Bod aneb Simplicita vnímání
Kultura21.cz

Bod aneb Simplicita vnímání

bod200V březnu vydalo nakladatelství Esence útlou knížku Bod od Kierana E. Scotta, která by nám měla pomoci zahnat chmury, záchvat paniky nebo ostatní negativní emoce. Prostě nás upevnit v tomto světě pomocí BODU.

 Kniha pro nás

Zaměstnáním Kierana E. Scotta je fotografování, ale v samém závěru knihy se dozvídáme, že „omylem napsal knížku pro děti“. Nemůžu se ale rozhodnout, zda s tím souhlasit. Tato kniha má sugestivní minimalistický dezén a nepřijde mi, že by byla cílena na děti, ale na lidi, kteří občas potřebují pomoci vydýchat se, uklidnit se a dostat se do pohody.

Žlutá je dobrá

Formát je tak akorát do ruky, což hodnotím pozitivně a navíc žluté desky knihy dýchají pozitivitou a kladným nastavením. V jednoduchosti je krása. A o čem že to je? Co v této knížečce najdeme? Vždy na pravé stránce je zakreslen bod a vlevo se objevují krátké vzkazy, podzravy, dotazy. Je tu pro nás Bod, který nás chce uzemnit a ukázat, že vše bude v pořádku.

Co BOD umí?

Všechno nám převede, nebojte se! Umí se pohybovat a otáčet a řekne nám, co s ním můžeme dělat my. Dokáže nám pomoci s dýcháním, vždyť nádech a výdech jsou velmi důležitou terapeutickou pomůckou. Klid mysli je potřebný a nezbytný a nám všem se ho občas v této hektické, moderní a zrychlené době nedostává. Bod nám ale dokáže pomoci, pokud se necháme.

Co na to já?

S hodnocením je to velmi těžké – pro jedny snad příjemná pomůcka k zastavení se a zklidnění mysli i těla, pro druhé plýtvání papíru za poměrně vysokou cenu. Pokud ale pomůže byť jednomu člověku a dopřeje mu klid duše, pak si říkám, že hodnocení je prostě obtížné a člověk by si měl udělat obrázek o této knížečce sám.

bod

Název: Bod
Autor: Kieran E. Scott
Původní název: Dot (20)
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2022, pevná
Počet stran: 152
Hodnocení: 55 %

https://www.euromedia.cz/bod/kniha/14751/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Hedvika

hed 200Třiašedesátiletá hrdinka Hedvika se pár měsíců po smrti svého manžela Vladimíra dozvídá tajemství, které její muž skrýval celý život nejen před ní, ale i před celou rodinou a přáteli. Po vyřízení dědictví přestává truchlit a její poklidný život se díky rad...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Rozhodně více než jen Špetka chuti

spetka chuti 200Euromedia Group pod značkou Esence vydala fenomenální kuchařský bestseller vycházející z blogu Pinch of Nom slibující pokrmy, po kterých nepřiberete ani gram.

 

...

Literatura

Zůstaň se mnou, příběhu plný emocí

Zůstaň se mnou, perexPřesně to jsem si přála po otočení poslední stránky knihy Zůstaň se mnou. Těžko jsem se loučila s osudy hlavních hrdinů. Debutový román nigerijské autorky Ayobami Adebayo je dílo nanejvýš zdařilé. Jsem nadšená, že jsem po knize sáhla.

...

Divadlo

Švandovo divadlo uvede Cyrana z Bergeracu v beatboxovém rytmu

cyrano 200Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít ve Velkém sále premiéru Cyrano z Bergeracu. Slavný milostný příběh o nosatém šermíři, který se nešťastně zamiluje do své sestřenky, se českému ...

Film

Návrat Mary Poppins

poppins perexŽivot v Londýně ve 30. létech není snadný – a nejen kvůli hospodářské krizi. Michal (Ben Whishaw) a Jana (Emily Mortimer), děti známé z původního filmu o kouzelné pěstounce Mary Poppins, už dospěli. Michael pořád žije se s...