Kniha, co vás zabaví nejen při dlouhých cestách autem

Kniha, co vás zabaví nejen při dlouhých cestách autem

100 HER 200Po knize Hry proti nudě vydalo nakladatelství Kazda další titul od Ivana Bretta. Tentokrát se jedná o jeho bestseller nazvaný 100 her pro každou příležitost (v originále The Floor is Lava). Pojďte si hrát i vy!

 

 

Hry jsou v knize rozděleny na Dopravní zácpu, Kuchyňský stůl, Dlouhé horké léto, Mezi čtyřma očima, Na večírku, Deštivý den, Dlouhé hry na dlouhé cesty, Po večeři, Velmi veselé Vánoce a Jenom klid. V závěru se nachází praktický a cenný Dodatek obsahující nápady k několika hrám, Poděkování a Rejstřík.

Každá kapitola je uvozena krátkým popisem, který rozhodně doporučuji nepřeskakovat. Já jsem se u něj vždy dobře pobavila a navnadilo mě to na samotné hry. Posuďte sami text u kapitoly Na večírku: „Večírky. Všeobecně se má za to, že se na nich lidé skvěle baví – a taky se baví, kromě toho, kdo je pořádá. Když se večírek koná u vás doma, stává se z něj naprostá noční můra. Kdo snědl všechny koktejlové párky? A proč lidi odkládají sklenice s vínem úplně na kraj stolku, když zrovna pod ním je ten nový koberec? Kdo dal psovi dvojitý gin s tonikem? A který vtipálek si hrál s playlistem, takže teď místo blues hraje dechovka?“ (str. 101)

Z her mě zaujalo hned několik určených do auta. Například Plavba po sedmi mořích, kde se chováte jako pirát (například když minete hospodu křičíte „ho, ho, ho, my pijeme rum“, při spatření cedule města zase „země na obzoru!“), počítací Hospodský kriket, ve které sčítáte počty nohou tvorů z názvů hospod (U Tří opic je za 12 bodů), nebo slovní hra Celebnina, kde jméno a příjmení osobnosti spojujete s ovocem nebo zeleninou (Tomio Okurkura). A myslím, že na naší letní dovolené přemluvíme přátele na oblíbenou hru autorových známých nazvanou 1000 prázdných karet, kde je dovoleno takřka vše.

Podobně jako u minulé knihy jsem si u několika her zavzpomínala na skvělé časy strávené na letních táborech. Například Sardinky jako obdoba klasické schovky se musely hrát už první den tábora, což platilo i o hře typu Plác tlesk lusk lusk nebo Mafie známé též jako Městečko Palermo.

Budu se opakovat, když tvrdím, že tato kniha je pokladem pro táborové vedoucí ty potřebující zabavit nejen děti, protože je zkrátka skvělou studnicí inspirace.

Ivan Brett žije na severu Londýna a svůj čas dělí rovnoměrně mezi učení, psaní a adoptování zrzavých zvířat. Rád proměňuje život lidí ve hru, protože právě hrou se nejlépe učíme, seznamujeme a objevujeme nové věci. Jeho sbírka her The Floor is Lava (Podlaha je láva), která v českém překladu vychází pod názvem 100 her pro každou příležitost se stala mezinárodním bestsellerem. 

100 HER

100 her pro každou příležitost
Autor: Ivan Brett
Překlad: Tomáš Bíla
Žánr: pro děti a mládež
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2021
Počet stran: 272
Hodnocení: 85 %

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Odložte mobil a pojďte si něco zahrát

https://www.knihykazda.cz/100-her-pro-kazdou-prilezitost/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Lenka Klestilová: Babička by na mě byla pyšná!

Lenka Klestilova perexVestec – Už je to déle než rok, co přišla paní Lenka Klestilová s úplnou novinkou pro Prahu a Středočeský kraj. Za obrovské podpory Obecního úřadu ve Vestci, v čele s panem starostou, se rozhodla pomáhat druhým i přesto, že...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Staňte se odborníky na orchideje

zdrave orchideje 200Knižní klub všem milovníkům kytiček a především orchidejí prostřednictvím edice Esence přinesl knihu Zdravé orchideje s podtitulem Aby dobře rostly a krásně kvetly. Autorkou je Sara Rittershausenová.


Literatura

Kdo by nechtěl vesmírného kamaráda

berta a ufo 200Berta je nejmenší holčička ze školky s největšími brýlemi na očích. Protože je malá, občas se mezi dětmi ztrácí, a protože je brýlatá, občas jsou na ni někteří dokonce zlí. Naštěstí  odlesky jejích obrovských optických ...

Divadlo

Experimentující Divadlo Líšeň zve začátkem podzimu Pražany na dvojici politicky angažovaných her

lisen 200Dvojici politicky angažovaných inscenací z projektu Provokující divadlo uvede zkraje podzimu v Praze experimentální brněnské Divadlo Líšeň. 25. září půjde o ceněnou jevištní reportáž o putinovském Rusku s názvem PUTIN LYŽUJE, na niž naváže beseda s in...

Film

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Pirati film-plakat-origDlouho očekávaný poslední z vydaných dílů Pirátů z Karibiku se pro dvouletém prodlení a hackerském vydírání konečně dostal na světová i česká plátna. Neotřelý humor kapitána Jacka Sparrowa a jeho dobrodružství v duchu „víc...