Zamilovaný teenager a záhadná dívka. Jaké tajemství je rozdělilo?

Zamilovaný teenager a záhadná dívka. Jaké tajemství je rozdělilo?

Okno perexProtože devatenáctého Reného už jeho matka přestává zvládat, pošle ho na převýchovu k otci do Francie. René z toho není nadšený. V normandské vesničce není žádná zábava, otec trvá na tom, aby mu pořád s něčím pomáhal, a navíc nemá ani přístup k internetu!

Když se seznámí se záhadnou dívkou, kterou pojmenoval Gale, jeho život se změní. René objeví svůj talent na kreslení a pomalu začne navazovat vztah se svým otcem. Snaží se také zapůsobit na Gale, do které se beznadějně zamiloval. Když se dozví, že dívka zemřela, zhroutí se mu svět. O tři roky později je z Reného úspěšný umělec. Se ztrátou Gale se ale nevyrovnal, a tak se ve chvíli, kdy zjistí, že je dívka pravděpodobně v pořádku, vydá za ní, aby získal odpovědi. Co se tehdy v Normandii vlastně stalo?


Novinka od české autorky
Knihu Okno s dívkou a ptáčkem napsala Dagmar Digma Čechová, redaktorka, editorka a korektorka. Ta si oblibu čtenářů získala díky svým předešlým ženským románům Nemusíš! a Nesejdeš z cesty, které, stejně jako její novinku, vydalo Nakladatelství Moba.

Příběh o lásce a o hledání vlastní cesty
Příběh se dělí na tři části. V první se seznámíte s Reném a prožijete s ním prázdniny v pohádkové Normandii, jeho lásku ke Gale i bolest z její ztráty. V druhé části se René vydává pátrat po Gale. Nevěnuje se však jen jejímu hledání, ale ujasňuje si i svou životní cestu. V poslední části je celý příběh převyprávěný z pohledu Gale, díky čemuž se zaplní bílá místa ve vyprávění Reného.

Dokonale vykreslené chování teenagera
Autorce se skvěle povedla především postava Reného. Jeho chování teenagera, který je věčně otrávený, vzdorující a trochu zmatený a nejistý, je popsáno opravdu uvěřitelně. To samé platí i pro muže, ve kterého dospěl. Gale je také zajímavou postavou. Je plná rozporů, a tak ani po dočtení pravděpodobně nebudete vědět, zda ji máte nesnášet, litovat, chápat nebo s ní sympatizovat.

Příběh je napsaný čtivým a poutavým stylem. Kombinuje v sobě romantické prvky, trochu detektivky i rodinné drama, a tak v něm najdete nejen pasáže plné lásky i naděje, ale ty, které vypráví o nenávisti a o touze po pomstě. Kromě postav a originální zápletky oceníte také překvapivé rozuzlení, které vás přiměje podívat se na celý příběh jinak.

Okno

OKNO S DÍVKOU A PTÁČKEM
Autorka: Dagmar Digma Čechová
Žánr: román pro ženy
Vydáno: MOBA, 2021
Počet stran: 276

Hodnocení: 80 % 

www.mobaknihy.cz/okno-s-divkou-a-ptackem


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Bejzo z Polemic: „Nálady sa v takom početnom týme zvyknú často meniť...“

bejzo polemicSlovenská legenda ska Polemic si užívá léta plnými doušky, a to především na festivalech. Nyní hráli i v samotném olympijském Londýně. Nejen o něm nám něco pověděl leader skupiny Bejzo.

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Nejkrásnější knihy roku

svet knihy nejkrasnejsi knihaSoutěž Nejkrásnější české knihy roku 2011 proběhla už v květnu 2012, těsně před zahájením veletrhu Svět knihy na Výstavišti v Praze - Holešovicích, přesto si můžeme znovu upřesnit, které knihy...


Literatura

Vstoupili jsme do druhého skautského století

altSkautské hnutí (u nás zvané též junáckým) existuje již celé století, jakkoli po několikrát násilně přerváno totalitními režimy - jak nacistickým, tak komunistickým. Oba totiž žádaly, aby veškeré organizace včetně dětských a mládežnickýc...

Divadlo

Studenti Divadelní fakulty JAMU se vydali za Hamletem současnosti

hamlet 200V kulisách současné Kodaně se setkává pět mladých lidí. Podobají se Shakespearovým postavám? Variace na téma Hamlet now s průnikem do naší bezprostřední reality. To vše představuje tematické okruhy autorské inscenace Být i nebýt 11.21, jejíž pre...

Film

Temný rytíř povstal představuje důstojné zakončení Nolanovy temné trilogie

temny rytir povstalFanoušci temného rytíře se konečně dočkali. Po bezmála čtyřech letech se Bruce Wayne alias maskovaný hrdina z Gotham city opět vrací na plátna kin. To vše prostřednictvím režiséra, který před téměř sedmi let...