Z chaloupky za šípkovým keřem

Z chaloupky za šípkovým keřem

Tisk

Za sipkovym kerem1

Bylinkářka z Beskyd Eva Huňková vydala milou pohádkovou knížečku Z chaloupky za šípkovým keřem, která je určena nejen dětem, ale i dospělým. Ve své druhé části navíc ukrývá Eviny vynikající bylinkové recepty. Pojďte si přečíst příběh malé Rozárky, která zažívá dobrodružství se svými přáteli z říše rostlin na společných toulkách.

Na první pohled vás upoutají nádherné ilustrace Pavly Hronové, bez kterých by knížka dozajista nebyla tolik  kouzelná, jako je. Uchvátí vás hezká obálka a kvalitní provedení, knížka je vizuálně opravdu potěchou pro oči a vypovídá o výjimečné spolupráci autorky Evy Huňkové a ilustrátorky Pavly Hronové. Samotný příběh Rozárky vás chytne za srdce. Je o přírodě, o rostlinách, o úctě a lásce ke všemu živému. Proto si myslím, že má i určitý výchovný charakter pro naše děti. Nejen pohladí po duši a rozněžní dospělé, ale zaujme i naše děti a naučí je lásce k přírodě.

Rozhovor s Evou Huňkovou

Zeptala jsem se paní Evy, jak a proč vlastně její kniha vznikla:

Z chaloupky za šípkovým keřem, pohádková kniha malé holčičky Rozárky a její pohled na svět skřítků a víl, přišla za mnou sama. Jednoho večera si mě prostě zavolala, jak já říkám. Je to vlastně můj snový dětský svět, který jsem jen přenesla na papír. Nikdy jsem psaní neplánovala, snad proto si stále připadám jako ve snu. Kniha je poselstvím nejen pro děti, ale i rodiče, aby se vrátili zpět k přírodě, k jejímu vnímání a aby v ní nalezli bohatství, které nám poskytuje. Krátké příběhy jsou doplněny jednoduchými recepty, které snad potěší jak děti, tak i rodiče.

Eva Hunkova1

Paní Eva se totiž věnuje bylinkaření. Zeptala jsem se jí, co všechno pro zájemce nabízí:

Již pár let pořádám kurzy vaření z divokých bylin, ve svém volném čase. Nejdřív to byly jen malé dvouhodinové ochutnávky s bylinkovým povídáním, postupně na základě ohlasů jsem kurzy prodloužila na čtyřhodinové, s vařením. Na těchto kurzech vaříme jednoduchá dvě jídla, plus během mého povídání účastníci kurzu ochutnávají již přinesené dobroty. Co nesní, to si většinou odnesou domů ve skleničkách.

Loni se mi podařilo uskutečnit poprvé celodenní kurz vaření a v létě víkendový kurz na krásné chalupě v přírodě, kde jsme nejen vařili, ale i povídali a sbírali venku bylinky. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme si to užili. Alespoň dle ohlasů, to snad mohu říci za všechny. Prostě se snažím vyjít vstříc všem, kteří se o bylinkové vaření zajímají. Na podzim každoročně pořádám kurzy Fermentace a divokého kvašení. Fermentace zavítala do našich domovů a je o ni opravdu zájem.

Eva Hunkova

Mimo mé kurzy se každoročně účastním Festivalu Aromaterapie bylinky v Brně, kde přednáším v Otevřené zahradě. Jsem za tyto možnosti moc ráda, protože takhle mohu přenést svůj svět dál. Co se týče akcí, vždy jsou vypsány na mém blogu.

Eva Huňková také krásně fotí a na sociálních sítích prezentuje své fotografie z akcí. Její vztah k přírodě a bylinkám je opravdu velmi silný.

