Poprask v divadle kouzel potěší hravé chytrolíny

Poprask v divadle kouzel potěší hravé chytrolíny

Tisk

Poprask perexKlára Smolíková a Jiří Walker Procházka přicházejí již s druhým dílem detektivní série pro děti, která je takovým slabším odvarem Mrtvé šelmy. Tajná dvojka A + B se tentokrát vydala po stopách Poprasku v divadle.

 

 

Artur a Bára stále čekají na další pořádný případ, protože od toho posledního vůbec nemají do čeho píchnout. Krátí si chvíli marnotratnými zkouškami své pozornosti, ale raději by byli užitečnější daleko jinde. Příležitost k projevení svých detektivních smyslů dostanou ve chvíli, kdy se s třídou vydají na kouzelnické představení Devila Magicuse. Jeho vrcholné číslo se totiž nepovede a paní učitelka se při něm ztratí. Ale opravdu se jedná o chybu kouzelníka, nebo za jejím zmizením stojí někdo jiný?


Manželská dvojice S a P (Smolíková a Procházka) si získává postupem času stále více zkušeností na poli detektivním. Zatímco v jejich dospělácké sérii Souřadnice zločinu stále čekáme na pokračování (přestože autoři mají již v hlavě několik dalších dílů), dětská krimi je na tom podstatně lépe. Artur a Bára jsou zpět a ještě v lepší formě.


Aktuální případ je o něco promyšlenější a svým způsobem dospělejší. Díky tomu má ještě větší možnost zaujmout dnešní mládež, která je přeci jenom trošičku otrlejší, než v minulých letech. Zároveň se ovšem rodiče nemusejí bát, že by jejich ratolesti čekala nějaká krvavá spoušť. Ne, ne, tohle opravdu není severská krimi.


Klára Smolíková je především spisovatelkou knih pro děti, takže tenhle typ literatury prostě umí. A zjevně má i dobrý vliv na svého životního druha. Na druhou stranu se hned na prvních stránkách knihy objevuje humor, který jistě musí patřit jejímu muži. Hlášky typu „Artur pohledem změřil vzdálenost k nejbližšímu stromu a usoudil, že ani Batman s vystřelovacím lanem by se nedokázal přemístit na strom“ jsou prostě geniální.


Celý případ není natolik složitý, aby dospívající mládež nutil přemýšlet. Což se jim určitě nechce. Jestliže přesto máte doma hravého chytrolína, jistě potěší různé hádanky či slovní hříčky, které jsou na konci každé kapitoly. Jejich rozluštění občas dělalo i mně problémy, ale možná jsem z toho už jen vyrostl.


Na pozadí zajímavého případu se rýsuje i další velká záhada, kterou má na svědomí záhadný pan Vrchota. Ten poskytl mladé vyšetřovatelské dvojici supermoderní laboratoř, což už je samo o sobě dost podezřelé. Ovšem tentokrát vás ještě více utvrdí vtom, že jeho identita bude opravdu hodně utajenou bombou.


Poprask v divadle kouzel se asi nestane knihou roku, ale přesto vaše ratolesti potěší. Nabízí napínavý detektivní příběh, který je šitý přímo na míru dětem. Toto dílko má celkem 144 stran, takže jeho přelouskání nebude problém ani pro začínající čtenáře.


A jestliže nebudete mít Tajné dvojky A + B stále dost, už nyní se můžete těšit na pokračování v podobě Zbloudilé střely. Na závěr bych se rád omluvil autorům za svůj rýpanec ohledně následníka Mrtvé šelmy, ale prostě jsem si ho nemohl odpustit. Nu což, třeba se dočkáme na letošním knižním festivalu Svět knihy?

Poprask

Tajná dvojka A + B – Poprask v divadle kouzel
Žánr: Literatura pro děti a mládež
Nakladatelství: Fragment – Albatros Media
Ilustrace: Viktor Svoboda
Rok vydání: 2017
Počet stran: 144
Hodnocení: 80 %

www.fragment.cz/tajna-dvojka-a-b-poprask-v-divadle-kouzel-2/


 
Banner

Přihlášení



Autorské čtení

Načítám náhodné video z playlistu...

Ryby nepláčou: Čtivá beletrie s přesahem

V nakladatelství Motto vyšla kniha Adama Chromého nazvaná Ryby nepláčou. Zaujala mě svou anotací, aktuálním tématem i příslibem humoru.

Bláznivá romantika Láska, chaos a alpaka

Nakladatelství Metafora vydalo v květnu feel-good knihu německé autorky Melanie Lane pod názvem Láska, chaos a alpaka. Něco tak milého, šíleného a plného romantiky i zvířátek jsem dlouho nezažila. Pokud hledáte příjemnou chaotickou jízdu, rozhodně tuto milou knížku omrkněte!

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Načítám nejnovější video z playlistu...

Rozhovor

Filip Homola (KUNG-FUCIU5): „Líbila se mi ta slovní hříčka, to spojení Kung-Fu a Konfucia“

Filip Homola200Filip Homola, člen elektronického projektu Kora et le Mechanix, přichází se svou zbrusu novou identitou aka KUNG-FUCIU5. Na novém albu 16 Little Stories přináší hudbu na pomezí DJingu, lo-fi hip hopu, jazzu a elektroniky.

...

Být krysou je volba. Ale pro některé jediná šance

Henrietta Johnová (Barbora Bolíková) přišla o dítě a další mít nemůže. Tato ztráta v jejím životě vytvořila trhlinu, kterou se nedaří zacelit. Jednou však trhlinou pronikne záblesk naděje. Johnové zkříží cestu žena, která se snaží zbavit toho, po čem Johnová tak moc touží. Je to nový začátek nebo jen další falešná naděje?

Z archivu...

Čtěte také...

Moudré z nebe

Moudr z nebe200Byla jsem hodně zvědavá, co skrývá tenká modrožlutá knížka s měkkými deskami, která mi přišla nedávno poštou. Richard Skolek , mladý nadějný autor, o svém díle říká toto: „Kniha Moudré z nebe je dětským deníčkem, který je však určen do...


Divadlo

Antonius a Kleopatra – premiéra slavného dramatu v Brně

Antonius a Kleopatra perexPandemie a divadelní představení se velmi v lásce nemají. Ale Městské divadlo v Brně již v červnu odehrálo venku, na nádvoří Biskupského dvora, ve své premiéře pohádku O statečném kováři. První skutečnou premiér...

Film

Krvavý boj za skotskou svobodu

statecne srdceTěžký historický film Statečné srdce (1995) ztvárňuje něco, co je v období každé krize velmi aktuální. I když zabíjet není právě nejlepší řešení, můžeme se podívat, jak se daly řešit podobné problémy kdysi dávno.

...