Putujte s Dominikou Japonskem
Banner

Putujte s Dominikou Japonskem

dominika na ceste japonskem 200Po náročné cestě Jižní Amerikou, kde Dominika Gawliczková zažila spousty útrap jak s motorkou, tak se zdravím, se vydává do Japonska. To je opravdu jiným světem, což se projevuje i v její nové knize Dominika na cestě Japonskem.

 

 

Kniha je rozdělena na tři části, kdy podobně jako u předchozího titulu každá končí fotoalbem. Snímky jsou nádherné a opravdu člověka motivují se na tato místa vydat. Dominika Gawliczková opět spolupracovala s ilustrátorkou Danou Ledl (Myokard), která umě pracovala s červenou a černou barvou.

Tentokrát se jedná o úplně jiné čtení. Měla jsem dojem, že motorka šla úplně do pozadí a až na pár zmínek jsem o ní ani nevěděla. Místo toho jsem přímo hltala různé příhody s lidmi, četla popisy nejrůznějších míst a jednoduše si vychutnávala japonskou atmosféru plnou kulturních šoků. A samozřejmě nesmím zapomenout na všudypřítomný Dominičin humor.

„Pak dlouho jezdím dokola po parkovišti, abychom natočili dokonalý příjezd pro kameru, při kterém si sundá helmu. Kroužím a znovu zastavuju, pořád to není ono.
„Prosím vás, tu ochranu zad, to máte, protože to musíte propagovat?“ ptají se mě.
„Ne, to je jen zdravý rozum.“
„Takže to nemusíte mít na sobě? My potřebujeme, aby bylo poznat, že jste žena.“
Jistě, protože doteď jsem zjevně vypadala jako blíže neurčený druh zakrslého dinosaura. Zakousnu se do jazyka.
„Není problém.“ Páteřák dopadne s mlasknutím na asfalt. (str. 104)

Dominiku v Japonsku příliš věcí netrápilo, naopak byla překvapená, jak se k ní lidé chovají – jak jsou milí a občas zvláštní. Jednalo se o příjemnou změnu a čtení tak bylo mnohem víc odpočinkové. Člověk už jí nemusel tolik fandit, ale byl zvědavý, co se jí ještě přihodí. I když tedy kapitolu, kde zřejmě utrpěla otřes mozku jsem četla se zatajeným dechem…

Čtení mě opravdu moc bavilo a knihu jsem přečetla asi na dva zátahy. Mohl za to také fakt, že v tomto případě jsem cestu mnohem méně sledovala na Facebooku, tudíž pro mě byla spousta informací nových.

Dominika Gawliczková se narodila 22. srpna 1992 v Havířově a je česká cestovatelka, spisovatelka a motorkářka. Svět poznává pomalu, s otevřeností a vtipem. Sólové jízdy ji pokaždé zavedou k neobyčejným lidem a pozoruhodné situace popisuje s láskou pro detail. Na motorku nasedla ve 13 letech a po zablácených dobrodružstvích v Asii, Austrálii i Jižní Americe se vydala do Japonska. Vystudovala strojní inženýrství, ale věnuje se všemu jinému. Vlastním nákladem vydala v roce 2015 knihu Dominika na cestě, následoval titul Dominika na cestě Jižní Amerikou (2018) a poslední Dominika na cestě Japonskem (2021). 

dominika na ceste japonskem

Dominika na cestě Japonskem
Autor: Dominika Gawliczková
Žánr: cestopis, humor
Nakladatelství: CPress (Albatros Media)
Rok vydání: 2021
Počet stran: 264
Hodnocení: 90 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/63704045/dominika-na-ceste-japonskem/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Jan Révai – herec a hrdý otec

revai200Jan Révai momentálně vystupuje v inscenaci Osmý světadíl v divadle Kalich.

...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...


Literatura

Ženy v přelomových situacích života

ritual 200Dnes představujeme knihu, která jako další dokazuje, že Švédi umí psát i něco jiného než zběsilé thrillery. Autorka Inger Edelfeldt se zaměřuje ve svých povídkách na ženy. Na ženy v určitém zlomovém okamžiku jejich života – první zklamání, první ...

Divadlo

Zemřel charismatický herec Tomáš Valík, hrdina pohádky O Janovi a podivuhodném příteli

 

tomas valik 200Po kratší nemoci zemřel ve věku nedožitých dvaapadesáti let 8. října v pražské nemocnici Na Bulovce známý herec Tomáš Valík. Na filmovém plátně debutoval koncem osmdesátých let minulého století, ...

Film

Nemám Vánoce rád a Silvestr přímo nesnáším, říká režisér Zdeněk Troška

zdenek perexI když v poslední době slavil v kinech úspěchy s komediemi nebo pohádkami, filmografie Zdeňka Trošky má přece jenom rozmanitější žánrový rozměr. Patří tam třeba historický film Poklad hraběte Chamaré nebo kom...