Italští Rhapsody Of Fire vydávají novou desku a představí ji ve Zlíně

Italští Rhapsody Of Fire vydávají novou desku a představí ji ve Zlíně

Tisk

rhapsody 200Více než třicet let se fanoušci symfonického melodického metalu mohou spolehnout na jednu věc: RHAPSODY OF FIRE nedělají nic polovičatě!

 

 

Tito italští mistři svého řemesla se mohou v klidu ohlížet za působivým katalogem svých 14 studiových alb, tří EP a dvou dosavadních live nahrávek, které všechny obsahují vřelé srdce, vášeň a nevyčerpatelné množství nápadů. Od roku 1993 je hlavním mozkem kapely její zakladatel Alex Staropoli, který je označován jako tvůrce žánru filmové hudby a jeho kapela jako jeden z nejcharismatičtějších počinů ve světě metalu. Kromě toho Staropoli najal vysoce kreativního kytaristu prvotřídního formátu Robyho De Micheliho, který se k nim přidal v roce 2011 a přispěl spoustou drsných metalových riffů a virtuózních sól, aby kontrastoval se symphonickým stylem kapely.

Letos, přesně 31. května, vydají RHAPSODY OF FIRE novou desku ‚"Challenge The Wind‘, kterou pojedou představit Evropě! K nám, do ZLÍNA, Masters of Rock Café drazí turné „Challenge The Wind“ 22. listopadu 2024!

Nové album RHAPSODY OF FIRE „Challenge The Wind“ je dosud nejrychlejším a nejtvrdším v historii kapely. „Ve srovnání se všemi předchozími nahrávkami Rhapsody Of Fire se aktuální album skládá výhradně z rychlých čísel, není tam jediná balada,“ prozrazuje skladatel a klávesista. "Žádná z našich desek dosud neobsahovala tolik čistého a nefalšovaného metalu jako právě "Challenge The Wind"!"

S RHAPSODY OF FIRE vás letos čeká další, tentokrát velmi dynamické a intenzivní hudební dobrodružství! Speciálním hostem turné je navíc u nás velmi oblíbená německá melodic-power metalová banda THE UNITY se svou energickou „The Hellish Joyride“! Nenechte si to ujít!

rhapsody plakat

Vstupenky a více informací: www.mastersofrock.cz


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Mám nízkou toleranci k lidské hlouposti, říká Miloslava Erika Veselá

M E Vesela 200Přestože se chtěla stát literární nebo výtvarnou kritičkou, vystudovala nakonec politologii a mezinárodní vztahy. I taková je nová hvězda na českém literárním nebi, spoluautorka povídkové knihy Kafe v pět – Miloslava Er...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Mia, měsíční paprsek, je zpět

clona200V roce 2015 jsme se poprvé seznámili s norským spisovatelem Samuelem Bjorkem. Setkání bylo poměrně děsivé - už jen samotný název knihy V lese visí anděl byl velmi ponurý a řešil případy vražd malých šestiletých holčiček, které pachatel oblékal do panen...

Divadlo

Tragédie člověka, který neuměl říct NE

netrpelivost-srdce perexPoručík Anton Hofmiller (Petr Matyáš Cibulka) má jednu vlastnost, která mu občas nesmírně komplikuje život: neumí říkat ne. Když se spřátelí s nádhernou Ilonou (Romana Widenková), zdá se, že našel své štěstí.

<...

Film

Rafani: 31 konců/ 31 začátků

altDne 25.6.2012 vešel do distribuce osobitý dokument - debut umělecké skupiny Rafani 31 konců/ 31 začátků, lze ho tak zdarma zhlédnout na serveru Doc Alliance Films (http:/...