Den Země v Kyjově: Rozhodně nejde o žádnou eko blbost!

Den Země v Kyjově: Rozhodně nejde o žádnou eko blbost!

Tisk

den zeme kyjov 200Jak je dnes již zvykem, jako houby po dešti se rozrůstají akce typu Den Země apod. Můžete namítnout: Zase další eko blbost. Ale…! Z mého pohledu to byla jedna z nejhezčích akcí, které jsem za poslední léta mohla navštívit.

 

 

Celou slavnost jsem 17. května 2013 pozorovala spíše z pohledu jarmarečnice. Plánovala jsem si, že si projdu všechna stanoviště připravená pro děti, ale to se nakonec, bohužel, nestalo. Nějak jsem to nestihla.

Úspěch měli i hendikepovaní

Byla jsem však v centru dění, přímo na náměstí, kde bylo postavené malé pódium. Na něm vystupovali studenti, žáci ZŠ, i chovanci místního ústavu pro hendikepované. Ti nám předvedli nacvičenou sestavu s balony a opravdu jim to krásně šlo.

Módní přehlídka z odpadních materiálů

Nechyběla ani módní přehlídka, jak jinak než z recyklovatelných, těžko v přírodě rozložitelných materiálů, například šaty z papundeklu nebo igelitových tašek, brnění z pet láhví a drátěného pletiva. Modely v pravdě originální.

den zeme kyjov1

Včele chybělo žihadlo

Samozřejmě jsme se spolu s kolegyní staly svědky zákulisních lahůdek. Způsobily nám mnoho záchvatů smíchu, kdykoli jsme si na ně jen vzpomněly či řekly jediné slovo. Žihadlo. Zástupci eko spolku měli nacvičené divadlo v kostýmech kytek, zahradníků a včel. Jedné včeličce chybělo žihadlo a také něco čím jej připevnit. Kostymér si k nám přišel vypůjčit provázek k uvázání, jelikož jsme stály se svým stánkem hned vedle nich. Včela po chvíli zakřičela: „Tak kde mám to žihadlo?“ A my se mohly potrhat smíchy.

Děti se hrabaly v hlíně

V parčíku probíhala vědomostní dráha, kde se děti seznamovaly s možnostmi zpracování hlíny na označených stanovištích. Ta jsem, jen tak mimochodem, kreslila sama :-) .

den zeme kyjov2

Díky za bravurní organizaci!

Jen škoda, že jsem nestihla fotit. Nedá se nic dělat, zkusím nějaké fotky sehnat u Kyjovského Slovácka v pohybu, které celou akci zaštitovalo. A právě jim patři velký dík za bravurně zvládnutou organizaci, nápadité hry pro děti a v neposlední řadě i občerstvení pro všechny účastníky připraveného programu.

P. S. Věře se skutečně podařilo fotky z akce sehnat, za což jí patří velký dík pro změnu od redakce :-)

den zeme kyjov


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Jana Koubková: „Dobrá muzika je prostě dobrá muzika, je jedno, do kterého stylu patří“

Koubkova Jana 200K Janě Koubkové právem patří spousta přívlastků; je jedinečná (nejen) jazzová zpěvačka, skladatelka, moderátorka, která na pódiu i v rádiu skvěle komentuje jednotlivá čísla; a má mimořádný básnický talent, jímž komentuje veřejné dě...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Čtěte také...

Kolik možných cest vede k umění…

Vera Beranova 200O smyslu a úloze umění snad nikdo nepochybuje, a to ve všech jeho podobách a na všech úrovních. Exkurz do minulosti by byl téměř bezbřehý.

 

...

Z archivu...


Literatura

Petra Neomillnerová rozvádí příběhy zaklínačky Loty

zakl 200Nakladatelství Motto vydává reedici tajemného světa královny české fantastiky, Petry Neomillnerové, povídkové knihy Zaklínačka Lota.  Co vše se skrývá v tajemném vybájeném světě, kde najdete nejen z...

Divadlo

Svět podle Amanitas – tentokrát s názvem Destinace

Amanitas divadlo 200Prostranství před pražským Cross klubem se v úterý 29. července promění v tak trochu jiný svět, a to svět nového cirkusu. Budete zde moci shlédnout premiéru pouličního divadla s názvem Destinace v podání skvostných Amanitas.

Film

Váňa: Největší závod je život sám

josef vanaV den 6. září 2012 se v našich kinech koná premiéra nového časosběrného celovečerního filmového dokumentu „Váňa“ o nezdolném sportovci a osobnosti světového formátu, o Josefu Váňovi.  Scénář filmu a režie byly sv...