Jungova typologie osobnosti pro manažery aneb MBTI v praxi ve firmách

Jungova typologie osobnosti pro manažery aneb MBTI v praxi ve firmách

Tisk

typologie osobnosti

Znáte Jungovu MBTI typologii? Pokud ne, měli byste to co nejrychleji napravit! Slavný psychoanalytik C. G. Jung vytvořil skvělou typologii osobnosti, která zohledňuje základní dispozice a charakteristiky osobnosti včetně temperamentu, vnímání, myšlení a cítění. Takový test si můžete udělat na internetu a výsledky jsou stoprocentní, neměnné a jasně určující, kým vlastně jste. S touto světoznámou a jedinečnou typologií se rozhodl pracovat psycholog Michal Čakrt, který její výsledky převedl do moderního světa, pracovní oblasti, například do firemního prostředí, kde je potřeba vycházet vstříc individuálním potřebám zaměstnanců a předem odhadovat jejich dovednosti. Publikaci vydalo nakladatelství Portál.

Tato skvěle zpracovaná psychologická publikace nabízí nový a moderní pohled na Jungovu MBTI typologii. Zkušený psycholog Michal Čakrt, který s touto typologií pracuje, rozebírá významy jednotlivých škatulek a zohledňuje jejich širokou škálu významů a výkladů, přičemž cílí na podstatu sebepoznání a individuálního přístupu k lidem kolem nás díky tomu, že je lépe poznáme a budeme maximálně respektovat jejich osobnost, potřeby, přístup k řešení problémů, způsoby komunikace, zvládání stresu a podobně. Typologie podle Junga se zaměřuje na rozpoznání extraverze či introverze, převahu smyslového vnímání nebo intuice, myšlení nebo cítění a flexibilitu či potřebu mít systém ve svém životě.

Kniha přináší podstatné informace pro hlubší pochopení této typologie i její využití v praxi. Autor podrobně popisuje jednotlivých 16 typů osobnosti, takže se celkově o sobě hodně dozvíte. Já jsem typologii už znala a vím, jaký jsem typ, takže pro mě byla kniha velmi záživným obohacením, moc se mi líbí a ráda se k ní budu vracet. Doporučuji!

Anotace:

Úspěšná a léty prověřená kniha významného domácího autora, poradce a trenéra vychází z typologie osobnosti, která je založená na teorii C. G. Junga a je velmi oblíbená zejména ve firemním prostředí. Publikace nabízí nástroje, jak na základě poznání typů porozumět sobě samým a uvědomit si vlastní manažerský a pracovní styl, abychom mohli dobře komunikovat, řešit problémové situace, zacházet se změnami a jednat proaktivně. Schopnost vyváženě používat vlastní psychické preference a být si vědom svých odvrácených, méně vyvinutých stránek je prvním krokem k spokojenosti a úspěchu. Potom budeme moci lépe chápat a přijímat i druhé, např. kolegy, nadřízené či členy svého týmu, a uvidíme, že to, co je jiné, není nezbytně horší, ale naopak nás může vhodně doplňovat. Poznání osobnostní typologie tedy vede k lepšímu vyladění na vzájemné schopnosti a potřeby.

O autorovi:

PhDr. Michal Čakrt je konzultant a lektor. Je absolventem oboru sociologie a ekonomie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Manažerské a psychologické vzdělání získal na Harvard Business School v Bostonu a na University of California, Irvine. Působil v poradenské agentuře CAPA, CMC Graduate School of Business, Swiss Business School a v mnoha dalších institucích u nás i v zahraničí. Je autorem řady knih zejména na téma typologie osobnosti.

typologie osobnosti

Název: Typologie osobnosti pro manažery
Autor: Michal Čakrt
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2024
Počet stran: 336
Hodnocení: 100%

https://nakladatelstvi.portal.cz/nakladatelstvi/aktuality/102796/jak-porozumet-ruznym-typum-osobnosti-ve-firemnim-prostredi-typologie-osobnosti-pro-manazery

https://obchod.portal.cz/psychologie/typologie-osobnosti-pro-manazery/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rudolf Neuls o blížícím se 40. ročníku Československého jazzového festivalu v Přerově

rudi200Zatímco v říjnu proběhne v Přerově jubilejní 40. ročník Československého jazzového festivalu, další neméně významné jubilem oslaví i Rudolf Neuls. Už třicet let působí jako ředitel tohoto velkého jazzového svátku. Dříve profesionální hudebník a velká osobnos...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Autorka bestsellerové Kuchařky pro teenagery přichází s dalším titulem

Kucharka pro me a moje telo obalka200Tato knižní novinka právě vychází v nakladatelství Smart Press: Kuchařka pro mě a moje tělo od Julie Kučerovské.

...

Literatura

Je libo young adult thriller? Přečtěte si knihu Je to na tobě

je to na tobe200V nakladatelství Bookmedia vyšel nový young adult thriller s názvem Je to na tobě od britské spisovatelky S. K. Wright. Přečtěte si tuto novinku měsíce března i vy!

 

...

Divadlo

Koktavý Bertie miláčkem pardubických diváků

Kralovarec perexKdyž v roce 2010 spatřil světlo filmového světa snímek Králova řeč, okamžitě si dokázal získat city neurozených diváků a dokonce obměkčit i zkamenělá srdce kritiků a akademiků. Málokdo si však v té době uvědomoval, že...

Film

Nejoblíbenější ruská pohádka Mrazík baví už několik generací

altRuská filmová pohádka Mrazík (1964) je asi jediná klasika z bývalého Sovětského svazu, na kterou se dá dívat. Možná dnešní doba poněkud svádí ke zjednodušování, ale na rozdíl od ostatních filmů nebo knih se tohle neopírá jen o chudobu a tragédii, al...