Škwor Zlínu nic slibovat nemuseli!

Škwor Zlínu nic slibovat nemuseli!

skwor plakat 200Do zlínského klubu Masters of Rock Café se první dubnový pátek vevalila skupina Škwor s jejich novým CD Sliby & lži. Jako předkapela se představili pražští Flattus. Vše šlapalo jako hodinky a kolem půlnoci se nikomu nechtělo domů. Ti, co nepřišli, mají čeho litovat.

  

Jako předkapela se tento večer měli představit hned dvě kapely,metalisti D.N.A. a Flattus. První zmíněná skupina však nepřijela, a proto Flattus zůstali na nelehký úkol v podobě rozehřátí publika sami. Žádný problém to pro ně však nebyl a měli tak možnost zahrát dlouhé vystoupení nabité energií.

Tato skupina, jejíž název vychází z latinského slova pro vítr (flatus), není na české hudební scéně žádný nováček. Mají za sebou stovky odehraných koncertů i mnohé úspěchy z hudebních anket a soutěží. Flattus tvoří čtyři mladí kluci: zpěvák Jirka, kytarista Tom, basák Adam a bubeník Kuba. Co se týče jejich vydaných počinů, v roce 2001 vydali CD Cizí známí, dále Flattus (2005), Za stěnou (2007) a singl V Přítmí (2010). Jejich posledním počinem je singl Hoříš, na kterém spolupracoval René Rypar.

Ačkoliv na koncert skupiny Škwor se vydalo především pánské osazenstvo, Flattus neměli žádný problém si tento dav podmanit. Servírovali hodně svižný, ale také promyšlený a melodický rock se smysluplnými texty. Energie plující od Flattus byla neutuchající a všechny nutila alespoň k podupávání. Pro Škwor byla nastolená atmosféra skvělým odrazovým můstkem.

skwor plakat

Po krátké pauze bylo už pódium zahaleno plachtou a za ní se komíhal harmonikář s veselou odrhovačkou, aby nás naladil na atmosféru písně Ráno, která je zároveň otvírákem i desky Sliby & lži. Plachta padla a Petr Hrdlička, Leo Holan, Tomáš Kmec a Martin Pelc už do očekávajícího davu valili „Je to snad divná věc, nebo dar/Zavírat za svítání každej bar…“

Člověk se pomalu nestíhal ani nadechovat, jak jeli jednu pecku za druhou – Vyvolenej, Sympaťák, Sraž nás na kolena, … Playlist byl opravdu dobře sestavený – nechybělo to zásadní a z alba Sliby & lži zaznělo celkem sedm písní, které vždy zapadly. Dav měl věčně ruce nahoře a zpíval z plných sil. Zpěvák Petr Hrdlička se jen usmíval a užíval si, jak se všichni naučili i texty nových písní.

Škwor si nepotrpí na žádné velké vykecávání, ale nikomu to nevadí, protože koncert tak šlape na plné obrátky. Navíc fanoušci vědí, že si kapela nemusí na nic hrát. Světelná projekce tentokrát nebyla nikterak přehnaná a Škwor jen přitápěli ohnivými efekty, které korespondovaly s akutností některých textů.

Předposledním songem byla akustická libůstka Síla starejch vín, která byla naživo opravdu úžasná a procítěná. I když byla všechna trička propocena, nikdo po necelých dvou hodinách nechtěl Škwory pustit. „Nemůžou, nemůžou!“ ozývalo se před koncem koncertu, na což Peťa Hrdlička zdrceně leč s uvolněným úsměvem odvětil „jo, to máš pravdu“.

Koncert byl výborný a rozhodně musel fanoušky velmi potěšit, protože této čtveřici není co vytknout a jen se ukázalo, že i nové CD stojí za to!

skwor 2

Škwor Sliby & lži Tour
Interpreti: Flattus, Škwor
Žánr: rock/metal
Playlist: Ráno, Celebrity, Vyvolenej, Slovo, Kámen, Rabujem, Sympaťák, Za barevným sklem, Nebuď debil, Banda komiků, Sraž nás na kolena, Vyhlašuju boj, Sliby & lži, Rychle žít, Sama, Křídla, Vlci v koutě, Zabiják, Může se stát, Ty lhát mi smíš, Málo je víc, Poslouchej, Tak to jsme my, Vizitka, Pohledy studený, Síla starejch vín, Mý slzy neuvidíš

Datum a místo konání: 4. 4. 2014 – Masters of Rock Café Zlín
Hodnocení: 95 %

( 5 hlasů )

 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Na film Známí neznámí si tvůrci vzali úvěr půl milionu. Producentka Wanda Adamík Hrycová to manželovi radši nepřiznala

wanda adamik hrycova200Už za pár dní vstoupí do českých kin film Známí neznámí. U této příležitosti jsme vyzpovídali producentku filmu Wandu Adamík Hrycovou.

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Češi 1938 aneb jak Beneš ustoupil Hitlerovi

cesi 1938 200Nedávno vyšel dlouho očekávaný předposlední (v časové posloupnosti však v pořadí teprve druhý) díl komiksového seriálu Češi – Jak Beneš ustoupil Hitlerovi.

 

...

Divadlo

Když to nejde vydržet „Ani o den dýl“

ani o den dyl 200Ani o den dýl je název představení francouzského autora Michela Clémenta, které na začátku října vizovskému publiku představilo zájezdové divadlo SemTamFór.

 

...

Film

Prolomení kódu Enigmy postrčilo soukolí světových dějin

KodEnigmy perexŽivotopisné válečné drama Kód Enigmy vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů. Profesor matematiky a kryptoanalytik Alan Turing se spol...