První biografie Waldemara Matušky je již na knižních pultech

První biografie Waldemara Matušky je již na knižních pultech

waldemar matuskaPulty knihkupectví KNIHY DOBROVSKÝ zaplnily výtisky unikátní, první kompletní biografie hudební legendy, milovaného zpěváka Waldemara Matušky. Kniha s podtitulem Snům ostruhy dát z pera publicisty Michala Bystrova potěší fanoušky české hudby i čtenáře fascinujících osobních příběhů.

 

 

Precizně zpracovaný příběh zpěváka je provázeným nespočtem fotografií, plakátů, obalů hudebních desek či článků a recenzí nejen z Česka ale i ze zahraničí. Perfektně tak doplní knihovny milovníků české hudby, kultury a historie. Vedle bestsellerové knihy Karla Gotta, Má cesta za štěstím, se tak bude skvět další literární klenot inspirovaný nezapomenutelnými hudebními hity.

Publikace věnovaná životu a písním Waldemara Matušky vychází v roce jeho nedožitých devadesátin. Jedná se o Matuškovu první kompletní biografii včetně mnoha dosud nepublikovaných informací o jeho životě i hudební kariéře. Kniha vznikla ve spolupráci s Olgou Matuškovou, která příběh obohatila o mnoho zajímavých podrobností.

Nutno také podotknout, že ještě před svým vydáním se kniha stala jedním z bestsellerových titulů podzimní knižní sezóny. Díky své popularitě a možnostem předobjednávek se na knihu těší tisíce čtenářů. Soudě dle velkého zájmu o knihu z řad mladších ročníků bude také Waldemar Matuška ideálním dárkem pro rodiče a prarodiče pod letošním vánočním stromkem.

Životní příběh a hvězdná kariéra Waldemara Matušky nabývají v knize SNŮM OSTRUHY DÁT zcela nových rozměrů. Autor se na základě podrobného studia materiálu detailně zabývá divadelní, filmovou i hudební dráhou oblíbeného zpěváka, tajemstvími spojenými s jeho původem, neslýchaným zákazem, který ho postihl roku 1964, i důvody Matuškovy senzační emigrace v roce 1986. Ve světle málo známých faktů se jeho odchod do USA jeví jako nevyhnutelný krok, k němuž vedly desítky ústrků i velkých křivd. Kniha je také pečlivou rekonstrukcí Matuškových putování po světě – od Indie přes Egypt a Velkou Británii až po několik významných cest do Spojených států mezi lety 1969 a 1983.

Waldemar Matuška: Snům ostruhy dát, Michal Bystrov (vydání 29.9.2022, Pangea)

waldemar matuska200

Více informací: www.knihydobrovsky.cz


 

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Paulo Coehlo a jeho knihy

coelho Brida 200Coelhove diela sú filozofického charakteru a nútia nás zamyslieť sa nad sebou samým a svojím okolím. Zamerať sa na svoje prežívanie. Každá jeho kniha nás učí niečo iné a poukazuje na veci, ktoré si bežne neuvedomujeme, núti nás zastaviť ...

Divadlo

Svezte se Tramvají do stanice Touha

altDne 5. dubna Divadlo pod Palmovkou uvedlo premiéru legendárního představení Tramvaj do stanice Touha. Silné psychologické drama v exkluzivním hereckém podání pod skvělou režisérskou taktovkou má za sebou už i druhou premiér...

Film

Zákruty filmové kolektivizace

altKdyž se na televizní obrazovce izolovaně vynoří nějaký film, zpravidla bývá pro nezasvěceného diváka obtížné zařadit si ho do přiměřeného kontextu, vnímat jej jako určitý korálek umístěný na dlouhé vývojové škále. Týká se to rovněž kolektivizačního drama...