Petr Jákl patří mezi rekordmany! V létě začíná točit čtyři americké filmy a pět jich dokončuje

Petr Jákl patří mezi rekordmany! V létě začíná točit čtyři americké filmy a pět jich dokončuje

Tisk

petr jakl200Producent a režisér Petr Jákl má už jasný program na celé léto a rozhodně se tak zařadí mezi rekordmany ve svém oboru. Začíná točit čtyři nové americké filmy, které produkuje a pět jich dokončuje. Takto nabitý pracovní program plyne především ze strategického partnerství s produkční společností ZQ Entertainment, kterou vede bývalý agent CIA Ara Keshishian.

 

Na počátku června, ještě než padne první klapka akčního thrilleru Flight risk, se Petr Jákl vydal do Las Vegas. Tento netrpělivě očekávaný snímek bude točit se dvěma Oskary oceněným hercem a režisérem Melem Gibsonem. V hlavní roli pilota uvidíme Marka Wahlberga, ale budeme mít možnost na plátně obdivovat i samotného Gibsona. Jákl má ještě naplánovanou cestu do Bulharska, kde se Adam Schindler a Brian Netto ujímají režie hororového thrilleru Don’t Move (Nehýbej se). Příběh ostříleného zabijáka, který vstříkne truchlící ženě paralytický prostředek a čeká, než se její tělo úplně vypne, rozhodně za to bude stát.

Do svého programu by ještě rád vtěsnal, alespoň několik dnů v Los Angeles, kde se připravuje film Locked s Anthony Hopkinsem, který produkuje. Opomenout nemůžeme ani snímek WROOKLYN ZOO, polskou moderní pohádku o síle lásky, o odhodlání jít za pravdou, o touze po svobodě, o překonání nenávisti, a dokonce i smrti. Začíná se točit od poloviny června a lokace štáb pod režijním vedením Krzysztofa Skoniecznyho opustí na konci srpna. Na nevytíženost si rozhodně Petr Jákl nemůže stěžovat. „Na natáčení s Hopkinsem se moc těším, protože jsem s ním kdysi hrál ve filmu Česká spojka. Ale musím přiznat, že úplně nejvíc se těším na setkání s Melem Gibsonem, protože miluju Statečné srdce. Od střihače Žižky Steva Rosembluma, který stříhal i Statečné srdce, jsem o něm slyšel hodně.“ poznamenal Jákl.

Petr Jak foto1

Na konci července bude v zámoří uveden snímek Sympathy fot the Devil (Sympatie k ďáblovi), na kterém se také Petr Jákl také podílel. Hlavní roli tajemného pasažéra ztvárnil mistr poněkud složitějších osobností a podivínů, kterým není nikdo jiný než Nicolas Cage, přezdívaný také jako mistr ďábelského smíchu. Příběh je vystavěn na jednoduché, avšak velmi nebezpečné hře kočky s myší. Nicolas Cage přistoupí do auta neznámého muže, kterého ztvárnil Joel Kineman, namíří na něj zbraň a nutí ho, aby jej vozil, kam si zamane. Brzy začne být jasné, že nic není takové, jaké se na první pohled zdá, ale až do úplného konce nebudeme mít jistotu, kam nás psychologický thriller dovede.

Věděli jste, že režijní debut Petra Jukla KAJINEK (akční krimi thriller/2010) měl za premiérový víkend největší celkové tržby, jaké kdy český thriller vůbec měl? Film Kajinek získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli a hlavní cenu na belgickém filmovém festivalu v Liege. Thriller GHOUL (2015) je film, který se zapsal jako horor s největšími tržbami v českých kinech. Akční drama Jan Žižka (2022) vypráví příběh českého válečníka, který nikdy nebyl v boji poražen. Je to nejdražší film v historii české kinematografie. Finálnímu scénáři předcházelo zhruba sto verzí.

Petr Jakl foto2

Zdroj foto: archiv Petr Jákl


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Zákulisní párty French Films

perexJohannes Leppänen: „Jestli skončíš v naší backstage, je tady něco, co bys měl vědět. Vždycky všechny nutíme nosit helmy a útlé plavky a děláme satanistické rituály, zatímco pijeme Jaloviina a všechno to natáčíme. VIP zlato!“

...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Na dovolenou kolektivně, se zpěvem a hrami

Dovolena perexUž jsme asi pozapomněli, že ještě před čtvrtstoletím byly běžné kolektivně organizované závodní dovolené, přidělované odbory (jednotné, komunistické nadvládě podřízené Revoluční odborové hnutí - neboli ROH) pr...


Literatura

Jak to bylo v Kaddáfího Libyi?

Kaddafi 200Můžeme se dozvědět podrobně i z knihy Miroslava Belici Naši lidé v Kaddáfího Libyi. Její podtitul zní: Nejen o zbraních, semtexu a Lockerbie.

 

...

Divadlo

Zábradlí vstoupí do nové sezony s finskými povídkami a bestsellerem o Juráčkovi

zabradli 200Divadlo Na zábradlí se připravuje na svou pětašedesátou sezonu. V nadcházejícím roce uvede scénické provedení povídek finské autorky Rosy Liksom, dramatizaci bestselleru Dani Horákové O Pavlovi či Tolstého Vzkříšení v dramatizaci Armina Petrase...

Film

Příběh o literatuře, životě a vášni

Colette perexFrancie, konec 19. století. Gabrielle Colette (Keira Knightley) je obyčejná dívka z malé vesnice. Její život se ale změní, když se do ní zamiluje populární spisovatel Willy (Dominic West). Ožení se s ní, a tak se Gabrielle přestěhuje za ním do...