Jaké to je být U stolu s Hankou Křížkovou?

Jaké to je být U stolu s Hankou Křížkovou?

Tisk

u stolu200Zpěvačce Hance Křížková vyšla ke konci roku v nakladatelství Esence reedice její kuchařky s názvem U stolu s Hankou Křížkovou.

 

 

 

Tento titul není obyčejnou a klasickou kuchařkou. Nejenže na stránkách s recepty najdete fotografie Hanky Křížkové s nejrůznějšími lidmi nejen se showbyznysu, ale v závěrečné části najdete obsáhlou fotogalerii. Ta mapuje kariéru této oblíbené zpěvačky a můžete tak s ní zavzpomínat nejenom na její důležité role a podobně. Především se nakazíte její dobrosrdečností a radostí, které přímo čiší z jejího úsměvu.

Hanka Křížková v úvodu popisuje, že považuje vaření za tvůrčí činnost a jakousi formu umění. Ráda vaří pro své přátelé a myslí si, že dobře připravené a upravené jídlo z nás dělá lepší lidi. Sepsala recepty, které má spojené s milými lidmi, kterým u ní chutnalo a u kterých si pochutnala ona.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vyhrajte kuchařku Hanky Křížkové

Receptů je více než 120 a jsou rozděleny na předkrmy, hlavní jídla, sladká jídla, přílohy a nápoje. Ne každý recept je přímo z pera Hanky Křížkové, což vůbec nevadí. Je znát, že se jedná o osvědčené, a především dobré pokrmy. Každý si v knize může najít to své. Mě nejvíce zaujaly recepty na brambory v alobalu s kokosovým špenátem, špagety s mrkví a paprikou, kuřecí salát, jahody na pepři, nebo kedlubnový nákup s mletým masem. Moc dobré by mohly být i obrácené řízky Zdeňka Trošky, králík v hořčici, miništrúdlíčky s jablky a meruňkami, jablečné piškotové řezy nebo švestkový perník.

Líbilo se mi, jak Hanka Křížková doplňovala recepty i něčím osobním a nehrála si přitom na dokonalou. Například u bramborového knedlíku napsala toto: „Nevím, jak je to možné, ale kdykoliv se pustím do výroby bramborových knedlíků, z vody, kam se zavařím, nevylovím nic. Prostě se rozpustí. A tak už se o ně nepokouším, knedlíky mi dělá moje sestra Jiřka, která je umí báječně a díky mrazáku je mohu mít v zásobě.“

Přečtěte si rozhovor s Hankou Křížkovou: „Mám ráda vlastně každé jídlo, když je dobře uvařené a dobře ochucené.“

Pokud hledáte inspiraci na vaření a máte rádi tuto usměvavou zpěvačku, tak po knize U stolu s Hankou Křížkovou rozhodně sáhněte!

u stolu

U stolu s Hankou Křížkovou
Autor: Hanka Křížková, Marie Formáčková
Žánr: kuchařka
Nakladatelství: Esence (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 176
Hodnocení: 88 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/603505-u-stolu-s-hankou-krizkovou.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Je skvělé mít pevné a stabilní zázemí, říká Martin Chodúr

chodurZpěvák Martin Chodúr zazářil už před několika lety, ale faktem je, že zejména až v poslední době zažívá nevšední úspěch. Natáčí, skládá i textuje, koncertuje se svou kapelou MACH. Přitom je vidět a slyšet nejen na svých, ale i na velkých show dalších hvězd...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Podlehněte kouzlu barevné mexické kuchyně

moderni mexicka kucharka 200V nakladatelství CPress vyšla Moderní mexická kuchařka, která přímo láká k přípravě burritos, tacos, sals a mnoha dalších dobrot.

 

...

Literatura

Encyklopedie Jamese Bonda detailně nahlíží do světa agenta 007

encyklopedie200Čtyřiadvacátá bondovka s názvem Spectre se od listopadu objevuje i v tuzemských kinech, při té příležitosti také u nakladatelství Mladá Fronta vyšlo aktualizované (již podruhé) vydání Encyklopedie Jamese Bonda, jejímiž autory jsou spisovat...

Divadlo

Poprask na laguně jako pouliční muzikál

Poprask 200Vášně, atmosféra přímořského italského předměstí, živá kapela na jevišti a silná herecká komediální sestava, to jsou hlavní lákadla inscenace Poprask na laguně, která bude mít v sobotu 5. září odloženou premiéru ve Velkém sále Městského divadla Zl...

Film

SIGNÁL – solidní, trochu pohodlná komedie
ImageProměny, PIKO, Czech Made Man jsou první tvůrčí počiny mladého režiséra Tomáše Řehořka. V 25 letech, kdy takový Stanley Kubrick teprve s režírováním začínal, přichází Řehořek již se čtvrtým celovečerním snímkem, tentokrát s vesnicko...