Kniha, co vás zabaví nejen při dlouhých cestách autem
Banner

Kniha, co vás zabaví nejen při dlouhých cestách autem

Tisk

100 HER 200Po knize Hry proti nudě vydalo nakladatelství Kazda další titul od Ivana Bretta. Tentokrát se jedná o jeho bestseller nazvaný 100 her pro každou příležitost (v originále The Floor is Lava). Pojďte si hrát i vy!

 

 

Hry jsou v knize rozděleny na Dopravní zácpu, Kuchyňský stůl, Dlouhé horké léto, Mezi čtyřma očima, Na večírku, Deštivý den, Dlouhé hry na dlouhé cesty, Po večeři, Velmi veselé Vánoce a Jenom klid. V závěru se nachází praktický a cenný Dodatek obsahující nápady k několika hrám, Poděkování a Rejstřík.

Každá kapitola je uvozena krátkým popisem, který rozhodně doporučuji nepřeskakovat. Já jsem se u něj vždy dobře pobavila a navnadilo mě to na samotné hry. Posuďte sami text u kapitoly Na večírku: „Večírky. Všeobecně se má za to, že se na nich lidé skvěle baví – a taky se baví, kromě toho, kdo je pořádá. Když se večírek koná u vás doma, stává se z něj naprostá noční můra. Kdo snědl všechny koktejlové párky? A proč lidi odkládají sklenice s vínem úplně na kraj stolku, když zrovna pod ním je ten nový koberec? Kdo dal psovi dvojitý gin s tonikem? A který vtipálek si hrál s playlistem, takže teď místo blues hraje dechovka?“ (str. 101)

Z her mě zaujalo hned několik určených do auta. Například Plavba po sedmi mořích, kde se chováte jako pirát (například když minete hospodu křičíte „ho, ho, ho, my pijeme rum“, při spatření cedule města zase „země na obzoru!“), počítací Hospodský kriket, ve které sčítáte počty nohou tvorů z názvů hospod (U Tří opic je za 12 bodů), nebo slovní hra Celebnina, kde jméno a příjmení osobnosti spojujete s ovocem nebo zeleninou (Tomio Okurkura). A myslím, že na naší letní dovolené přemluvíme přátele na oblíbenou hru autorových známých nazvanou 1000 prázdných karet, kde je dovoleno takřka vše.

Podobně jako u minulé knihy jsem si u několika her zavzpomínala na skvělé časy strávené na letních táborech. Například Sardinky jako obdoba klasické schovky se musely hrát už první den tábora, což platilo i o hře typu Plác tlesk lusk lusk nebo Mafie známé též jako Městečko Palermo.

Budu se opakovat, když tvrdím, že tato kniha je pokladem pro táborové vedoucí ty potřebující zabavit nejen děti, protože je zkrátka skvělou studnicí inspirace.

Ivan Brett žije na severu Londýna a svůj čas dělí rovnoměrně mezi učení, psaní a adoptování zrzavých zvířat. Rád proměňuje život lidí ve hru, protože právě hrou se nejlépe učíme, seznamujeme a objevujeme nové věci. Jeho sbírka her The Floor is Lava (Podlaha je láva), která v českém překladu vychází pod názvem 100 her pro každou příležitost se stala mezinárodním bestsellerem. 

100 HER

100 her pro každou příležitost
Autor: Ivan Brett
Překlad: Tomáš Bíla
Žánr: pro děti a mládež
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2021
Počet stran: 272
Hodnocení: 85 %

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Odložte mobil a pojďte si něco zahrát

https://www.knihykazda.cz/100-her-pro-kazdou-prilezitost/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

LukeUp: “Nabídnutou příležitost si chci prostě užít a budu rád, když v tom nebudu sám”

lukas 200Dalším, kdo si 15. srpna odbude na parníku Tyrš svou hudební premiéru, bude mladý DJ jménem LukeUp, jehož charakterizují dobrý vkus, přehnaná skromnost a absolutní oddanost poctivé trancové muzice. O tom všem se ostatně můžete přesvědčit v rozhovoru, ...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Štvaná zvěř: román z oddělení young adult

stvana zver200Devět studentů. Tři krvavé dny. Jedna zvrácená tradice. Už jste dostatečně navnazeni? V říjnu 2022 vydalo nakladatelství Cosmopolis knihu M. A. Bennettové Štvaná zvěř, nejen pro mladé čtenáře, ale pro všechny, co holdují netradičním prostře...


Literatura

Psychologie písma psaná normálním jazykem

psychologie pisma perexChcete – li lépe a hlouběji porozumět sobě i druhým, měli byste si projít tuto publikaci. Je napsána „normálním“ jazykem, kterému pohodlně porozumí i široká laická veřejnost. Máte možnost se tu seznámit s metodami psychol...

Divadlo

Epochální výlet rodiny Smolíkovy

smolikovi200„S písní bláznivou a s trochou smůly v patách čtyři klauni jdou, kam, kdo ví kam,…“ Přesně těmito slovy začíná úvodní znělka mnoha generacemi milovaného animovaného seriálu o maďarské rodince Smolíkových a jejich mrzoutském sousedovi Dr. Halířo...

Film

Filmový festival Locarno uvede ve světové premiéře český animovaný film O krávě

Vizual O kraveKrátkometrážní animovaný snímek O krávě se probojoval do soutěžní sekce Pardi di domani na 76. ročníku filmového festivalu v Locarnu. Režisérkou tohoto originálního díla je talentovaná animátorka a ilustrátorka Pavla Baštanová, která ve spolup...