Kateřina Marie Tichá, květina, která vyrostla na albu Plamen do svůdné krásy
Banner

Kateřina Marie Tichá, květina, která vyrostla na albu Plamen do svůdné krásy

Tisk

katerina marie ticha200Silné melodie, nekonvenční texty, něžný a přitom průrazný hlas. To jsou atributy aktuálního autorského albu Kateřiny Marie Tiché. Všech deset písní zjevně prokazuje mimořádný talent a citlivou uměleckou duši protagonistky. Na jejím albu Plamen se může opřít o skupinu Bandjeez, ale také o spoluautorku hudby, kterou je Tereza Balonová, další hudební talent.

Typickými znaky jsou (jak jinak) zpěvné melodie i texty, které obstojí jako básně, přičemž další ohromnou předností je její zářivý hlas. V každé písni zpívá jinak, ve výrazu se neopakuje a hravě osciluje mezi několika žánry. Balady, šansony, pop folk a v košatých skladbách slyším dokonce až rockové a jazzové ozvěny, za což může i „vymazlené“ aranžmá a hutný zvuk kapely Bandjeez s několika hudebními hosty.

Samozřejmě že jde o kapelu, která předtím doprovázela Davida Stypku, s nímž se Kateřina Marie Tichá dobře znala a kterému zcela určitě věnovala i píseň Smečka. Svižné a temperamentní písně (titulní Plamen, Ta třetí, Poprvé) se střídají s těmi pomalejšími, které dýchají tajemstvím (V horách, Kdo ví, Budu tu), přičemž všechno do sebe zapadá a dává smysl. I když je každá píseň náladově i textově jiná, jde o kompaktní album.

Z písní vyznívá oduševnělost, tvůrčí potenciál a mladá interpretka zpívá s přehledem, ve výrazu jsou emoce, procítění a naléhavost. Na albu, které tu zpěvačka nabídla v muzikantsky zažité, celistvé, dokonalé formě včetně textů, jsou i dva nevšední duety (s Milanem Caisem a Štěpánem Kozubem), což jsou další dva hudební bonbónky. Nicméně tou hlavní hvězdou je Kateřina Marie Tichá, květina, která vyrostla do svůdné krásy.

katerina marie ticha foto 2


 

Přihlášení



Tomáš Šebek při vědomí, orientovaný, komunikace jasná a srozumitelná. Autentický, naléhavý a hluboce lidský Objektivní nález

Tomáš Šebek je mezi českými čtenáři znám především jako autor reportážních knih z humanitárních misí. V nové knize Objektivní nález: Moje nejtěžší mise však nepředstavuje dramatické příběhy ze vzdálených koutů světa, ale obrací pohled do svého nitra. Vytahuje na světlo nejhlubší zákoutí svého dětství stráveného v nefunkční rodině, osobní selhání, partnerské krize i touhu porozumět sám sobě.

Tajemství lady Antonie. Zakázaná vášeň na dvoře Tudorovců

Edice Klokan nakladatelství Alpress nabízí román pro ženy z historického prostředí Anglie 16. století, kdy vládli Tudorovci. Autorkou je Rebecca Michele, které se povedlo sepsat romantický příběh se zajímavou zápletkou. Tajemství lady Antonie, jak se kniha jmenuje, bude však brzy odhaleno. Knížka je primárně spíše červenou knihovnou než historickým románem, ale to nic nemění na tom, že je napínavá, čtivá a romantická, což potěší každou ženu.

Banner

Videorecenze knih

Hledat

Rozhovor

Jana Jašová: „Když jsem potřebovala vánoční nakopnutí, pouštěla jsem si soundtrack z Lásky nebeské.“

Jana Jašová 200Jana Jašová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK. Je úspěšnou literární překladatelkou a věnuje se i vlastní literární tvorbě. Z angličtiny přeložila více než dvě stovky beletristických titulů pro děti i dospělé, překlá...

Když odejde od rodiny muž, vzbudí to rozruch a snad trochu pohoršení. Ale co se stane, když se rodinu rozhodne opustit žena?

Krajčířka Eva (Anežka Šťastná) miluje Mánka (Mark Kristián Hochman), avšak navzdory lásce nemohou být tito dva spolu kvůli jejich nerovnému původu. Proto se Eva z trucu rozhodne, že se provdá za kožešníka Samka (Jakub Tvrdík). Jen ať všichni vidí, že ona se nikoho doprošovat nebude!


Divadlo

Svezte se Tramvají do stanice Touha

altDne 5. dubna Divadlo pod Palmovkou uvedlo premiéru legendárního představení Tramvaj do stanice Touha. Silné psychologické drama v exkluzivním hereckém podání pod skvělou režisérskou taktovkou má za sebou už i druhou premiér...

Film

Kniha o pozapomenutém proklatci nové vlny

nemec perexJan Bernard patří k význačným filmovým badatelům, spojeným zejména s pražskou FAMU, kde byl během 90. let děkanem. Zabývá se jak teoretickými otázkami, tak zkoumáním tvorby významných režisérů (Pier Paolo Pasolin...