Hon na myš trochu jinak

Hon na myš trochu jinak

vlk-na-voditku200V nakladatelství Moba vyšlo druhé vydání knihy Vlk na vodítku od známé české scenáristky a spisovatelky Nadi Horákové.

 
O čem to je?

Kniha mě zaujala anotací popisující hlavního hrdinu Alana Malchowa pracujícího ve firmě, která pořádá „hony na lišku“. Jedná se o adrenalinové sporty pro bohaté dobrodruhy, kde je možné sázet a vyhrát vysoké částky. Alana samotného tyto hry velmi baví.

Vše se však změní v okamžiku, kdy se sám ocitá v centru her a musí hledat svou unesenou kolegyni, švagrovou a milenku v jedné osobě pomocí nápověd ve stylu logických her. Nejhorší na tom je, že obětí jejích únosců by mohl být i on sám. O tom je první část knihy, ta druhá se pak točí kolem samotné firmy a na Alana čekají nejrůznější intriky i napínavé situace.

Luštěte také

Čtení mě moc bavilo, především první část, kde hledání připomínalo luštění nějakých rébusů pro mě známých ze hry Geocaching. S Alanem jsem tak soucítila a připadala jsem jako s ním někde v terénu a měla jsem také radost, když na něco přišel. Taková by mohla být klidně i celá kniha. Ale ani její pokračování není špatné – mezilidské vztahy, různé zvraty, podezíravost, to vše dává dohromady dobré oddechové čtení.

Shrnutí

Vlk na vodítku přináší netradiční námět, který by dobře obstál i na filmovém plátně. Situace se zde velmi často mění, střídá se atmosféra a čtenáři ani hrdinovi není úplně jasné, kdo s kým hraje. Funguje zde napětí i detektivní motiv a české prostředí ději přidává na uvěřitelnosti.

O autorce
Naďa Horáková se narodila v roce 1962 v Hodoníně. Vystudovala češtinu a dějepis na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Píše detektivky, historické romány a filmové scénáře a je spoluautorkou scénářů televizního seriálu Policie Modrava. Naďa Horáková žije s rodinou v Mutěnicích u Hodonína a učí na Základní škole v Dubňanech.

vlk-na-voditku

Vlk na vodítku
Autor: Naďa Horáková
Žánr: detektivka
Nakladatelství: MOBA
Rok vydání: 2019
Počet stran: 232
Hodnocení: 88 %

Knihu k recenzi poskytlo Knihcentrum.cz a vy si ji můžete pořídit zde: https://www.knihcentrum.cz/vlk-na-voditku-1


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

ROZHOVOR: Eva Hölzelová: V Arině jsem vytušila zvířecí duši do mytologického příběhu

eva200Jako by to téma tajemných mýtických příběhů autorku přitahovalo jako magnet. A proč ne, když to umí! Eva Hölzelová je už autorkou knihy motivované řeckými bájemi a pověstmi Hvězdná obloha a její nová kniha Arina je čistá fantazie? Nevíme, zeptáme se, ale ...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Mexická gotika jako z viktoriánské Anglie

mexicka gotika200V červnu vydalo nakladatelství Host pozoruhodnou knihu Mexická gotika - s luxusní obálkou a ještě lepším obsahem - od mexicko-kanadské autorky Silvie Moreno-Garciové. Měla jsme za to, že gotickému románu odzvonilo, ale jak se ukázalo,...


Literatura

Vždy existuje naděje

Meli jsme stesti 200Na začátku roku 1939 se židovská rodina Kurcových snažila žít normální život v polském městě Radom. Válka se však neúprosně blíží a když se Polsko rozdělí mezi Německo a Sovětský svaz, členové rozvětvené rodiny se od sebe odtrhli...

Divadlo

Na podzim do divadla: HRA LÁSKY A NÁHODY

200divDivadla měla dost času připravit se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte! Dalším tipem je Hra lásky a náhody v Divadle scéna ve Zlíně.

...

Film

Mumie omotaná temnými silami

Mumie perexKdyž dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis) objeví sarkofág egyptské princezny Ahmanet (Sofia Boutella), netuší, co bude následovat. Ahmanet totiž před dvěma tisíci lety chtěla převzít vládu v Egyptu po sv...