Kapela Nedivoč vydává své druhé album s názvem Svítá

Kapela Nedivoč vydává své druhé album s názvem Svítá

Tisk

nedivoc 200V pátek 11. února 2022 vydá oblíbená ostravská kapela Nedivoč své druhé album s názvem Svítá. Pokřtí ho o dva týdny později v pátek 25. února v Domě kultury města Ostravy. Slavnostního křtu se zúčastní i oblíbený herec Albert Čuba a zpěvačka Kateřina Marie Tichá.

 

Koncertní útlum, který provázel během koronavirové krize všechny umělce, využila skupina pěti muzikantů účinkujících pod hravým názvem Nedivoč k natočení nové desky. Na podzim minulého roku své fanoušky navnadili členové kapely dvěma singly – Chrám a Sváděná – a nyní do světa vypouští celé album. Pro jeho vydání si vybrali datum 11. 2. 2022.

“Na přípravách desky jsme intenzivně pracovali poslední dva roky. Materiálu jsme měli dost, tak jsme oslovili kamarády muzikanty, kteří nám desku pomohli nahrát, a také sponzory, bez kterých bychom si vydání desky nemohli dovolit. To zapálení a nasazení všech lidí okolo nám pomohlo úspěšně dokončit album Svítá. Teď už se těšíme až si nové kousky zahrajeme před publikem!“ prozrazuje frontman Sváťa Tulej zákulisí vzniku druhého CD.

Deska Svítá obsahuje devět písní, autorem většiny z nich je právě frontman kapely Sváťa Tulej. Fanoušci se ale mohou těšit například také na píseň Lovec v pasti na medvědy z pera bývalého bubeníka kapely Jiřího Krhuta, kterou již znají z koncertů a z YouTube kanálu Nedivoč. Tuto píseň si v roce 2020 vybral také herec Štěpán Kozub pro svůj malý filmařský debut. K Lovci v pasti na medvědy totiž sám napsal, zrežíroval a natočil hudební videoklip. Pod další píseň – Ještě nespíš – se jako producent podepsal Jan Steinsdörfer, klávesák skupiny Chinaski, který v této písni také účinkuje. Mezi dalšími hudebními hosty na novém albu najdeme například fenomenálního Davida Stypku, Nikose Gregoriadise (kapela Kryšof), Matěje Drabinu a Pavla Sotoniaka (kapela Bandjeez), Rudyho Horvata ( Marie Rottrová, Vlasta Redl, Tereza Černochová) nebo Jana Uviru (bývalý klávesák Nedivoč).

nedivoc-svita-cover

Křest desky proběhne 25. února v Domě kultury města Ostravy. Vstupenky jsou již v prodeji a krom výše uvedených hostů, podílejících se na vzniku desky, se mohou diváci těšit na ostravského herce Alberta Čubu z Divadla Mír, zpěvačku Kateřinu Marii Tichou nebo režiséra Vladímíra Skórku.

Nedivoč je kapela s repertoárem stejně pestrým, jako je její rodná Ostrava. Vznikla v roce 2016 a na svém kontě má zatím dvě alba. Pětici muzikantů tvoří Sváťa Tulej (zpěv), Adam Farana (piano), Vojta Šňupárek (kytara), Janko Smichovič (baskytara) a Jan Krompolc (bicí).

Nedivoc

Více informací:

https://musicraft.ffm.to/jdjnj1z
www.nedivoc.cz


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Inspiraci nacházím všude kolem mě, říká zpěvák a textař Vlady Gryc

Gryc foto perexLoni mu vyšlo nejen debutové album Já svý sny mám, ale povedla se mu i letní hitovka Te Quiero, která zaznamenala sérii úspěchů v rozhlasové hitparádě Česká dvanáctka. To jsou poměrně nedávné umělecké úspěchy zpívajícího textaře Vladyh...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Břetislav Kotyza : Útržky hovorů II

utr perexBásník Břetislav Kotyza, zlínský rodák, vystudoval obor průmyslový design. Od roku 1976 působil v ateliéru kresleného filmu ve Filmovém studiu Zlín. Vydal několik básnických knih. Jeho práce jsou zařazeny do současných básnických almanachů, naposledy ...

Divadlo

Pětatřicátý ročník festivalu Mezinárodní týdny tance proběhne on-line

mezinardodni tydny tance 200Pětatřicátý ročník Mezinárodních týdnů tance, nejstaršího festivalu současného tance ve střední Evropě, proběhne pouze ve virtuálním prostředí. Pořadatel festivalu, konzervatoř Taneční centrum Praha, rozhodl, že ...

Film

Dvě filmové klasiky Davida Finchera na nejmodernějších nosičích

FincherDavid Fincher patří k nejuznávanějším režisérům současnosti a každý jeho počin je vyhlížen s velkým očekáváním. Jeho filmografie sice není tak obsáhlá a zatím sestává z deseti titulů, každý z nich je ale moderní klasikou. Dva z nich vyš...