Premeny – Odraz duše

Premeny – Odraz duše

Tisk

Vernisaz perexTrenčianske osvetové stredisko v Trenčíne v pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja a autorka Stanislava Habšudová otvorili 11. júla výstavu pod názvom Moje cesty premeny. V priestoroch samosprávneho kraja v Trenčíne autorka predstavuje nielen obrazy, ale aj sklené a kovové misy, ktoré sama vytvorila od čias ukončenia svojho štúdia na vysokej pedagogickej škole v Nitre.


S obrazmi autorky Stanky Habšudovej sa organizátori nestretávajú po prvýkrát. Svojím umením sa predstavila v rámci súťažnej výstavy Výtvarné spektrum Trenčianskeho Kraja ako aj na Výtvarných salónoch. Autorskou výstavou v Trenčíne sa môže, ale pochváliť po prvýkrát.

Vernisaz2

FOTOGALÉRIA

„Nie som odborník na umenie, ale jej obrazy pôsobia veľmi sviežo, mladistvo. Vidieť v nich jej ženskú ruku, vo farebnosti a v tvaroch. Tento priestor sa nimi veľmi pekne oživí,“ uviedla organizátorka Janka Masárová.

Vernisaz3H

Na výstave môžeme vidieť rôznorodú prácu, nielen v štýloch, ale aj kombináciách ako kládla farby na plátno. V porovnaní s jej diplomovými prácami nastala zmena. „Určite je tam posun. Autorka tvorí v jednotlivých cykloch, sú to súbory obrazov. Myslím, že sa trošku ďalej posunula vo farebnosti,“ uzavrela Janka Masárová.

Vernisaz1

Metamorfózy, zmeny a inšpirácie hry farieb či vrstvenie, alebo geometrická vizáž aj to môžete nájsť v obrazoch maliarky Stanky Habšudovej, ktoré sú jej vlastnýmodrazom duše. Tak sa príde motivovať, je prístupná do 6. augusta.

Vernisaz4H

Vernisaz

Autorkou fotografií je Lenka Meravá

Autorem snímků ve fotogalerii je Andrej Mokrička


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Ostravská babská kapela Kapriola vydala CD Rebellion, houslistka Dona Michelle i sólovou desku

Kapriola CD (2)

Na Moravě jsou hezké a muzikální holky. Známá ženská rocková kapela Kapriola v průběhu doby kovidové změnila své osazenstvo, natočila nové album Rebellion a hlavní protagonistka kapely Dona Michelle má ...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

V ostravském dole Hlubina vylétají z uhlí motýli, v podchodu se apeluje na čistý vzduch

200vytS neobvyklým nápadem, jak oživit dávno opuštěný ostravský důl Hlubina, přišlo občanské sdružení Provoz Hlubina. Přihlásilo svůj areál do projektu Dulux Let’s Colour a vyhrálo desítky litrů barev. Díky nim tak ožil nedaleký podchod a hlavně 25 metrů vyso...


Literatura

Nejděsivější místa české historie vážně děsí ...
ImageNakladatelství XYZ přináší velmi zajímavou knížku pro milovníky děsivých historických událostí a tragédií.  Ale také tajemna. Nedoporučuji číst v depresi! Lidstvo má i svou odvrácenou stranu a tady vy...

Divadlo

Zhudebněná biografie překrásného děcka

200divDo Hradce Králové soustředila své tvůrčí síly dvojice Baláš - Brousek, aby v originálním zpracování mohla na scéně Klicperova divadla znovu ožít smyslná blondýna s ještě smyslnějšími iniciály.

...

Film

Argo – povedený film o bizarní záchranné akci

argo 4O tom, že Ben Affleck je minimálně o třídu lepší režisér než herec, už nemá smysl se zmiňovat, protože filmový fanoušek tohle dobře ví a slyší ze všech stran. Už jeho výtečný debut v podobě perfektní kriminálky Gone Baby Gone (někdy...