Písničky na celý rok pokřtila jazzová legenda
Kultura21.cz

Písničky na celý rok pokřtila jazzová legenda

pisnicky perexProstory rozhlasového studia S1 na Vinohradech v prvním májovém týdnu rozezvučely hlasy vokální jazzové kapely Prime Time Voice a Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu. Jejich společný projekt Písničky na celý rok obě hudební tělesa propojil v dobách covidu a vyústil v natočení společného cédéčka, doplňujícího 4 notové sešity s interaktivními odkazy.

 

Přestože hudební vydavatelství eNoty má celý komplet v nabídce už od loňska, slavnostního křtu se písňový cyklus z dílny Jaroslava a Dany Šimíčkových dočkal teprve nyní. Kmotrovství se k radosti všech zúčastněných ujala jazzová zpěvačka Jana Koubková, jejíž hudební začátky jsou spojeny právě s dětským rozhlasovým sborem.

pisnicky koubkova

Tato nestorka českého vokálního jazzu uprostřed večera plného jazzového i sborového zpívání pokřtila Písničky na celý rok způsobem tak originálním, že na to nikdo z přítomných hned tak nezapomene.

pisnicky 1

Kromě zážitku ze skvělého hudebního večera si každý jako bonus odnášel radostnou energii umocněnou hřejivým pocitem z toho, že zakoupením vstupenky nebo cédéčka finančně podpořil vojenskou nemocnici v Kyjevě..

--------------------------------------------------------------
Autor foto: R. Mervart

bližší informace o projektu.www.facebook.com/children.crossover.songs


 

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Štědrovečerní pohádka v knižní podobě

duchnadzlato perexVánoce už jsou sice dávno passé, ale na naladění a znovu připomenutí vánoční atmosféry není nikdy pozdě. A nic nenavodí lépe pohodovou atmosféru Vánoc tak jako kouzly, humorem a láskou prošpikovaná pohádka čtená dětem před spaním. 

Divadlo

Komediomat začal novou sezónu zostra!

komediomat atomPrázdniny se přehouply a nejen ve Zlíně začala nová divadelní sezóna. Právě v rámci ní se v Baťově městě opět ukázala improvizační show Komediomat, která sice bojovala s hranicí morálnosti, ale o to byla vtipnější.

Film

Avatar nemůže své příznivce omrzet

altFilm Avatar (2009) se těšil obrovské popularitě a díky šmoulímu zbarvení mimozemšťanů si na něj dodnes každý vzpomene. Kvůli pěkným vizuálním efektům a nápadité anatomii různých mimozemských příšer se dá sledovat s úžasem. Napodruhé však může působ...