Dospívání není černobílé, ale tato kniha ano

Dospívání není černobílé, ale tato kniha ano

tajemstvi-humly-hanssonove 200V nakladatelství HOST vyšla kniha Tajemství Humly Hanssonové, který je určená mládeži, ale pobaví se u ní i dospělí.

 

 

 

Anotace knihy představuje Humlu Hanssonovou takto: „Až vám potomci odrostou z muminků a dětí z Bullerbynu a rošťácká Pipi jim bude připadat pro prťata, nabídněte jim Humlu. Humla je taková její emoverze pro mládež, která v našem turbulentním světě roste rychleji než bambus.“

Hrdinka příběhu má 11 let a chodí do páté třídy. Má svou nejlepší kamarádku, které se svěřila se svými tajemstvími, a umělecky založenou tetu. Měla by prima život, kdyby se to vše nezkomplikovalo. Teta skončila na psychiatrii, rodiče Humly prožívají partnerskou krizi, a hlavně se její kamarádka Nour chytla špatné party. Tu tvoří rajťačky, které jsou pořádnými primadonami a ve škole mají své vydobyté místo. Navíc jediný, kdo se s Humlou chce kamarádit, je nudný Palčák mající ze všeho strach.

Humla se s tím vším musí nějak poprat. Je silná, odhodlaná, a především opravdu jedinečná. Do jejího stylu vyjadřování se musíte zamilovat hned po několika stránkách. Někdy je to k pousmání, ale jindy si člověk zavzpomíná a říká si, jak jsou její myšlenky přesné a trefné. A vše doplňují stylové černobílé ilustrace, které stojí za to!

„Jelikož má mamka v nočním stolku kondomy a jelikož JÁ jsem na světě, mám podezření, že spolu dělají víc než jen líbání. Ale když si představím TAMTO, dostanu nepřekonatelnou chuť nalít si do uší jar na nádobí a vypláchnout si mozek z hlavy.“ (str. 54)

Tajemství Humly Hanssonové je krátká knížečka, ale věřím, že se nejen k puberťačkám dostane v té správné chvíli a ty ji pak nedají z ruky.

Kristina Sigunsdotterová (nar. 1981) je švédská autorka knih pro děti i dospělé. Píše také poezii, písňové texty a divadelní hry. Kromě toho vede básnické workshopy pro děti.

tajemstvi-humly-hanssonove

Tajemství Humly Hanssonové
Autor: Kristina Sigunsdotterová
Překlad: Helena Stiessová
Žánr: pro děti, humor
Nakladatelství: HOST
Rok vydání: 2022
Počet stran: 112
Hodnocení: 80 %

https://www.hostbrno.cz/tajemstvi-humly-hanssonove/


 

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Potěšte své blízké vyrobenými dárky

darky 200V nakladatelství Kazda vyšla další kniha z edice Zkuste to doma sami od kolektivu Smarticular. Tentokrát se zaměřuje na Dárky a přináší více než 100 praktických návodů na vlastnoručně vyrobené dárky.

 

...

Divadlo

Zlín kráčí Za kulturou krok za krokem

krok 200Za kulturou krok za krokem je název unikátní losovací akce, která sdružuje podnikatele s podobným zájmem a hlavně dělá radost. Firmy si navzájem přeposílají své klienty a dělají radost těm stávajícím. My vám v tomto článku představíme, co nabízí Městsk...

Film

Lajna 2 je plná humoru, ale nezapomíná ani na důležitá témata

 

Lajna 2Televize Seznam již za několik dní uvede druhou řadu komediálního seriálu z hokejového prostředí s názvem Lajna. Dokáže svým ostrovtipem a zajímavým tématem navázat na úspěšnou první řadu? Zúčastnil jsem se slavnostní předpremiéry, kte...