Napínavá detektivka jak vyšitá: Bez tváře
Banner

Napínavá detektivka jak vyšitá: Bez tváře

Tisk

bez tvare 200V srpnu vydalo nakladatelství Kalibr 1. díl ze série Případy Rosalind Krayové od britského autora Roba Ashmana. Krimi Bez tváře je první knihou z detektivní série, která potěší čtenáře Angely Marsonsové či Patricie Gibneyové. Detektivkomilové si smlsnou!

 

Neznámý Rob Ashman

Rob Ashman pochází z Walesu a pracoval v dolech, v National Coal Board, poté nastoupil na univerzitu a po škole působil na řadě pozic ve výrobě a poradenství ve Velké Británii i v zahraničí. Nyní se naplno věnuje spisovatelské dráze.

Byl jednou jeden příběh

K detektivní práci se po nucené pauze, kdy byla inspektorka Rosalind Krayová brutálně napadena nožem a při tomto incidentu zemřel její manžel, vrací s úmyslem co nejlépe vést jí přidělené vyšetřování. Přestože bojuje s vlastními démony z minulosti, musí ustát nepřízeň kolegů i samolibých nadřízených, snaží se najít sériového vraha, který bere lidem tváře. Tento pachatel nejenom, že oběti zabije, ale přivlastňuje si i jejich identitu, jíž posléze využívá. Kolik bude mít na kontě obětí, než se podaří pachatele zastavit?

Protipóly a policejní práce

Proč je tahle detektivka pohodové a napínavé čtení, které vás vtáhne a nepustí? Řekla bych, že za to může střídání dvou kontrastů – hlavní hrdinky, která s buldočí zarputilostí vyšetřuje a nehledí na nic jiného, ani na sebe; a pachatele a jeho často šílených, ale vždy vypočítavých, myšlenkových pochodů. Obě postavy nám postupně poodkrývají svou minulost a v průběhu vypravování jsou čím dál zajímavější. Detektivní práce je vykreslena nepříliš radostně, stejně jako byrokratické prostředí a žabomyší války této profese. Ale zase to přináší trochu jiný pohled na toto zaměstnání a jeho atmosféru.

Detektivka, jak se patří

Příběh nemusí být úplně originální, ale způsob zpracování působí chytlavě a přináší zajímavé zvraty. Pokud vám protagonistka Roz přiroste k srdci, tak vězte, že už v lednu se dočkáme druhého dílu s názvem Jedno malé prasátko. Takže, milí čtenáři detektivek, připravte se na příjemnou novou detektivní řadu!

bez tvare

Název: Bez tváře
Autor: Rob Ashman
Žánr: detektivka, krimi
Originální název: Faceless (2018)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 304
Hodnocení: 85 %

https://www.euromedia.cz/bez-tvare/kniha/13297/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Aleš Cibulka, moderátor České tajenky a Toboganu, zahradničí a chystá se koupit vertikutátor

ales cibulka200S Alešem Cibulkou se od ledna letošního roku můžeme potkat vpodvečer každého všedního dne u České tajenky. Tato vědomostní ryze česká soutěž, kterou připravila TV Barrandov, si rychle našla...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Sekta: Mrazivá fikce, nebo krutá realita?

sekta perexS tématem této knihy se v české literatuře příliš často nesetkáváme, a když už náhodou na toto téma v knize narazíme, autor ho zmíní pouze okrajově. Kniha „Sekta“ však boří mýty.

 

...

Literatura

Romantika + akce = Střemhlavý pád

stremhlavy pad 200V listopadu vydalo nakladatelství Ikar další knihu z Edice světový bestseller, tentokráte zacílili na ženy a vsadili na tutovku v podobě Sandry Brown. Její Střemhlavý pád má ty správné složky, aby vytvořil napínavou akční knihu p...

Divadlo

Třeskutá komedie podle hry Carla Goldoniho Sluha dvou pánů s písněmi Granta Oldinga

Sam na dva sefy200Když v roce 2011 umělecký ředitel londýnského National Theatre Nicholas Hytner zvažoval, že jeho divadlo mezi záplavou vážných dramat potřebuje nasadit výrazný komediální titul, navrhl jeden z jeho dramaturgů prověřenou klasik...

Film

Chuckyho nevěsta stírá rozdíl mezi roztomilou naivitou a škodolibostí

chuckyho nevestaVolné pokračování filmu Dětská hra s názvem Chuckyho nevěsta (1998) je snad tím nejlepším a zároveň nejsarkastičtějším, co může moderní horor nabídnout. Šikovně se zde stírá rozdíl mezi roztomilou...