Návrat do Stínadel
Banner

Návrat do Stínadel

tajemstvi velkeho vonta perexPo dlouhých bojích ve Stínadlech zvítězilo vontské hnutí Žlutý květ a Velkým Vontem se stal jeho vedoucí Vláďa Dratuš. Zdá se však, že s ním v poslední době něco není v pořádku. Může za to návštěva tajemného cizince?


Ulicemi se navíc šíří zvěsti, že Vláďa přišel o ježka v kleci. Mirek Dušín a jeho přátelé z klubu Rychlých šípů, kteří už do událostí ve Stínadlech několikrát zasáhli, se rozhodnou zjistit, co se děje, a vydávají se na další výpravy. Dokážou odhalit pravdu dřív, než stínadelské ulice zachvátí vlna nejistoty a násilí?


Závěr oblíbené trilogie
Tajemství Velkého Vonta je součástí Stínadelské trilogie a přímo navazuje na předešlé dva díly, Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří. Autorem oblíbených příběhů je Jaroslav Foglar, který pod přezdívkou Jestřáb vedl po celý život skautské oddíly.


Kniha s nádherným designem
Nové vydání knihy má opravdu nádherný design a je doplněné barevnými ilustracemi Jiřího Gruse, které skvěle zachycují napínavou atmosféru příběhu. Nechybí ani všitá záložka. Kniha se tak bezpochyby stane ozdobou vaší knihovny.


Dobrodružství ve stínadelských ulicích
Román zachycuje další dobrodružství pětice kluků ve stínadelských uličkách. Kromě Rychlých šípů se tu vyskytují i další chlapecké party, které významně zasahují do děje. Postavy dívek se objevují jen minimálně a mají pouze vedlejší role, což místy působí zvláštně. Tahle skutečnost se však většinou ztrácí ve víru napínavých událostí a záhad, které je třeba objasnit.


Odhalují se další tajemství Stínadel a boj o místo Velkého Vonta začíná znovu. Pravidla, která v této čtvrti vládnou, jsou originální, promyšlená a rozhodně vzbudí čtenářovu zvědavost. Nechybí ani zápletka s ježkem v kleci, časopisem Rychlých šípů či jejich boj s podlým Bratrstvem kočičí pracky, které znáte z předešlých dílů. Autor pečlivě buduje jednotlivé zápletky, ukazuje vodítka, vede příběh k logickému a promyšlenému závěru a vykresluje, jak kdysi vypadal život mladých lidí. Není to svět, jaký dnešní děti znají, ale to neznamená, že jim nemá co nabídnout.

tajemstvi velkeho vonta

Tajemství Velkého Vonta
Autor: Jaroslav Foglar
Ilustrace: Jiří Grus
Série: Stínadelská trilogie
Žánr: kniha pro děti a mládež
Vydáno: Albatros, 2021
Počet stran: 288

Hodnocení: 95 %

www.albatrosmedia.cz/tituly/72436120/tajemstvi-velkeho-vonta/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Turistický seriál: Zámek Sychrov

Sychrov 200Milí čtenáři, prázdniny se již chýlí ke konci a s nimi končí i náš turistický seriál v němž jsme nahlíželi pod pokličku různých turistických cílů. Seznámili jsme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podívali jsme se na zoubek strašidlům ...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Jakubiskovo živé stříbro imaginace

jakubisko Zive stribro 200Na konci dubna oslavil režisér Juraj Jakubisko, kdysi jeden z nejmladších aktérů československé nové vlny, pětasedmdesátiny. Česká televize k tomu nachystala sérii jeho filmů a sám Jakubisko<...


Literatura

Šamanismus a věda ve vzájemné spolupráci – známe, jak posílit mozek

Posilovna pro mozek200Co mají společného šamanismus a neurověda? Oba přístupy přispívají k fyzické a duševní pohodě, bystrému úsudku, duchovnímu uvědomění, růstu a blahobytu, lepším vztahům s okolím, vyšší kvalitě života a větší schopnosti stát...

Divadlo

Obleťte celý svět za 90 minut

LS 2020 perexVinou Covidu-19, jsme museli omezit cestování a zůstat Čechách. Čechy jsou krásné, ale co kdybychom mohli z bezpečí a pohodlí křesel, Vinohradského divadla, obletět celý svět za 90 minut?

 

...

Film

Vraždy v kruhu

vrazdy 200Seriál Vraždy v kruhu má za sebou premiéru v České televizi, a proto se musíme zaměřit i na jeho literární předlohu. Napsala ji oblíbená spisovatelka Iva Procházková a kniha nese podtitul Muž na dně.

...