Dávná vražda. Nevysvětlitelné zmizení. A děsivé tajemství, které je spojuje

Dávná vražda. Nevysvětlitelné zmizení. A děsivé tajemství, které je spojuje

Tisk

narek-drozda200Začátek je pokaždé stejný: pozůstalí po zmizelých, kteří touží po odpovědích. A jediný, kdo je dokáže nabídnout, je soukromý vyšetřovatel David Raker. Po dvanácti bestsellerech přichází Tim Weaver s dalším strhujícím krimi thrillerem Nářek drozda!

 

 

Byla to nehoda, která nemohla skončit jinak než smrtí. Auto Cate a Aidena se zřítilo ze strmého útesu a skončilo v plamenech. Kamerový záznam a doložená svědectví hovoří jasně. Proč však ve vraku zničeného auta nebyla nalezena žádná těla? Ani po dvou a půl letech neznají rodiče mladého páru smysluplné vysvětlení. Bez něj však nedojdou smíření.

Záhada, která nemá vysvětlení, a minulost, jež skrývá temná tajemství. To je případ jako stvořený pro Davida Rakera. Jak odkrývá jednotlivé kousky složité mozaiky souvislostí, vyvstává před ním hrůzný obraz daleko rozsáhlejšího zločinu, než je pouze jedna sehraná autonehoda. A i když ho to možná bude stát život, musí zajistit, aby pravda vyšla najevo.

Britský spisovatel Tim Weaver dokáže vystavět detektivní zápletku jako nikdo jiný. Pokaždé přichází s originální zápletkou, která jitří čtenářovu fantazii a nutí ho společně s hrdinou rozplést klubko nepochopitelného zločinu. Strhující napětí je přitom dominantou každé kapitoly, což dokládá i nejnovější autorův bestseller Nářek drozda.

Anotace:

Krátce před nehodou zachytí Cate a Aidena Gascoigneovy na silnici dopravní kamera. Smějí se a všechno se zdá být v naprostém pořádku. Pouhých pár vteřin nato se jejich auto zřítí do třicet metrů hluboké propasti, kde okamžitě vzplane jako pochodeň.

Takovou nehodu nemohli manželé přežít. Jenže když se hasičům konečně podaří ohnivé peklo uhasit, čeká na ně překvapení. Ve voze ani v blízkém okolí nenajdou žádná těla nebo ohořelé ostatky. Po Gascoigneových se slehla zem.

Po dvou a půl letech se zoufalá rodina obrací na soukromého vyšetřovatele Davida Rakera, který se ihned pouští do rozplétání záhady. Proč sjelo auto Gascoigneových ze silnice? A kam se manželé poděli? Chtěli předstírat vlastní smrt? Ale proč zrovna takhle? A kvůli čemu? Nebo komu?

Před Davidem Rakerem se vrší otázky bez odpovědí. A to ještě netuší, jaké hrůzné tajemství pod vrstvami lží objeví a že se při honu za pravdou sám stane lovnou zvěří.

  • Pro fanoušky knih Joa Nesbøho, Chrise Cartera, Michaela Connellyho a Jefferyho Deavera.
  • Romány Tima Weavera se pravidelně umisťují na předních místech v žebříčcích bestsellerů.
  • Mystery Press vydá příští rok další krimi thriller s Davidem Rakerem s názvem Poslední sbohem.

Tim Weaver

Bývalý novinář a redaktor řady časopisů. Přestože byla jeho novinářská kariéra úspěšná, rozhodl se psát raději thrillery. V Honu na mrtvého uvedl na scénu soukromého detektiva Davida Rakera, specialistu na hledání pohřešovaných osob, který se následně stal hrdinou celé řady oceňovaných krimi thrillerů. Weaverův čtvrtý a desátý román, Není cesty zpět a Nikdo není doma, byly mimo jiné prezentovány v prestižním britském knižním pořadu Richard and Judy Book Club. Weaverovy knihy se pravidelně objevují v žebříčku bestsellerů podle Sunday Times a dvě z nich, Žena mého života a Nikdo není doma, se v něm udržely několik týdnů za sebou. Jeho zatím jediným románem mimo sérii s Davidem Rakerem je krimi thriller Ztracené střípky. Tim Weaver žije s manželkou a dcerou nedaleko Bathu v jihozápadní Anglii. Více o autorovi naleznete na www.timweaverbooks.com.

narek-drozda

Nářek drozda
Autor: Tim Weaver
Originální název: The Blackbird
Překlad: Alžběta Lexová
Formát: vázaná s přebalem, 145x205 mm
Počet stran: 440
Nakladatel: Mystery Press (www.mysterypress.cz)
ISBN: 978-80-7588-457-2

Více informací: http://www.mysterypress.cz/narek-drozda/


 

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Zeď, která brání svobodě

Zeď, perexUrčitě to jako knihomolové znáte. Někdy dostanete chuť přečíst si příběh, který vás nezavede do světa autorovy fantazie, ale do reality skutečných dnů. Příběh, který vypráví o osudu někoho jiného. O životě, který byl či je naprosto jiný než ten n...

Divadlo

Muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení uvede Městské divadlo Zlín

zeny na pokraji200Necelé dva měsíce práce na muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení mají za sebou herci zlínského divadla. V čele s režisérem Stanem Slovákem, uměleckým šéfem Městského divadla Brno, nastudovali příběh podle slavného Almodóvarova f...

Film

Je to jen vítr aneb když hon na Romy nekončí

je to jen vitrPříběh filmu ´Je to jen vítr´ je založen na skutečném případu otřesných rasových útoků na místní romskou komunitu, který si před čtyřmi lety v Maďarsku vyžádal šest mrtvých včetně dvou malých dětí, a na zprávách, kt...