Bylinkové recepty Moniky Poledníkové pro zdraví a krásu

Bylinkové recepty Moniky Poledníkové pro zdraví a krásu

Tisk

Bylinkove-receptyBylinkářka, redaktorka a rozhlasová moderátorka Monika Poledníková vydala svou první sbírku bylinkových receptů, které mohou sloužit jako praktický návod pro výrobu domácí přírodní kosmetiky i léčivých přípravků. Publikace s barevnými fotografiemi Jiřího Svobody vyšla v nakladatelství CPress.

Když někdo rozumí léčivým bylinám, umí je prakticky využít a má zkušenosti s výrobou vlastních léčebných bylinných produktů, pak se mu nasbírají nejrůznější bylinkové recepty. Monika Poledníková jich nasbirala dost na to, aby je mohla představit ve své obrázkové publikaci, jakémsi receptáři, v němž předává své znalosti o bylinkách dále a doporučuje osvědčené bylinné produkty. Ty si může každý s trochou šikovnosti vyrobit sám.

Knížka je rozdělena na tři části, nabízí bylinkové recepty určené pro léčbu různých neduhů (Bylinková lékárna), dále představuje možnosti, jak si vyrobit účinné bylinkové prostředky do vaší domácnosti (Zelená domácnost), a samozřejmě také krémy, mastičky a další bylinkovou kosmetiku (Přírodní kosmetika).

Monika Poledníková

Bylinkové recepty jsou ekologické, ryze přírodní a kvalitní. Vybírat můžete například z těchto:

Dezinfekce na ruce s rozmarýnem, Repelent proti obtížnému hmyzu s libečkem, Prášek na praní bílého prádla s vůní lesa, Domácí bublifuk (nejen) pro děti, Propolisový sprej s medem na bolavý krk, Poctivá mast na veškeré bolístky s konopím, Ústní voda proti paradentóze s anýzem a mátou, Tuhý deodorant s jetelem a grepem, Krém na holení s bazalkou pro ženy i muže, Noční krém s pivoňkovým olejem proti vráskám, Šumivé bomby do koupele se sílou heřmánku a mnohé další.

Knížka je jednoduchá, přehledná a praktická, což se rozhodně cení. Protože si sama také vyrábím různé bylinné produkty a kosmetiku, jsem ráda za další inspiraci a těším se až tyto bylinkové recepty vyzkouším.

U Moniky Poledníkové si také můžete nakoupit přírodní produkty a čaje v novém bylinkovém eshopu: https://www.parapharmacy.cz/e-shop/

Rozhovor s Monikou Poledníkovou si můžete přečíst zde: 

Název: Bylinkové recepty
Fotografie: Jiří Svoboda, ilustrace: Kateřina Kotková
Autor: Monika Poledníková
Počet stran: 152
Vydání: 2021
Nakladatelství: Albatros Media/ CPress
Hodnocení: 85 %

Bylinkové recepty

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/66326033/bylinkove-recepty/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Klára Cibulková: „Stvořit hlasem představu“

Klara Cibulkova 200Ve vydavatelství OneHotBook právě vyšla audiokniha DNA od islandské autorky Yrsy Sigurðardóttir. Namluvila ji herečka Klára Cibulková, se kterou vám nyní přinášíme rozhovor.

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Zkuste pečovat o tělo a vlasy s tím, co máte doma

zkuste to doma sami 200V nakladatelství Kazda vyšla další kniha z edice Zkuste to doma sami, tentokrát zaměřená na péči o tělo a vlasy.

...

Literatura

Tajemství starého domu

Temný stin noci perexAva potřebuje dvě věci. Velkou kuchyň, v níž by mohla testovat recepty, které plánuje zařadit do své nové kuchařské knihy, a odlehlé místo, na kterém by se mohla ukrýt před výčitkami svědomí. Udělala totiž něco neodpu...

Divadlo

Rukojmí bez rizika

IMG 20170814 193557V letním období jsou v kamenných divadlech prázdniny, ale milovníci divadelních představení kvůli tomu smutnit nemusí, protože se mohou kulturním zážitkům oddávat mimo ...

Film

ČT nachystala nový kanál pro děti a na něm Děsivé dějiny

Desive dejiny CTD 200Česká televize už láká zájemce jak na kanál speciálně sportovní, tak speciálně zpravodajský. Na konci srpna zprovoznila další, určený především dětem: ČT :D (a ponechme stra...