Bylinkové recepty Moniky Poledníkové pro zdraví a krásu
Kultura21.cz

Bylinkové recepty Moniky Poledníkové pro zdraví a krásu

Bylinkove-receptyBylinkářka, redaktorka a rozhlasová moderátorka Monika Poledníková vydala svou první sbírku bylinkových receptů, které mohou sloužit jako praktický návod pro výrobu domácí přírodní kosmetiky i léčivých přípravků. Publikace s barevnými fotografiemi Jiřího Svobody vyšla v nakladatelství CPress.

Když někdo rozumí léčivým bylinám, umí je prakticky využít a má zkušenosti s výrobou vlastních léčebných bylinných produktů, pak se mu nasbírají nejrůznější bylinkové recepty. Monika Poledníková jich nasbirala dost na to, aby je mohla představit ve své obrázkové publikaci, jakémsi receptáři, v němž předává své znalosti o bylinkách dále a doporučuje osvědčené bylinné produkty. Ty si může každý s trochou šikovnosti vyrobit sám.

Knížka je rozdělena na tři části, nabízí bylinkové recepty určené pro léčbu různých neduhů (Bylinková lékárna), dále představuje možnosti, jak si vyrobit účinné bylinkové prostředky do vaší domácnosti (Zelená domácnost), a samozřejmě také krémy, mastičky a další bylinkovou kosmetiku (Přírodní kosmetika).

Monika Poledníková

Bylinkové recepty jsou ekologické, ryze přírodní a kvalitní. Vybírat můžete například z těchto:

Dezinfekce na ruce s rozmarýnem, Repelent proti obtížnému hmyzu s libečkem, Prášek na praní bílého prádla s vůní lesa, Domácí bublifuk (nejen) pro děti, Propolisový sprej s medem na bolavý krk, Poctivá mast na veškeré bolístky s konopím, Ústní voda proti paradentóze s anýzem a mátou, Tuhý deodorant s jetelem a grepem, Krém na holení s bazalkou pro ženy i muže, Noční krém s pivoňkovým olejem proti vráskám, Šumivé bomby do koupele se sílou heřmánku a mnohé další.

Knížka je jednoduchá, přehledná a praktická, což se rozhodně cení. Protože si sama také vyrábím různé bylinné produkty a kosmetiku, jsem ráda za další inspiraci a těším se až tyto bylinkové recepty vyzkouším.

U Moniky Poledníkové si také můžete nakoupit přírodní produkty a čaje v novém bylinkovém eshopu: https://www.parapharmacy.cz/e-shop/

Rozhovor s Monikou Poledníkovou si můžete přečíst zde: 

Název: Bylinkové recepty
Fotografie: Jiří Svoboda, ilustrace: Kateřina Kotková
Autor: Monika Poledníková
Počet stran: 152
Vydání: 2021
Nakladatelství: Albatros Media/ CPress
Hodnocení: 85 %

Bylinkové recepty

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/66326033/bylinkove-recepty/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Dulux Let´s colour: „K zapojení jsou třeba oči, ruce a úsměv!”

lets colour 200Při brouzdání internetem jsme v redakci narazili na velmi zajímavý projekt Dulux Let´s colour, který rozhodně stojí za zmínku. O co přesně se v něm jedná, jste se mohli dočíst v tiskové zprávě na našem

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Čtěte také...

Deset zenových vteřin vám může změnit život

deset zenovych vterin 200V nakladatelství Anag vyšla kniha Deset zenových vteřin s podtitulem Dvanáct zaklínadel pro hledání a nalézání smyslu, klidu a vnitřní síly.

 

...

Literatura

Povídky toaletní - JaSná volba

PovidkyToal perexNa tuhle knížku jsem se opravdu těšila. Slyšela jsem, že bude, pak jsem registrovala, že vyšla a pak jsem začala vnímat mediální kolotoč a zprávy o tom, kde všude se objevila, kam má namířeno a kde s ní všude už autor byl, aby ji předs...

Divadlo

Dokonalá svatba dostála svému názvu

svat 200Dokonalá svatba je situační komedie od britského autora Robina Hawdona, která se od roku 1994 hraje po celém světě. Je velmi aktuální a dokáže rozesmát nejeden sál. I ten ve Zlíně se velmi dobře bavil, za což bylo kromě herců zodpovědné i režisérské duo...

Film

Návrat do budoucnosti: cestování časem

DVD Návrat do budoucnostiKoncepčně vychytaný film Návrat do budoucnosti (1985) představuje Michaela J. Foxe v jeho nejlepší roli. Škola života, kterou prochází, je stejná jak v roce 1985, tak i v r...