Děti nového věku

Děti nového věku

Tisk

deti-noveho-veku-perexPřitahují vás záhadná až duchařská témata nebo cokoliv z psychologie dětí, rodičovství či tématiky indigových dětí? Vypadá to všechno jen zdánlivě jako nesourodá směs. Vše spolu souvisí. Překvapivá tajemství odhalila autorce její životní dráha pedagožky a terapeutky. 

 


Jana Štrausová ve své knize plně zužitkovala své zkušenostmi při práci s dětmi. Patří k těm, jimž děti začaly povídat o tom, co zažily ještě předtím, než se narodily. Nebo o tom kreslily. Nakonec si také uvědomíte, že jen málokdo věnuje dostatečnou pozornost dětským kresbám. Je v nich ukryto tolik, že z některých v knize zveřejněných až mrazí.

Často v nich děti kreslí věci, které jsou až děsivé. Jsem z těch čtenářů, pro něž byly tyto knihy v podstatě prvním setkáním s tématem Jany Štrausové. Viděla jsem v létě jeden rozhovor s ní, ale vnímala jsem ho spíše obecně s tím, že její knihy by mohly být zajímavé.

„Klárka viděla auru okolo lidí neustále. Její rodiče to brali velmi pozitivně. Při oslovování se často zlobila, že se nejmenuje Klárka, ale Anna, že dříve žila jinde, nosila dlouhé šaty až na zem, že je jiná holčička, a ne Klárka. Maminka potvrdila, že od chvíle, kdy Klárka začala mluvit ve větších souvislostech, vede si svou o dívce jménem Anna…“

Právě takových příběhů je první kniha této autorky plná.

Napsala ji v roce 2020, základním způsobem v ní čtenáře provází tématikou regrese, minulých životů a ke svému bádání přidává i poznatky jiných autorů, kteří se tímto zabývají. Tak dokresluje celkový dojem a přidává i skrze jiné autory a jejich zkušenosti širší náhled. Možná i ten pak byl spouštěčem celé řady reakcí a dopisů, stejně jako její vystupování v různých pořadech, a začali se ozývat dospělí lidé, kteří toto také zažívají. Jako děti… i jako dospělí. A samozřejmě rodiče takto jiných dětí.

Silný text, silné téma... a chtění dozvědět se víc

Abych byla přesná, autorka se zabývá dětmi s poruchami chování, ADHD a jinými komplikacemi, je jí blízké téma indigových dětí a překvapilo ji, jak často se konkrétně s těmito poruchami pojí právě toto povídání. I když to samozřejmě není tak, že dítě, které si na něco pamatuje a něco vypráví či kreslí, je zároveň něčím jiné. Můžete být naprosto obyčejní, ale někdy ten střípek vzpomínky zůstane.

A my můžeme jen bádat, jestli to je chyba, nebo záměr celého našeho osudu.

Sama za sebe musím říci, že na mě kniha působila velmi silně. Psychologicky a také trochu strašidelně. Žasla jsem nad trpělivostí, s jakou k dětem bylo přistoupováno. A také jsem cítila, že i ve mne samotné cosi tyto vzpomínky doluje, ale to rozhodně nebyl příjemný pocit.

Komu knihu doporučit:

- rodičům odlišných dětí

- každému se zájmem o duchovno a reinkarnaci či regresi

- každému, kdo tuší, že by v jeho dětství mohl být klíč k řešení současných dospěláckých problémů

- pedagogům, psychologům

Druhá kniha, Poselství dětí nového věku, vyšla v roce 2022.

O autorce: Jana Štrausová působila sedmnáct let jako učitelka pražské mateřské školy; v současné době učí na prvním stupni základní školy a vede vlastní terapeutickou praxi pro děti i dospělé. Od roku 2016 pořádá přednášky a pravidelné meditace pro děti od šesti do dvanácti let. Jako první u nás při studiu obhájila diplomovou práci na téma indigových dětí.

žždětu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Děti nového věku
Autor: Jana Štrausová
Vydalo nakladatelství Eminent, 2020

Hodnocení: 90 %

https://eminent.cz/


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Petr a Pavel Baťkovi aneb velký rozhovor nejen o umění

batkovi 200Herci a muzikanti Petr a Pavel Baťkovi. Můžeme je vidět jak na divadelních prknech, tak působí v kapele The End of Colours, která je lidmi velice dobře přijímána. Coverová kapela se soustřeďuje na skladby jedné z...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Čtěte také...

Bezlepková strava nemusí být jednotvárná ani nudná

radost z bezlepkove stravy 200Nakladatelství Anag vydalo další knihu odborníků Vladimíry Strnadelové a Jana Zerzána. Tentokrát se zaměřuje na bezlepkovou stravu a představuje zdravé vaření bez lepku a bez mléka.

...

Literatura

Poněkud děsivá vize nesmrtelnosti

budeme zit vecne perexBudeme žít věčně? Nejen tuto otázku kladou autoři stejnojmenné knihy, spisovatel Tobias Hülswitt a fyzik Roman Brinzanik, vědcům z nejrůznější...

Divadlo

Konečně je tady živé divadlo!

majitele klicu 200V Mahenově divadle v Brně se otevřelo hlediště po předlouhé době koronavirové pandemie. Na scéně divadla byla připravena docela vzácná inscenace Milana Kundery, Majitelé klíčů. Tímto spektáklem také začíná akce: Divadelní svět Brno...

Film

Tři oříšky pro Popelku navždy

tri orisky-pro popelku 200V poválečném období nalezneme řadu neomrzitelných pohádek, které se k divákům (nyní už převážně televizním) ustavičně vracejí, a mezi nimi i několik takových, které bez nadsázky patří k tomu nejlepšímu, co v tomto žá...