Návrat do Stínadel

Návrat do Stínadel

Tisk

tajemstvi velkeho vonta perexPo dlouhých bojích ve Stínadlech zvítězilo vontské hnutí Žlutý květ a Velkým Vontem se stal jeho vedoucí Vláďa Dratuš. Zdá se však, že s ním v poslední době něco není v pořádku. Může za to návštěva tajemného cizince?


Ulicemi se navíc šíří zvěsti, že Vláďa přišel o ježka v kleci. Mirek Dušín a jeho přátelé z klubu Rychlých šípů, kteří už do událostí ve Stínadlech několikrát zasáhli, se rozhodnou zjistit, co se děje, a vydávají se na další výpravy. Dokážou odhalit pravdu dřív, než stínadelské ulice zachvátí vlna nejistoty a násilí?


Závěr oblíbené trilogie
Tajemství Velkého Vonta je součástí Stínadelské trilogie a přímo navazuje na předešlé dva díly, Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří. Autorem oblíbených příběhů je Jaroslav Foglar, který pod přezdívkou Jestřáb vedl po celý život skautské oddíly.


Kniha s nádherným designem
Nové vydání knihy má opravdu nádherný design a je doplněné barevnými ilustracemi Jiřího Gruse, které skvěle zachycují napínavou atmosféru příběhu. Nechybí ani všitá záložka. Kniha se tak bezpochyby stane ozdobou vaší knihovny.


Dobrodružství ve stínadelských ulicích
Román zachycuje další dobrodružství pětice kluků ve stínadelských uličkách. Kromě Rychlých šípů se tu vyskytují i další chlapecké party, které významně zasahují do děje. Postavy dívek se objevují jen minimálně a mají pouze vedlejší role, což místy působí zvláštně. Tahle skutečnost se však většinou ztrácí ve víru napínavých událostí a záhad, které je třeba objasnit.


Odhalují se další tajemství Stínadel a boj o místo Velkého Vonta začíná znovu. Pravidla, která v této čtvrti vládnou, jsou originální, promyšlená a rozhodně vzbudí čtenářovu zvědavost. Nechybí ani zápletka s ježkem v kleci, časopisem Rychlých šípů či jejich boj s podlým Bratrstvem kočičí pracky, které znáte z předešlých dílů. Autor pečlivě buduje jednotlivé zápletky, ukazuje vodítka, vede příběh k logickému a promyšlenému závěru a vykresluje, jak kdysi vypadal život mladých lidí. Není to svět, jaký dnešní děti znají, ale to neznamená, že jim nemá co nabídnout.

tajemstvi velkeho vonta

Tajemství Velkého Vonta
Autor: Jaroslav Foglar
Ilustrace: Jiří Grus
Série: Stínadelská trilogie
Žánr: kniha pro děti a mládež
Vydáno: Albatros, 2021
Počet stran: 288

Hodnocení: 95 %

www.albatrosmedia.cz/tituly/72436120/tajemstvi-velkeho-vonta/


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Balet a Twerk? V dnešní turbulentní době je třeba upoutat vždy netradičně

balet twerk 200Dva natáčecí dny, 15 lidí na place, 3 kamery, 1 jeřáb a 1 smeták, to je bilance tvorby kontroverzního propagačního videa baletu Národního divadla Brno s názvem Balet a Twerk. Jeho cílem bylo přiblížit ...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Labyrinty světa

laby 200Tajemné labyrinty přitahují po staletí pozornost lidí. Jsou krásné, vztahuje se k nim řada legend, bývají spojovány s duchovní cestou a poznáním. Slovo labyrint pochází z řečtiny a znamená mj. rozs...


Literatura

Antistresové omalovánky pro dospělé - Praha

praha200To jsem si zase jednou vzala úkol… Zachtělo se mi seznámit se s antistresovými omalovánkami, když je to teď takový hit. Jejich úkolem je uvolnění těla, duše i mysli. Současná doba je rychlá, život běží závratnou rychlostí, stále někam spěcháme, žijeme v...

Divadlo

„Panenky“ Dolls – hračky nebo iluze?

Dolls 200Dolls jako návrat do dětství, na samý počátek všeho. Dolls jako výpověď o nás samých. Ve zbrusu novém prostoru pro umění a divadlo Jatka78 bylo před několika dny představeno nové vystoupení Cirku La Putyka s názvem Dolls. Premiéru mělo ovšem již n...

Film

Cesta do lesa aneb v městě už nás to nebaví

cesta do lesaPokračování úspěšné komedie Cesta z města chystá premiéru na 4. října 2012. Ponese název Cesta do lesa a režie se opět ujal zkušený Tomáš Vorel st.