Festival Brutal Assault láká na novou nálož kvalitních kapel

Festival Brutal Assault láká na novou nálož kvalitních kapel

Tisk

ba 200Dvacátý ročník Brutal Assault započne až za necelých 5 měsíců, pořadatelé však nezahálejí a oznamují další haldu kapel, jež se na dvacátém ročníku přehlídky metalové hudby představí. Na co se tedy můžeme těšit?

 

 

Z Francie k nám zamíří black metalová banda Antaeus, která má přes svou více než 20letou kariéru na kontě pouze tři plnohodnotná studiová alba.

Melodický metalcore přiveze z Floridy pětice Evergreen Terrace, jejímž poznávacím znamením je hlavně zpěv Drewa Careyho.

Příznivce alternativněji laděné rockové hudby zcela jistě přilákají britští Killing Joke, kteří to dali dohromady již v roce 1978!

Post industriální folk v podání Rome z Lucemburska bude další netradiční záležitostí. Tento projekt se zformoval v roce 2006 a již má na kontě 14 alb.

Britský progresivní metal nabídne banda Sikth. Takže kdo má rád technický metal či mathcore, ten si u nich přijde na své.

Celou směsici žánrů (post hardcore, emo, screamo) představují američtí mladíci Touché Amoré. Na kontě mají tři studiovky a kritiky jsou oblíbeni, tak jsem zvědavá, jaký předvedou koncert.

ba dep


Pod lakonickým názvem Trouble se skrývá poctivý stoner doom z Chicaga, jehož zrod sahá až do roku 1979. Fanoušci psychedelicky laděné hudby si pošmáknou!

Mnozí si přáli více djentu a to se jim díky švédské progresivní formaci Vildhjarta vyplní. Je až s podivem, kolik mají příznivců, vezmu-li v potaz, že prozatím vydali pouze jednu studiovku. Proti gustu ale žádný dišputát :)

Nemůžu si pomoct, ale ze všech nově zveřejněných kapel myslím, že největší spoušť a popud ke koupi lístku, dodají mathcoreoví šílenci The Dillinger Escape Plan. Díky své jedinečné hudební vizi jsou tito Američané stále unikátním zjevem na poli neortodoxní metalové hudby.

http://brutalassault.cz/cs/


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Michal Vaněček odpočívá tak, že píše

200 rozhovor1Letošní léto předvedlo různé podoby, kdy slunce pálilo o sto šest, na mnohé se nalepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“) a občas seslalo přílivy deště. Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí po...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Kdo si prdnul u dvora

Kdo si prdnulNakladatelství HOST přináší dětským čtenářům knihu s poněkud provokativním názvem Kdo si prdnul u dvora.  Autorem publikace je přední český flatulolog doc. MUDr. Jonáš Ovanul, CSc., který si dal za cíl popularizovat bádání flatulologie. Knížečk...

Divadlo

Dracula znovu ožil

dracula perexNepodléhejme šalebnému vábení nadpřirozených sil, mezi které reklama a propagace zajisté patří. Nechal jsem se zviklat sugestivní nabídkou, že divadelní představení Dracula Reloaded, čas od času divadlem Aqualung pořádané v Ž...

Film

Poslíček s blondýnami v drahém Audi

kuryr200Film Kurýr: Restart (2015) je nový díl filmové série o přepravci zásilkového zboží. Samozřejmě nejde o chlapíka, který s dodávkou objíždí firmy, ale o akčního superšpióna, kterému někdo každou chvíli míří pistolí na hlavu a občas, aby za sebou zahladil...