Představujeme vám VJ Deju a VJing

Představujeme vám VJ Deju a VJing

Tisk

deja200Její práci znáte, i když ani nevíte o existenci její profese. Pokud se díváte na pořady jako je Máme rádi Česko, Miss, vyhlašování Slavíků, Cen Anděl nebo Českých lvů, tak animace na velkých obrazovkách v pozadí je práce Daniely Dénešová. Ta pracuje jako VJ ve společnosti XLAB, a to s pokročilým software, ale přesto tvoří umění.


Daniela Dénešová, VJ Deja (38) první animace začala tvořit už v 10 letech. Vytvořila vlastní pokračování oblíbeného seriálu. „Oba rodiče jsou programátoři, hrála jsem si s animacemi už jako dítě.“ Na prvních party v klubech pak konečně viděla, kde by se její nápady mohly uplatnit.

deja1

Koncerty i klipy

Kromě televizních přenosů stojí za grafikou na koncertech kapel Tři sestry, Mig 21, Pražského výběru nebo Skyline. Právě práce s kapelami ji nejvíc baví, stejně jako pocit, když grafika z malého displeje počítače oživne na obřích LED obrazovkách.

Spolupracovala například na klipu české herečky, zpěvačky a dabérky Ivany Korolové s názvem Zona 200. Ten vznikl netradičním způsobem real-time produkce. „Skladba perfektně zapadla do koncepce nereálného světa. Hrdinka hraje s okolím prostřednictvím výmluv a lží různé malé hry, až se sama ztratí ve svých představách, které ji nakonec pohltí. Tuto hru nelze vyhrát. Game over,” dodává Deja VJ.

Deja VJ a Jan Kočí ze studia XLAB se podíleli také na vizuální stránce nového alba Two Minds od dua Bratři. Navrhlo jim nejen jejich logo a obal desky, ale připravilo také působivý stream, který vznikl koncertem Bratrů a live 3D projekcí pro londýnský festival Electronica: Sound of Vision II. Deja VJ a Jan Kočí připravili dva videoklipy, jak ke dříve vydané skladbě Signal, tak i k současnému singlu Transition. "Už jsme s nimi zažili hodně, spolupracujeme s nimi prakticky od našich hudebních začátků. Vizuální stránka je pro nás velmi důležitá a patří jim náš velký dík,“ říkají Bratři.

Koronavirus ji nezastavil

Až do pandemie jezdila po celém světě, pracovala pro XLAB na konferencích v USA i celé Evropě. Když se všechno zavřelo a práce se začala odehrávat ve virtuálním světě, najednou přišla o kočovný život. Deja si vzpomněla na svůj starý sen nosit tričko s hrdým VJ na prsou a založila značku VJ Mafia. I v nich je ale něco navíc. „Moje trička buď svítí, anebo se prostřednictvím rozšířené reality roztančí.“

deja2

Snem Daniely je přivést k profesi VJ více mladých. XLAB má globální úspěch, pořádá virtuální konference nejen v ČR, ale i pro největší korporace, dokonce pro OSN a lidé jsou třeba. “Chci, aby mladí viděli, že nejsme jen technici, jsme kreativci,“ zdůrazňuje závěrem.

deja3

Více informací:

https://www.xlab.cz/
https://www.facebook.com/vjdeja/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

„Miluju jaro a podzim,“ prozradila nám spisovatelka Alena Jakoubková

alena jakoubkova 200Léto je v plném proudu, slunce pálí o sto šest, na mnohé se přilepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“). Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí pod slunečními paprsky? Nebo jen dobí...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Někdo se dívá aneb mord na pařbě

200krimiČetba je pro většinu dnešních náctiletých vopruz a synonymum nepříjemné školní povinnosti, tedy nic, čemu by bylo záhodno se věnovat ve volném čase a dobrovolně. Punc a předsudky o nutném zlu a čase, který je stráven nad knihou, jako promarněném, však d...

Divadlo

Veselé paničky windsorské: sólo pro Bolkovu pantomimu

vesele panicky windsorskeŘíká se, že hru Veselé paničky windsorské si u Shakespeara objednala přímo královna Alžběta. V představení Jindřich IV. se jí totiž zalíbila postava rytíře Jana Falstaffa a chtěla h...

Film

Hobit – neočekávaná cesta aneb Kdy už s ním konečně skončíme?

hobit neocekavaa cesta jackson tolkienDo našich kin přichází americký film, „Hobit: Neočekávaná cesta“. Je prvním dílem trilogie režiséra Petera Jacksona, natočené podle fantasy románu britského spisovatel...