert Rohál

Více informací: https://www.dk-kromeriz.cz/neobycejne-obycejni-obycejne-neobycejni


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Rozhovor se zpěvákem kapely The Rasmus - Lauri Ylönen.

lauriNaše redaktorka Pavlína Kohoutová, která žije ve Finsku, vyzpovídala zpěváka Lauriho z kapely The Rasmus. Hovořili o jeho sólovém albu s názvem ,,New World´´, o tom, proč se rozhodl vydat sólové album, první singl a o jeho ritu...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Rozum versus cit². Krajská galerie navazuje na první úspěšnou výstavu

rozum versus cit 200Už v úterý 16. listopadu od 17 hodin se v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně uskuteční vernisáž očekávané výstavy Rozum versus cit². Jedná se o pokračování výstavy ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, kter...


Literatura

Příběhy Staré dámy – výprava za nejslavnějším cyklistickým závodem

Stara dama perexAutor Tomáš Macek napsal velmi poutavé dílo, které mapuje kompletní historii Tour de France, nebo-li Staré dámy. Tento závod, který je každé léto hojně sledován po celém světě se dočkal u nás vydání této knihy, která určitě nadchne každé...

Divadlo

Pod slávou herectví se skrývá i jeho bída?

200divZajímá vás, co vše obnáší herecké povolání? Jaká dilemata musí (nebo nemusí?) umělci řešit, pokud se ocitnou v konfrontaci s represivním režimem? O tom všem pojednává kniha Sláva a bída herectví, poskládaná z řady příspěvků, které se zabývají jednak her...

Film

Rostou jako z vody a čekají na Ostrov

ostrov prebal perex

Ostrov (2005) je akční sci-fi velmi akčního režiséra Michaela Baye. Jeho filmy jsou pověstné tím, že při nich je nejen na co koukat, ale taky nad čím přemýšlet. Hlavní hrd...