Made of Metal – hvězdy třetího dne

Made of Metal – hvězdy třetího dne

mom 200Ve dnech 15. – 17. srpna 2014 se v Hodoníně uskuteční první ročník open-air festivalu s názvem MADE OF METAL. Návštěvníci budou mít příležitost vidět výběr těch nejlepších světových kapel z oblasti folk metalu, symphonic metalu a power metalu. My vám nyní přinášíme přehled hvězd posledního dne – neděle.Silent Stream Of Godless Elegy

Moravští SSOGE kombinují doom metal s prvky moravské lidové hudby a když se podíváte na jejich hudební ocenění (Anděl, Břitva), musíte uznat, že to funguje. Producenta jejich alb dělal například známý hudebník Tomáš Kočko a nyní budou pracovat s kytaristou izraelských ORPHANED LAND Yossi Sassim. Přijďte si zazpívat a zatančit a naladit se na nedělní den!

Ancient Bards

Nečekejte žádné zarostlé bardy, ale svěží italskou sestavu, které vévodí zpěvačka Sara Squardani, kytarista Claudio Pietronik, basák Martino Garattoni, klávesák a skladatel Daniele Mazza a bubeník Federico Gatti. Od roku 2008 servírují power symfonický metal prostřednictvím tří alb z Black Sword Sagy - The Alliance of the Kings, Soulless Child a dubnové desky A New Dawn Ending. Jako host zde zpívá Fabio Lione z Rhapsody of Fire a Ancient Bards ji považují za ještě agresivnější a epičtější, tak se přesvědčte sami!

Gormathon

Švédští Gormathon se dali dohromady v roce 2009 s cílem hrát hudbu podobnou death metalu, které by nechyběla harmonie a melodie vlastní klasickému metalu. Za sebou mají jedno album Lens of Guardia a několik singlů a před sebou premiéru v podobě koncertování v České republice!

Heidevolk

Je libo pagan a folk metal z Holandska? Přesně ten přivezou Heidevolk, jejichž hudba je v holandštině a točí se kolem přírody, nizozemské historie a germánské mytologie. Na konci loňského roku obsadili Heidevolk pozici zpěváka – je jím jejich fanoušek Lars, pro kterého je to velká pocta. Slibované nové CD sice do Hodonína nepřivezou, ale zaručeně předvedou skvělou show!

Dark moor

Mix kvalitního metalu předvedou španělští Dark Moor, kteří se dali dohromady v roce 1993. Jedno album mají úspěšnější, než druhé a mají tak otevřenou cestu na světová pódia. Na tom hodonínském představí jejich poslední – devátý - počin s názvem Ars Musica.

dark moor

Amaranthe

Když se řekne Amaranthe, řada lidí si jistě představí půvabnou vokalistku Elize Ryd. Právě ta dělá Amaranthe Amaranthe. Její čistý a moderní hlas ocenila i skupina Kamelot, která si od ní nechala nazpívat některé party. Skupina byla založena v roce 2008 a má za sebou dvě úspěšné desky – Amaranthe a The Nexus. Jejich nástupce na sebe nenechá dlouho čekat – nedávno oznámili jeho nahrávání a slibují, že bude odvážnější.

amaranthe

Ensiferum

Ensiferum to je vikingský folk metal ze severu, z finských Helsinek! Fungují od roku 1995 a vydali pět studiových alb. Koncertně nejsou žádní nováčci - projeli velkou část světa a také se stali headlinery Paganfestu či Heidenfestu. Těšte se tedy na jejich show i tady a možná se dočkáte i nějakého coveru – například od Metallicy nebo Iron Maiden.

ensiferum

Therion

Švédští Therion jsou právem headlinery Made of Metal, protože jsou považováni za zakladatele symfonického metalu. Původně skupina, ve které je mozkem Christofer Johnsson, hrála death metal, ale přidávala orchestrální prvky a klasickou hudbu, což vyústilo v současný zvuk. Hudba samotná je inspirována okultismem, magií i tradicemi. Do Hodonína přivezou i jejich novou zpěvačku Sandru Laureano.

therion

MADE OF METAL
15. – 17. srpna 2014
Hodonín

mom plakat

Více informací: www.madeofmetal.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

S paní Jarmilou se hezky »pracovalo« i výborně »kamarádilo«

Hlasatelka 200Televize provází náš život víc jak šedesát let. Tato fascinující instituce prošla řadou etap, stále se vyvíjí. Mnohé profese zanikly, nové vznikají. Právě tohoto tématu se dotýká kniha Daniela Růžičky, v které první televizní hlasatelka J...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Zjednodušte život sobě i svým dětem!

jednoducherodicovstvi 200Také máte pocit, že dnešní děti mají všeho příliš mnoho? Příliš hraček, knížek, kroužků, velké možnosti výběru a velmi málo volného času? Není divu, že spousta dětí špatně spí, trpí bolestmi břicha, jsou neklidné, roztě...

Divadlo

Městská divadla pražská: šest ze sedmi premiér bude českých

divadlo rokoko abc shirley valentineCelkem sedm premiér chystají v divadelní sezoně 2012/2013 Městská divadla pražská. Až na jednu výjimku to budou české premiéry. Městská divadla pražská nabídnou divákům v nové s...

Film

Temný rytíř povstal představuje důstojné zakončení Nolanovy temné trilogie

temny rytir povstalFanoušci temného rytíře se konečně dočkali. Po bezmála čtyřech letech se Bruce Wayne alias maskovaný hrdina z Gotham city opět vrací na plátna kin. To vše prostřednictvím režiséra, který před téměř sedmi let...