Příroda se prostě stala mým rádcem, mým parťákem. V přírodě jsem našla klid a uzdravení. Možná o to víc mě to k ní táhne. Vím, že se na ní můžu vždy obrátit.. Při svých procházkách, toulkách, při sběru bylin, mi přináší navíc bonus. Nádherné momentky, nádherné obrazy, kterým jsem propadla. Focení se stalo mou vášní, i když jsem naprostý laik. S mými fotografiemi se můžete na mých stránkách setkávat také.

Eva Huňková (23)

A pojďme ke kontaktům. Pokud byste chtěli paní Evě napsat, zúčastnit se nějaké její akce nebo si koupit tuto krásnou knížku Z chaloupky za šípkovým keřem, nabízí vám své kontakty:

Pokud by můj bylinkový svět někoho zajímal, může si mě dohledat na facebooku ve skupině Z chaloupky za šípkovým keřem, na instagramu Za šípkovým keřem a na blogu www.zasipkovymkerem.cz

A kde můžete zakoupit knihu? Na mém eshopu https://eshop.zasipkovymkerem.cz/, v obchůdcích na Ostravici – Obchůdek duše něhy a lásky, v naší Místní knihovně na Ostravici, v kavárně Pepe bakery&coffee, v kavárně K.Fé livre ve Frýdlantě n.O.

Určitě budu knihu šířit ráda dál, podnikat ve městech na pozvání místní čtení, nabízet do obchůdků po celé republice. Je to mé osobní dílo, ke kterému jsem pozvala úžasnou kamarádku Pavlu Hronovou na ilustrace, a které jsem dodnes vděčná, že mou nabídku přijala a ilustrací se ujala. Jsou totiž překrásné a přesně souzní s tím světem, který jsem k vám chtěla v mysli přenést. Snad se vám bude náš pohádkový svět líbit, tak jako se líbí nám.

Přeji paní Evě spoustu úspěšných projektů a těším se na její další knížky! 

Za sipkovym kerem

Název: Z chaloupky za šípkovým keřem
Autor: Eva Huňková
Ilustrace: Pavla Hronová
Vytiskl: INPRESS a. s.
Počet stran: 69
Rok vydání: 2022
Hodnocení: 100 %

https://eshop.zasipkovymkerem.cz/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Je skvělé mít pevné a stabilní zázemí, říká Martin Chodúr

chodurZpěvák Martin Chodúr zazářil už před několika lety, ale faktem je, že zejména až v poslední době zažívá nevšední úspěch. Natáčí, skládá i textuje, koncertuje se svou kapelou MACH. Přitom je vidět a slyšet nejen na svých, ale i na velkých show dalších hvězd...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Duše rostlin a jejich léčebné i magické účinky

duse rostlinKnížka Wolfa Dietera Storla představuje poselství a léčivou sílu z říše rostlin, které nás nenechávají na pochybách, jakou mocí od pradávných dob vládnou. Barevně ilustrovaná publikace, která připomíná atlas, může být skvělým průvodcem pro všechny, ...


Literatura

Zbavte se bolesti jídlem

jid 200

O tom, že jídlo a jeho složení má vliv na naše zdraví, vědí dietologové a nutriční terapeuti svoje. Nejrůznější diety se v průběhu 20. a 21. století objevují, aby nás zbavily přebytečných kil a nabily nás energií. Ale že se dá jídlem zbavit bolest...

Divadlo

Rukojmí bez rizika

IMG 20170814 193557V letním období jsou v kamenných divadlech prázdniny, ale milovníci divadelních představení kvůli tomu smutnit nemusí, protože se mohou kulturním zážitkům oddávat mimo ...

Film

Švédské drama zobrazuje téma nelegálních přistěhovalců po svém

deportace 200Filmový severský čtvrtek v Komorním kině Evald v Praze tentokrát zabrousil na téma ilegálních přistěhovalců ve Švédsku, kteří jsou ve filmu internovaní v odlehlém podivném stavení daleko od civilizace. Ponurou atmosféru dotváří hned v úvodn...