Z chaloupky za šípkovým keřem

Z chaloupky za šípkovým keřem

Tisk

Za sipkovym kerem1

Bylinkářka z Beskyd Eva Huňková vydala milou pohádkovou knížečku Z chaloupky za šípkovým keřem, která je určena nejen dětem, ale i dospělým. Ve své druhé části navíc ukrývá Eviny vynikající bylinkové recepty. Pojďte si přečíst příběh malé Rozárky, která zažívá dobrodružství se svými přáteli z říše rostlin na společných toulkách.

Na první pohled vás upoutají nádherné ilustrace Pavly Hronové, bez kterých by knížka dozajista nebyla tolik  kouzelná, jako je. Uchvátí vás hezká obálka a kvalitní provedení, knížka je vizuálně opravdu potěchou pro oči a vypovídá o výjimečné spolupráci autorky Evy Huňkové a ilustrátorky Pavly Hronové. Samotný příběh Rozárky vás chytne za srdce. Je o přírodě, o rostlinách, o úctě a lásce ke všemu živému. Proto si myslím, že má i určitý výchovný charakter pro naše děti. Nejen pohladí po duši a rozněžní dospělé, ale zaujme i naše děti a naučí je lásce k přírodě.

Rozhovor s Evou Huňkovou

Zeptala jsem se paní Evy, jak a proč vlastně její kniha vznikla:

Z chaloupky za šípkovým keřem, pohádková kniha malé holčičky Rozárky a její pohled na svět skřítků a víl, přišla za mnou sama. Jednoho večera si mě prostě zavolala, jak já říkám. Je to vlastně můj snový dětský svět, který jsem jen přenesla na papír. Nikdy jsem psaní neplánovala, snad proto si stále připadám jako ve snu. Kniha je poselstvím nejen pro děti, ale i rodiče, aby se vrátili zpět k přírodě, k jejímu vnímání a aby v ní nalezli bohatství, které nám poskytuje. Krátké příběhy jsou doplněny jednoduchými recepty, které snad potěší jak děti, tak i rodiče.

Eva Hunkova1

Paní Eva se totiž věnuje bylinkaření. Zeptala jsem se jí, co všechno pro zájemce nabízí:

Již pár let pořádám kurzy vaření z divokých bylin, ve svém volném čase. Nejdřív to byly jen malé dvouhodinové ochutnávky s bylinkovým povídáním, postupně na základě ohlasů jsem kurzy prodloužila na čtyřhodinové, s vařením. Na těchto kurzech vaříme jednoduchá dvě jídla, plus během mého povídání účastníci kurzu ochutnávají již přinesené dobroty. Co nesní, to si většinou odnesou domů ve skleničkách.

Loni se mi podařilo uskutečnit poprvé celodenní kurz vaření a v létě víkendový kurz na krásné chalupě v přírodě, kde jsme nejen vařili, ale i povídali a sbírali venku bylinky. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme si to užili. Alespoň dle ohlasů, to snad mohu říci za všechny. Prostě se snažím vyjít vstříc všem, kteří se o bylinkové vaření zajímají. Na podzim každoročně pořádám kurzy Fermentace a divokého kvašení. Fermentace zavítala do našich domovů a je o ni opravdu zájem.

Eva Hunkova

Mimo mé kurzy se každoročně účastním Festivalu Aromaterapie bylinky v Brně, kde přednáším v Otevřené zahradě. Jsem za tyto možnosti moc ráda, protože takhle mohu přenést svůj svět dál. Co se týče akcí, vždy jsou vypsány na mém blogu.

Eva Huňková také krásně fotí a na sociálních sítích prezentuje své fotografie z akcí. Její vztah k přírodě a bylinkám je opravdu velmi silný.

Příroda se prostě stala mým rádcem, mým parťákem. V přírodě jsem našla klid a uzdravení. Možná o to víc mě to k ní táhne. Vím, že se na ní můžu vždy obrátit.. Při svých procházkách, toulkách, při sběru bylin, mi přináší navíc bonus. Nádherné momentky, nádherné obrazy, kterým jsem propadla. Focení se stalo mou vášní, i když jsem naprostý laik. S mými fotografiemi se můžete na mých stránkách setkávat také.

Eva Huňková (23)

A pojďme ke kontaktům. Pokud byste chtěli paní Evě napsat, zúčastnit se nějaké její akce nebo si koupit tuto krásnou knížku Z chaloupky za šípkovým keřem, nabízí vám své kontakty:

Pokud by můj bylinkový svět někoho zajímal, může si mě dohledat na facebooku ve skupině Z chaloupky za šípkovým keřem, na instagramu Za šípkovým keřem a na blogu www.zasipkovymkerem.cz

A kde můžete zakoupit knihu? Na mém eshopu https://eshop.zasipkovymkerem.cz/, v obchůdcích na Ostravici – Obchůdek duše něhy a lásky, v naší Místní knihovně na Ostravici, v kavárně Pepe bakery&coffee, v kavárně K.Fé livre ve Frýdlantě n.O.

Určitě budu knihu šířit ráda dál, podnikat ve městech na pozvání místní čtení, nabízet do obchůdků po celé republice. Je to mé osobní dílo, ke kterému jsem pozvala úžasnou kamarádku Pavlu Hronovou na ilustrace, a které jsem dodnes vděčná, že mou nabídku přijala a ilustrací se ujala. Jsou totiž překrásné a přesně souzní s tím světem, který jsem k vám chtěla v mysli přenést. Snad se vám bude náš pohádkový svět líbit, tak jako se líbí nám.

Přeji paní Evě spoustu úspěšných projektů a těším se na její další knížky! 

Za sipkovym kerem

Název: Z chaloupky za šípkovým keřem
Autor: Eva Huňková
Ilustrace: Pavla Hronová
Vytiskl: INPRESS a. s.
Počet stran: 69
Rok vydání: 2022
Hodnocení: 100 %

https://eshop.zasipkovymkerem.cz/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Karla Kubíková: „Během psaní Hájovny jsem byla Lindou, ženou pod zámkem.“

karla kubikova 200Karla Kubíková žije ve středních Čechách a svůj profesní život strávila ve školství. Vydala knihy Rafanda (2007) a Samoživitelka (2008). V roce 2009 získala první místo v soutěži RWE za nerealizovaný TV scénář Dvě Františky. Zúčastnil...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Vína a likéry vyléčí různé neduhy

leciva vina a likery200V nakladatelství Grada vyšla kniha, která potěší všechny sběrače a milovníky bylinek. Nese název Léčivá vína a likéry pro každého a je od Simony Procházkové.

 

...

Literatura

Střepy z krás v terezínském předpeklí
ImageNa zemi jsou místa, která připomínají ráj. Ale jsou zde také místa ne nepodobná peklu.  A v jednom takovém pekle, nebo spíše předpeklí, se sešli Markétka Fischerová a Ludvíček Adler. Ona dvanáctiletá židovka, která přišla do terezínskéh...

Divadlo

Ta smrt mu zkrátka sluší…

smrt mu slusi  perexBob Barel je diváky milovaný seriálový herec. Na divadelních deskách však své kritiky neoslnil, právě naopak. Nyní je ale nominován na cenu Thálie za nejlepší herecký výkon. Od vítězství ho dělí jen hlas kritika, který ve...

Film

Co nám zanechal 17. festival francouzského filmu?

francouzsky film 200Do českých kin pronikají z Evropy i Ameriky zejména podřadné, na mentalitu stádních teenagerů zacílené horůrky, komiksovité historky o lidičkách s nadlidskými schopnostmi či přepracované verze původně počítačových her. A čest...