Kryštof Hádek a Kristina Svarinská znovu spolu. První záběry z komedie „Lítá v tom“

Kryštof Hádek a Kristina Svarinská znovu spolu. První záběry z komedie „Lítá v tom“

Tisk

TEASER PLAKÁT - Lítá v tomKryštof Hádek a Kristina Svarinská se po společném působení v seriálu Volha znovu sejdou. Tentokrát na filmovém plátně v hlavních rolích nové filmové komedii režiséra Tomáše Dianišky s názvem „Lítá v tom“. Jejich role budou o poznání sympatičtější a první záběry z filmu naznačují, že by to mezi nimi mělo jiskřit.

Postava Kryštofa Hádka neumí moc dobře chodit v milostných vztazích, hlavou totiž lítá kdesi v oblacích, miluje vědu, vesmír a kosmonautiku a jeho vášeň je nakonec vždy na prvním místě. Pak ale bude potřebovat někoho, kdo před jeho maminkou sehraje roli přítelkyně a snoubenky. Domluví se proto s prostořekou sousedkou, těhotnou striptérkou z Apolla. Jedna nevinná lež ale strhne lavinu nedorozumění. V dalších rolích se představí Taťjana Medvecká, Anna Polívková, Sandra Nováková, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Miroslav Noga nebo Gabriela Mikulková.

 Foto 1 foto Zuzana Gucmanová

Foto: Zuzana Gucmanová

Film vstoupí do kin na Vánoce: 21. prosince 2023

„Moje postava je už takovej starší kocour, co nemá moc štěstí na lásku. Vlastně mu jeho vztahy nevycházejí právě kvůli jemu samotnému. Ostatně i ve filmu říká, že jediná žena, se kterou vychází, je jeho maminka. Ale pak se jeho život obrátí naruby,“ říká ke své roli Kryštof Hádek.

Kristina Svarinská hraje živelnou Natálii, bývalou striptérku, která souhlasí, že se bude chvíli tvářit jako přítelkyně hlavního hrdiny. „Natálie je velmi zábavná, svým způsobem bezstarostná, spontánní a přímočará. Baví mě, že si na nic nehraje a bere život tak, jak přijde,“ vidí svoji postavu Kristina Svarinská.

„Už na kamerových testech bylo poznat, že k sobě mají blízko,“ přibližuje potřebnou hereckou chemii hlavních představitelů režisér Tomáš Dianiška. Dianiška je populární a ceněný divadelní tvůrce, jeho hry jsou z velké části založeny na humoru a filmových odkazech a parafrázích. „Lítá v tom“ by proto měla být více komedie, než romantika. „Film má výbornou bláznivou ústřední zápletku. Víc, než o romantiku, jsme se snažili o komedii s romantickou linkou. Vybudovat vtipnou komedii je podle mě mnohem zábavnější, ale ve finále i složitější, než romantiku,“ doplňuje Dianiška k pojetí filmu.

„Scénář mě hodně bavil. Měla by to být trochu netradiční romantická komedie. Dodržuje nějaká daná pravidla romantických komedií, ale nebude to úplná slaďárna, myslím, že to bude docela zábavná jízda,“ popisuje samotný film Hádek.

Výrazným tématem filmu je astronomie, kosmonautika a láska k vesmíru a hvězdám, hlavní postava filmu se už od dětství se chce stát astronautem. Poslední klapka filmu padla v pražském planetáriu ve Stromovce, kde si Kryštof Hádek vyzkoušel skafandr, trenažery pro kosmonauty i kokpit raketoplánu Apollo 11.

Poslední klapka - Foto 2 foto Marco Chiodi

Foto: Marco Chiodi

O filmu
Co všechno se může stát, když se zapletete do jedné nevinné lži? Hlavní hrdina filmu chce ještě naposledy potěšit svou nemocnou maminku, která touží po vnoučatech. Přesvědčí proto těhotnou sousedku a bývalou striptérku, aby sehrála jeho dívku a nastávající ženu. Maminka se ale zázračně uzdraví a následně se strhne lavina nedorozumění a karambolů a několik životů se převrátí vzhůru nohama. Do udržení lži a maminčina štěstí jsou totiž postupně zataženi další členové rodiny, přátelé, kolegové z práce a vůbec každý. Za chvíli v tom budou všichni lítat.

Producenty filmu jsou love.FRAME a Bontonfilm Studios. Hlavním partnerem filmu je ČSOB. Koproducenty filmu jsou Media One, innogy a ART4. Film vzniká ve spolupráci s televizí Nova, Markíza a společností T2O.. Partnerem filmu jsou PFX, Beep a Divadlo pod Palmovkou. Film vzniká za podpory Královehradeckého kraje a města Hradec Králové. Formou filmových pobídek podpořil vznik filmu AVF SK.

TEASER PLAKÁT - Lítá v tom

Režie: Tomáš Dianiška
Scénář: Tomáš Dianiška, Dénes Orosz
Kamera: Tomáš Juríček
Kostýmy: Zuzana Mazáčová
Masky: Martina Selnekovičová
Architekt: Jan Vlček
Střih: Vojtěch Frič
Zvuk: Viktor Krivosudský, Lukáš Moudrý
Výprava: Roman Chochola
Výtvarník: Lukáš Veverka
výkonný producent: Denis Kučera, René Kořenář
producenti: Vojtěch Frič, Ondřej Kulhánek, Michaela Jeleneková
Hrají: Kryštof Hádek, Kristina Svarinská, Taťjana Medvecká, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Miroslav Noga, Gabriela Mikulková, Sandra Nováková, Zuzana Stavná, Marek Geišberg, Martin Finger, Tereza Dočkalová a další


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

"Texty leží pořád přede mnou na pracovním stole, učím se stále", říká herec Dušan Sitek

foto dusan sitek perexPětadvacet let strávil v angažmá Městského divadla Zlín, kde vytvořil sto osmdesát rolí. Poslední roky už ale žije v Praze, kde původně nastoupil do angažmá Divadla pod Palmovkou. Dnes je Dušan Sitek na ...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Čtěte také...

Rekapitulace Febiofestu: punková anarchie, film bez Lucíi a digitální amputace

febiofest200Jubilejní 20. ročník Mezinárodního filmového festivalu Febiofest skončil v hlavním městě vyhlášením vítězného snímku sekce Nová Evropa. Stalo se jím britské nezávislé drama Rozbitý svět (Broken...


Literatura

Učitel, ten tvrdý chleba má


denik 200Deník kantora aneb učitel, ten tvrdý chleba má je název knihy Davida Macha. Jedná se o krátké příběhy psané deníkovou formou, které vás zaručeně pobaví i překvapí a možná se pak budete dívat na učitelské povolání trochu jinak… Původně vycházely j...

Divadlo

Muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení uvede Městské divadlo Zlín

zeny na pokraji200Necelé dva měsíce práce na muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení mají za sebou herci zlínského divadla. V čele s režisérem Stanem Slovákem, uměleckým šéfem Městského divadla Brno, nastudovali příběh podle slavného Almodóvarova f...

Film

Cobain – člen Klubu 27

cobain uvodkaKurt Cobain, rocková legenda, která patří do slavného Klubu 27 (Forever 27 Club), po boku Jimiho Hendrixe nebo Amy Winehouse a dalších. Mluvčí jedné generace – pozice, o kterou Cobain nikdy nestál. V novém dokumentu se otevírají dosud zamkn...