Příliš vysoká očekávání jsou retro deníkem s velkou porcí humoru

Příliš vysoká očekávání jsou retro deníkem s velkou porcí humoru

Tisk

Příliš vysoká 200Příliš vysoká očekávání Karoliny Hošek jsou zábavným deníkem, který se věnuje životu obyčejného člověka na pozadí událostí posledních desetiletí. Už úvodní obrázky jednoznačně dokazují, že lidé s mládím v devadesátkách se mají na co těšit.

 

 

Příběh knihy se začíná odehrávat v roce 1989, kdy Československo stojí na pomezí velkých změn. Některé budou pozitivní, určitě se najdou i ty negativní, ale to všechno ještě v mozečku právě narozené holčičky nehraje velkou roli. I tak jsou ovšem její očekávání od života příliš vysoká.

Karolina Hošek ve svém debutovém literárním díle sleduje osudy jedné rodiny z pohledu dítěte revolučního roku. Hlavním opěrným bodem knihy je humor, na kterém je celý text postaven. Řada zábavných momentů odlehčenou formou popisuje dospívání v devadesátkách, i když v trochu netradiční rodině.

Pověstný český rozmar zasazený do těchto kulis funguje na výbornou. Můžete se těšit na klasické symboly prvních let svobody jako byly Family Frost nebo Bravíčko, dojde samozřejmě i na hospodu a politiku, prostě všechno, co tehdy patřilo do našich životů.

Jednotlivé kapitoly jsou krátké. Jedná se vlastně o deníkové zápisky z různých dnů. Roky v knize plynou velice rychle až se nakonec všechno zastaví v léta páně 2008. Rozhodně tedy nečekejte nějaké předlouhé popisy nebo dialogy. Všechno je založeno na bezprostředním humoru a někdy až absurdních scénách.

Deník je fiktivní záležitostí, což vám dojde vzhledem často až téměř nereálným nebo nepříliš uvěřitelným situacím. I přesto v něm mnoho čtenářů určitě objeví chvíle, které jako by vypadly z jejich vlastního života.

Jaké byly "devadesátky"?

Devadesátky totiž byly natolik specifickým obdobím, že si jejich kultovní znaky budeme pamatovat celý život. Jen těžko asi svým dětem narozeným teprve nedávno budete vysvětlovat, jak to tenkrát chodilo, jaké pořady frčely, a třeba ledvinku si asi taky nebudou chtít vzít.

Karolinu Hošek můžete znát jako novinářku i moderátorku Primy, respektive CNN Prima News. Od minulého roku je na mateřské dovolené a zřejmě i díky pomoci nejbližších si mohla dovolit sepsat svou knižní prvotinu. A určitě je to dobře, protože nabízí opravdu řadu vtipných chvilek, které vám mohou trochu prosvětlit momentálně nepříliš zábavnou dobu.

Doufáme, že i nadále bude pokračovat a zvyšovat své literární ambice, protože talent na psané slovo prostě má. Příště by to mohl být třeba deník z doby koronavirové, který by při stejném množství humoru mohl být opět hitem.

Nechte se tedy v knihkupectví zlákat parádní retro obálkou a pusťte se do vyprávění, které vás možná přenese v čase do dob vašeho mládí. Hlavní ovšem je, že se během čtení určitě příjemně pobavíte.

Příliš vysoká 450


Příliš vysoká očekávání

Autor: Karolina Hošek

Žánr: Humor, Česká literatura

Vydalo: Motto – Albatros Media 2020

Počet stran: 272

ISBN: 9788026718406

Hodnocení: 70 %

https://www.motto.cz/tituly/63399869/prilis-vysoka-ocekavani/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

„Z VIP večírků jsem šel do fekálií a kanálů,“ směje se Roman Buťa

altČeský rybníček je malý. A každá tvář v něm hned upoutá pozornost. Obzvlášť, když je to někdo mladý, talentovaný a nadšený nejen do práce, ale i do životního optimismu. Roman Buťa rozhodně někým takovým je. Publikum si získává už více než deset let ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Z čeho se zpovídá kacíř?

Scruton200Ne bezdůvodně svou knížku Roger Scruton nazval „Kacířova zpověď“. Jde skutečně o intimní vyznání toho, koho pro jeho názory většinou považovali za nepohodlného.

 

...

Literatura

Staré křivdy musí být odčiněny

kalypsoS norským spisovatelem Ingarem Johnsrudem se mohli čtenáři seznámit v jeho prvotině Vídeňské bratrstvo. Nyní nakladatelství Host přichází s druhým pokračováním série s vyšetřovatelem Fredrikem Beierem a opět si užijeme cestování ve dvou časových rovinách....

Divadlo

Kouzelná, pohádková, strhující My fair lady

my-fair-lady 200Městské divadlo Zlín na konci předešlé sezóny představilo hudební komedii podle hry George Bernarda Swawa a filmu Gabriela Pascala Pygmalion - My fair lady. Nebyl to jednoduchý počin, protože většina zná zápletku nebo filmové zpracová...

Film

Kam kráčíš, Národní filmový archive?

hori-ma-panenko 200Roku 2013 uplyne rovné půlstoletí od (znovu)založení Národního filmového archivu, respektive Československého filmového ústavu, který mu předcházel. Tato ctihodná organizace zahrnuje nejen unikátní sbírku filmov...