Zamilovaný teenager a záhadná dívka. Jaké tajemství je rozdělilo?
Banner

Zamilovaný teenager a záhadná dívka. Jaké tajemství je rozdělilo?

Tisk

Okno perexProtože devatenáctého Reného už jeho matka přestává zvládat, pošle ho na převýchovu k otci do Francie. René z toho není nadšený. V normandské vesničce není žádná zábava, otec trvá na tom, aby mu pořád s něčím pomáhal, a navíc nemá ani přístup k internetu!

Když se seznámí se záhadnou dívkou, kterou pojmenoval Gale, jeho život se změní. René objeví svůj talent na kreslení a pomalu začne navazovat vztah se svým otcem. Snaží se také zapůsobit na Gale, do které se beznadějně zamiloval. Když se dozví, že dívka zemřela, zhroutí se mu svět. O tři roky později je z Reného úspěšný umělec. Se ztrátou Gale se ale nevyrovnal, a tak se ve chvíli, kdy zjistí, že je dívka pravděpodobně v pořádku, vydá za ní, aby získal odpovědi. Co se tehdy v Normandii vlastně stalo?


Novinka od české autorky
Knihu Okno s dívkou a ptáčkem napsala Dagmar Digma Čechová, redaktorka, editorka a korektorka. Ta si oblibu čtenářů získala díky svým předešlým ženským románům Nemusíš! a Nesejdeš z cesty, které, stejně jako její novinku, vydalo Nakladatelství Moba.

Příběh o lásce a o hledání vlastní cesty
Příběh se dělí na tři části. V první se seznámíte s Reném a prožijete s ním prázdniny v pohádkové Normandii, jeho lásku ke Gale i bolest z její ztráty. V druhé části se René vydává pátrat po Gale. Nevěnuje se však jen jejímu hledání, ale ujasňuje si i svou životní cestu. V poslední části je celý příběh převyprávěný z pohledu Gale, díky čemuž se zaplní bílá místa ve vyprávění Reného.

Dokonale vykreslené chování teenagera
Autorce se skvěle povedla především postava Reného. Jeho chování teenagera, který je věčně otrávený, vzdorující a trochu zmatený a nejistý, je popsáno opravdu uvěřitelně. To samé platí i pro muže, ve kterého dospěl. Gale je také zajímavou postavou. Je plná rozporů, a tak ani po dočtení pravděpodobně nebudete vědět, zda ji máte nesnášet, litovat, chápat nebo s ní sympatizovat.

Příběh je napsaný čtivým a poutavým stylem. Kombinuje v sobě romantické prvky, trochu detektivky i rodinné drama, a tak v něm najdete nejen pasáže plné lásky i naděje, ale ty, které vypráví o nenávisti a o touze po pomstě. Kromě postav a originální zápletky oceníte také překvapivé rozuzlení, které vás přiměje podívat se na celý příběh jinak.

Okno

OKNO S DÍVKOU A PTÁČKEM
Autorka: Dagmar Digma Čechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: MOBA, 2021
Počet stran: 276

Hodnocení: 80 % 

www.mobaknihy.cz/okno-s-divkou-a-ptackem


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Vše co jste chtěli vědět o baletu a báli jste se zeptat

bero 200Položili jsme několik otázek ředitelce Baletního studia Regina paní Regině Blažkové Holubové a díky tomu vám přinášíme jedinečný rozhovor nejen o tomto baletním studiu. Dozvíte se, na co je balet dobrý, proč by jej měly ...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Který kluk by nemiloval vojáčky?

vojacci 200Když se spojí otec se synem, dva velké zájmy a spolupráce s nakladatelstvím, může vzniknout skvělý počin. A jedním z nich je rozhodně kniha Vojáčci zaměřené na legionáře, rytíře a samuraje.

 

...

Literatura

Knížka, která vás chytí a nepustí!

200litS neobvyklou otevřeností píše své knihy norská spisovatelka Anne Holtová a nešetří nikoho a nic, žádné téma není pro ni tabu. Právnička, která pracovala u policie, v televizním zpravodajství a několik měsíců i jako ministryně spravedlivosti, zúročuje své zk...

Divadlo

Filozof k smíchu, filozof k zamyšlení

200divV pražském Divadle Palace uvedli v říjnu komedii hru E. E. Schmitta Heslo morálka. Komedie současného francouzského dramatika a spisovatele, narozeného ve Francii a žijícího v Belgii, je popisem událostí jednoho dne v životě známého francouzského encyklope...

Film

52. edice zlínského festivalu filmů pro děti a mládež klepe na dveře

altPřelom května a června bude ve Zlíně již tradičně patřit Mezinárodnímu festivalu filmů pro děti a mládež. Nejen kinosály, ale i zlínské ulice ožijí festivalovým ruchem, dětským smíchem a brebentěním, dobrou hudbou a specifickým klapot...