Krize v životě, život v krizi

Krize v životě, život v krizi

krize v zivote zivot v krizi 200V září vyšla u nakladatelství universum příručka dvou renomovaných psychiatrů Radkina Honzáka a Vladimíry Novotné Krize v životě, život v krizi. Na krizi se podívají opravdu podrobně a z mnoha nejrůznějších úhlů. Krizím se žádný člověk nevyhne, proto není na škodu se do této příjemné knihy začíst.Renomovaní autoři

Radkin Honzák (* 1939) je psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog. Působil v psychiatrické léčebně v Kosmonosech, psychiatrické nemocnici v Bohnicích, v centrech IKEM a Remedis a jako asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Propaguje psychosomatický přístup k pacientům a pravidelně se vyjadřuje k současnému dění ve společnosti. Je autorem několika knih.

Vladimíra Novotná (* 1940) je psychiatr se sexuologickou specializací. Působila v Psychiatrické nemocnici Bohnice, vy Výzkumném ústavu psychiatrickém a od roku 1976 se věnuje ambulantní praxi. Publicisticky spolupracuje s MUDr. Honzákem na problematice řešení krizových situací v životě.

Krize všude kolem nás

Jedno je jasné – krizi zná každý z nás; některé jsou úsměvné, jiné vůbec ne, některým se dá vyhnout, jiné se řadí k těm nevyhnutelným. Dvojice psychiatrů se nám snaží poradit, jak žít s krizí, jak si poradit a případně řešit dále. V této příručce definují krizi a rozebírají její fáze, ale také radí, jak se bránit vzniku krizí. Dělí krize podle různých kritérií (životní krize vázané ke generačním obdobím, krize v mezilidských vztazích, krize vázané na zdravotní stav, pracovní a tvůrčí krize, krize smyslu a krize hodnot) a považuji za zajímavé, jak ke krizím jako takovým přistupují a dávají čtenáři mnohdy potřebný nadhled. Také je mi milé, že kniha je psána s laskavým humorem a nejde o slet informací a pouček.

Podle mého nejdůležitější kapitoly se nacházejí ke konci knihy- život v krizi, Řešení krizí a Předcházením krizí. Autoři se shodují, že nejlepší je prevence a tou může být třeba i humor. Také nám připomínají, že každá situace je řešitelná a třebaže není možné předejít všem životním krizím, je možné se na ně připravit.

Příručka pro každodenní použití

Krize v životě, život v krizi můžeme používat denně, abychom dokázali lépe žít s krizí. Využijí ji lidé, kteří pomoc potřebují, ale i ti, kteří ji poskytují – nebo by ji rádi poskytli, ale neví úplně přesně, jak na to. Věřím, že kniha poradí a pomůže, nebo alespoň poskytne náhled na to, jak vnímat a reagovat na krize.

krize v zivote zivot v krizi

Název: Krize v životě, život v krizi
Autor: Radkin Honzák, Vladimíra Novotná
Žánr: osobní rozvoj, naučná literatura
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 208
Hodnocení: 80 %

https://www.euromedia.cz/krize-v-zivote-zivot-v-krizi/kniha/13935/


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Režisér Tomáš Krupa: „Dúfam, že nikdy nebudem musieť stáť ja alebo niekto z môjho okolia pred takouto voľbou.“

tomas krupa 200Slovenský režisér Tomáš Krupa si pred niekoľkými dňami odniesol ocenenie v rámci udeľovania cien Slnko sieti za najlepší dokumentárny film za rok 2019. Nim je film Dokonalá smrť, ktorý vznikol v slovensko-česko-francúzsko-nemecko-rakúskej ...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Jaké by to bylo, kdyby Přišel Bůh do kavárny v Karlíně...

prisel buh do kavarny 200Novináři Miloš Čermák a Luděk Staněk spojili své síly, chopili se mikrofonů a vrhli se na žánr stand-up comedy. Díky nakladatelství XYZ si můžete vychutnat výběr toho nejlepšího v knižní podobě, tak hurá na to.

<...

Literatura

I Chirurg tvrdý chleba má

chirurg 200Před pár dny vyšel v nakladatelství HOST další román Petry Dvořákové. Ta nás po Dědině pozvala do lékařského prostředí, kde je hlavní hrdinou Chirurg.

 

...

Divadlo

Sbor Dejvického divadla přinesl do Zlína hru Kakadu

kakadu 200Zlín ožil již 20. ročníkem mezinárodního kulturního festivalu Setkání/Stretnutie a měl tu čest přivítat i část sboru Dejvického divadla. Ti nám předvedli hru Kakadu, která nám v obrazech a útržcích ze života mladé autistické ženy reflektuje svět.

Film

Něžnost

altV roce 1966 celý svět dojalo slavné francouzské milostné drama “Muž a žena“ o lásce naplňující životy ovdovělého muže a osamělé ženy. Režisér Claude Lelouch tímto něžným, vizuálně vzrušujícím filmem o lásce tak poprvé na sebe up...