Knižní tipy z Albatros Media

Knižní tipy z Albatros Media

Tisk

Albatros-Media-1Máme pro vás tipy na zajímavé novinky poslední doby z produkce společnosti Albatros Media. Nenechte si ujít dojemné romanťárny, napínavou detektivku nebo příchuť války.

S láskou z Riviéra

S láskou z Riviéry potěší vaší romantickou duši oblíbená spisovatelka Jules Wake. Jedná se ovšem o její pseudonym, většina fanoušků ji zná jako Julii Caplin. Ve své nejnovější česky přeložené knize vezme zejména čtenářky na francouzskou Riviéru, kde o lásku není nouze. Hlavní postavu Carrie požádá její snoubenec o ruku. Krása, jako dívka by o tom nesnila. Problém je ovšem v tom, že Carrie je stále manželkou filmové hvězdy Richarda Maddoxe. Se svými příbuznými se proto vypraví na Azurové pobřeží, aby si záležitosti z minulosti urovnala. Jak už ovšem určitě tušíte, nakonec se to celé ještě více zkomplikuje. Vyšlo pod značkou Motto.

Tehdy jsme žili v letní zemi

Tehdy jsme žili v letní zemi je fascinující román americké spisovatelky Lydie Millet. Vypráví o klimatické katastrofě a střetu generací. Zatímco skupina dospělých si užívá, děti a teenageři musejí sledovat, jak se jejich svět ocitá na pokraji kolapsu. Mladší obyvatelé vědí, že zejména oni v něm budou muset žít daleko déle, a proto se rozhodnou rodičům utéct a bojovat. Vyšlo pod značkou Vyšehrad.

V lásce a válce

V lásce a válce se ocitnete s britskou tvůrkyní Maggie Brookes. V českém překladu už jí vyšla roku 2020 kniha Vězňova žena. I tentokrát se vrací v čase do dob válečných. Ústřední hrdinkou je mladá Angličanka Lucy, která se vydává do občanskou válkou sužovaného Španělska. Chce pomáhat místním dobrovolníkům, ale zároveň si vyřešit i vlastní osobní záležitosti. Na opačných stranách války tu totiž stojí její dva nejlepší kamarádi z dětství. Vyšlo pod značkou Domino.

Moje roky v Izraeli

Moje roky v Izraeli jsou písemným svědectvím o situaci v Izraeli a v neklidné oblasti Blízkého východu. Své prožité zkušenosti do nich zpracovává zpravodaj České televize David Borek, který byl do nich nasazen. Co obnáší práce v takovéto oblasti? Jak vypadá izraelsko-palestinský konflikt zblízka? V této barvité reportáži se dozvíte řadu zajímavých informací včetně fotografického doprovodu. Vyšlo pod značkou BizBooks.

Kdo odejde už se nevrací

Kdo odejde, už se nevrací vypráví příběh muže, který opustil ortodoxní židovskou komunitu. Až do osmnácti žil v uzavřené chasidské komunitě ve Spojených státech, ale potom se rozhodl více prozkoumat svět. Napomohl mu k tomu i internet, jenž ho navedl na jinou cestu. Opravdu upřímná autobiografie Shulema Deena vás rozhodně zasáhne. Jedná se o opravdu silný příběh tohoto muže, který začal objevovat nový svět. Vyšlo pod značkou Garamond.

Život Vernona Subutexe

Život Vernona Subutexe aneb Houellebecq v sukních. Začtěte se do vyprávění z prostředí francouzského undergroundu od spisovatelky Virginie Despentes. Rocková scéna je ochromena smrtí muzikanta Alexe Bleache. Pohroma je to především pro majitele obchodu s gramodeskami Vernona Subutexe, jehož slavný přítel držel nad vodou. Jediným zbylým Vernonovým vlastnictvím je poslední videonahrávka zesnulé rockové ikony. Ta ho ovšem může přivézt do pěkné šlamastyky. Vyšlo pod značkou Garamond.

Zatmění

A nakonec nesmíme zapomenout ani na největší hvězdu severské krimi Jo Nesba. Nejnovější případ Harryho Hola přichází s dalším napínavým případem, tentokrát pod jménem Zatmění. Harry v něm jako soukromý vyšetřovatel bude pátrat po vrahovi dvou žen. Po boku mu přitom budou stát zkorumpovaný policista, umírající psycholog a bývalý taxikář prodávající kokain. No slušná partička. Vyšlo pod značkou Kniha Zlín.


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Karel Mařík: „Dan McCafferty byl úžasně pokorný člověk a přítel“

marik 200Rocková muzika přišla o jednu ze svých největších legend. V poledních hodinách 8. listopadu se po vleklých zdravotních potížích vydal zaklepat na bránu rockového nebe někdejší frontman skotských Nazareth Dan McCafferty. Zpěvák s nezaměnitelným “chrap...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Ženy nezapomínají

200liMladá anglická autorka Tilly Bagshawe si neklade velké literární cíle. Využila možnosti, že na knižním trhu chybí knihy typu telenovel a pouští se do své prvotiny „Zbožňovaná“. Kniha má úspěch nejen v Anglii, ale i ve Spojených státech amerických a získala si...


Literatura

Tak trochu jiný pohled na bratry Mašínovy

Masinovi perexÚtěk bratrů Mašínových z republiky zůstává i po několika desetiletí kontroverzním tématem. Názory na jejich činy se pořád různí. Někteří lidé je považují za hrdiny a bojovníky za svobodu, pro další jsou to jen obyčejní vrahové.

Divadlo

Hosté v zajetí „dobrých“ mravů

Slavnost 200Upřímnost nebo takt. Rozhodně hlavně neurazit.  Za každou cenu stát za svým názorem nebo být součástí stáda a myslet si své pouze pro sebe? Podobné otázky si vzali na paškál tvůrci z pražského Studia Hrdinů a pohráli si s původním scénářem česk...

Film

Cesta na Měsíc znovu po 110 letech aneb pojďme 6. 9. 2012 na premiéru unikátního, dokumentárního filmu!

cesta na mesic plakatKdo by neznal obrázek měsíční tváře se zabodnutým projektilem v oku? Který z kluků nečetl román Julese Verna a kdo by neznal díla H. G. Wellse? A kdo by neslyšel o slavném ztraceném, zničen...