Sběratelé zla aneb nechte vyšetřovat forenzní psycholožku

Sběratelé zla aneb nechte vyšetřovat forenzní psycholožku

Tisk

sberatele-zla 200V nakladatelství HOST vyšla velmi dobrá detektivka anglického spisovatele, herce a scenáristy Marka Griffina. Pusťte se do Sběratelů zla i vy!

 

 

 

Londýnská Metropolitní policie má na starosti vyšetřování brutální vraždy. Oběti jsou na místě okázale vystavena a policie se tak obrátí na forenzní psycholožku se specializací na sériové vrahy Holly Wakefieldovou. Ta se společně s detektivem Bishopem pouští do vyšetřování, při kterém jednak zjišťuje, že se s takovými ohavnostmi policie nesetkává poprvé a také objevuje nové skutečnosti mající souvislosti s její minulostí...

Mark Griffin ve Sběratelích zla naservíroval čtenářům unikátní postavy. Postava Holly je rozhodně zajímavá jak z profesního hlediska (vyučuje forenzní psychologii a pracuje jako forenzní behaviorální analytička), tak také z toho osobního. Má netradičního koníčka, a hlavně je opravdu sympatická. Její policejní protějšek Bishop je také dobře vykreslen a dohromady skvěle fungují.

„Holly dočetla, vzala červený fix, napsala nad oběti otazník a zakroužkovala ho. Proč tihle tři? Cos na nich viděl? Byli slabí? Zranitelní? Co o nich ještě nevíme? Holly se potřebovala vcítit do pachatele. Ať jí to bylo sebenepříjemnější, věděla, že teď musí uvažovat jako vrah. Vedle otazníku si heslovitě poznamenala dominance, manipulace, ovládání a body noční pomočování, žhářství, týrání zvířat. To je známá triáda vražedných symptomů. Tři rané příznaky sociopatického chování. „O čempak jsi snil, když jsi byl mladý?“ (str. 65)

Kniha je opravdu velmi čtivá, děj se posouvá kupředu, dochází k dalším vraždám i odhalením. Čtenář touží vědět, jak to bylo s Holly a zajímá ho, jak vše dopadne. Konec je (jak to často u detektivek bývá) velmi nadsazený a akční ve stylu „proč volat posily, když to zvládnu sám“, ale to je jen drobným nedostatkem jinak skvělé knihy. Během čtení jsem měla párkrát dojem, že už jsem něco podobného četla, ale tím rozhodně netvrdím, že by se jednalo o tuctový příběh. Mark Griffin má určitě co nabídnout a já doufám, že se brzy dočkáme dalších dílů.

Mark Griffin (nar. 1968) je anglický spisovatel, herec a scenárista. Hned na začátku své spisovatelské dráhy získal třikrát po sobě zlatou medaili na Festivalu spisovatelů v Hampshiru. Poté se přestěhoval do Los Angeles, kde se věnoval psaní scénářů. Po návratu do Anglie spojil síly s oceňovaným režisérem Stevem Kellym, s nímž napsal scénář k nově vznikajícímu filmu Final Breath. Účinkuje ve filmech, seriálech (Pán času, NCIS) i divadelních hrách. Je autorem hry The Red Room, kde také hraje hlavní roli. Román Sběratelé zla (2018) je první knihou v připravované sérii s forenzní psycholožkou Holly Wakefieldovou.

sberatele-zla

Sběratelé zla
Autor: Mark Griffin
Překlad: Linda Kaprová
Žánr: krimi
Nakladatelství: HOST
Rok vydání: 2020
Počet stran: 408
Hodnocení: 92 %

https://www.hostbrno.cz/sberatele-zla/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

V civilu nemám na obličeji ráda jakékoliv nánosy make-upu, říká herečka Bohdana Pavlíková

bohdana200Udělat rozhovor s Bohdanou Pavlíkovou je vždycky radost. Fascinuje mě totiž nejen jako tvárná herečka, ale líbí se mi, jak je přímá, na nic si nehraje a má smysl pro humor. A i když jsem měl původně záměr si popovídat o její poslední divadelní premié...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Andělé všedního dne

altPatříte-li mezi tradicionalisty, jejichž představa andělů zahrnuje okřídlené bytosti bdící nad našimi osudy a strážící naše kroky, můžete se nechat obohatit o novátorský a zcela jiný přístup, o pohled, jenž nám předkládá spisovatel Michal Viewegh...


Literatura

Feynmanovy přednášky z fyziky aneb bible fyzikářů

200litSvětovým bestsellerem v oblasti fyziky jsou bezesporu třídílné Feynmanovy přednášky z fyziky (Lectures on Physics, 1963), které nyní v novém revidovaném vydání přináší českým čtenářům nakladatelství Fragment, jež tak reaguje na jejich poptávku, jelikož p...

Divadlo

Komédia Sladký domov na odozvu slovenského diváka ešte len čaká

Sladky domov 200V priestoroch Mestského divadla P. O. Hviezdoslava v Bratislave sa 5. mája uskutoční premiéra hry v slovenskom preklade Sladký domov od  maďarského autora Györgya Spiróa.

 

...

Film

The Words: Slova, která změní život

the words plakatŘíct pravdu, nebo žít se lží? Toto je dilema, které v menší či větší míře asi zná každý. Většinou jde jen o malé “bezvýznamné” lži. Pokud ale jde o vaši kariéru, která pro Vás znamená téměř vše, už to rozhodování není tak snadné.

...