Kniha, co vás zabaví nejen při dlouhých cestách autem

Kniha, co vás zabaví nejen při dlouhých cestách autem

Tisk

100 HER 200Po knize Hry proti nudě vydalo nakladatelství Kazda další titul od Ivana Bretta. Tentokrát se jedná o jeho bestseller nazvaný 100 her pro každou příležitost (v originále The Floor is Lava). Pojďte si hrát i vy!

 

 

Hry jsou v knize rozděleny na Dopravní zácpu, Kuchyňský stůl, Dlouhé horké léto, Mezi čtyřma očima, Na večírku, Deštivý den, Dlouhé hry na dlouhé cesty, Po večeři, Velmi veselé Vánoce a Jenom klid. V závěru se nachází praktický a cenný Dodatek obsahující nápady k několika hrám, Poděkování a Rejstřík.

Každá kapitola je uvozena krátkým popisem, který rozhodně doporučuji nepřeskakovat. Já jsem se u něj vždy dobře pobavila a navnadilo mě to na samotné hry. Posuďte sami text u kapitoly Na večírku: „Večírky. Všeobecně se má za to, že se na nich lidé skvěle baví – a taky se baví, kromě toho, kdo je pořádá. Když se večírek koná u vás doma, stává se z něj naprostá noční můra. Kdo snědl všechny koktejlové párky? A proč lidi odkládají sklenice s vínem úplně na kraj stolku, když zrovna pod ním je ten nový koberec? Kdo dal psovi dvojitý gin s tonikem? A který vtipálek si hrál s playlistem, takže teď místo blues hraje dechovka?“ (str. 101)

Z her mě zaujalo hned několik určených do auta. Například Plavba po sedmi mořích, kde se chováte jako pirát (například když minete hospodu křičíte „ho, ho, ho, my pijeme rum“, při spatření cedule města zase „země na obzoru!“), počítací Hospodský kriket, ve které sčítáte počty nohou tvorů z názvů hospod (U Tří opic je za 12 bodů), nebo slovní hra Celebnina, kde jméno a příjmení osobnosti spojujete s ovocem nebo zeleninou (Tomio Okurkura). A myslím, že na naší letní dovolené přemluvíme přátele na oblíbenou hru autorových známých nazvanou 1000 prázdných karet, kde je dovoleno takřka vše.

Podobně jako u minulé knihy jsem si u několika her zavzpomínala na skvělé časy strávené na letních táborech. Například Sardinky jako obdoba klasické schovky se musely hrát už první den tábora, což platilo i o hře typu Plác tlesk lusk lusk nebo Mafie známé též jako Městečko Palermo.

Budu se opakovat, když tvrdím, že tato kniha je pokladem pro táborové vedoucí ty potřebující zabavit nejen děti, protože je zkrátka skvělou studnicí inspirace.

Ivan Brett žije na severu Londýna a svůj čas dělí rovnoměrně mezi učení, psaní a adoptování zrzavých zvířat. Rád proměňuje život lidí ve hru, protože právě hrou se nejlépe učíme, seznamujeme a objevujeme nové věci. Jeho sbírka her The Floor is Lava (Podlaha je láva), která v českém překladu vychází pod názvem 100 her pro každou příležitost se stala mezinárodním bestsellerem. 

100 HER

100 her pro každou příležitost
Autor: Ivan Brett
Překlad: Tomáš Bíla
Žánr: pro děti a mládež
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2021
Počet stran: 272
Hodnocení: 85 %

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Odložte mobil a pojďte si něco zahrát

https://www.knihykazda.cz/100-her-pro-kazdou-prilezitost/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Bára Basiková: Můj syn máminy písničky neposlouchá

BB perexZpěvačka s výjimečným hlasem, jakým se může na naší hudební scéně pochlubit jen málokdo. A také osobnost, které není zatěžko říct pořádně od plic, co si myslí, třebaže se její postoje mohou někomu zdát kontroverzní. Taková je pěvecká stálice Bára Basik...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Dokonalá detektivka: Dokonalá kořist

Dokonala Korist 200V říjnu vyšel v nakladatelství Plus drsný detektivní příběh Dokonalá kořist britské autorky Helen Fieldsové. Jde o druhý díl série Inspektor Luc Callanach, která nám představí dvojici vyšetřovatelů – krasavce Luca Callanacha a ...


Literatura

Literární debut z Polska: Motýl Katarzyny Puzyńské

motyl200V říjnu vydalo nakladatelství XYZ napínavý detektivní příběh Motýl od mladé polské autorky Katarzyny Puzyńské. V něm se přesvědčíme, že propracovaný příběh s komplexními postavami a napínavým nepředvídatelným dějem umí psát i naši sousedi z Polska!

...

Divadlo

Egon Tobiáš: Ten kůň nelže aneb divadelní hra s živými koni, herci a hudebníky

ten kun nelze egon tobiasV rámci projektu Jiřího Ondry a Egona Tobiáše Velký třesk na Malé scéně jsme se zúčastnili premiéry inscenace s tajemným názvem Ten kůň nelže. A nelhal! V netradičním di...

Film

Romana Jákl Vítová: Jako malá jsem byla bojovná divoška

Romana Jakl Vitova200Romana Jákl Vítová, bývalá modelka a televizní moderátorka patřila řadu let k nejznámějším tvářím TV Prima. Ve společnosti ji už nějaký čas nepotkáváme, ale od 8. září ji můžete vídat na stříbrném plátně v roli středověké vesničan...