Má se přání babičky splnit za každou cenu?
Banner

Má se přání babičky splnit za každou cenu?

posledni-slova 200V nakladatelství Bookmedia vyšla po dlouhých čtyřech letech další kniha Lindy Greenové. Tato nese název Poslední slova a zaměřuje se na rodinná tajemství.

 

 

 

 

Příběh se rozbíhá hned na prvních stránkách, když babička Betty chvílí před smrtí řekne své vnučce Nicole, aby se postarala o její děti na konci zahrady. Ta je zmatená, protože na tom místě vždy byly jen sošky dvou víl a pořád jí to vrtá hlavou. Její matka to přejde s tím, že se jedná o nesmysl, ale působí rozrušeně. Nicola je zvědavá, a hlavně odhodlaná dostát přání své babičky. Když poté krátce na to její dcera při hraní na babiččině zahradě najde kousek kosti, je potřeba začít jednat…

Nicola do vyšetřování zapojuje policii a snaží se dobrat pravdy. To se však nelíbí jak její matce, tak ani obyvatelům okolních domů. Celé je to pro ni psychicky náročné a nepomáhají ani její vlastní démoni a boje s dospívající dcerou.

„Já ale nejsem malá,“ řekla Ruby a otočila obličej ke mně. „A já chci vědět, kdo je můj táta.“
Polkla jsem a sklopila oči k druhé ruce, kterou jsem si pohrávala se šňůrkou u mikiny.
„Ale Ruby, to jsme už probíraly.“
„Neprobíraly. Pořádně ne Řekla jsi mi jenom pár mlhavých věcí, jako že pak s tebou nezůstal a nikdy jste nebyli v kontaktu.“
„Víc toho není, zlato.“
„Ale je. Tohle je jen to, co jsi mi chtěla říct. Jenže teď už jsem dost stará. Mám právo to vědět.“
Všechno se ve mně sevřelo. Bála jsem se, že snad přestanu dýchat. A taky jsem se bála, že úplně ztratím její důvěru, jestli jí neřeknu víc než dosud. (str 142)

Autorka si zde opět vybrala velmi zajímavé téma, čtenářům informace dávkuje postupně, a to i prostřednictvím starých deníkových zápisů a dopisů. Jde o příjemné zpestření a při čtení se pomalu rýsuje, co se kdy stalo. Přesto je závěr děsivý a ukazuje, jak někdy ženy musejí být silné a také, jak je důležité komunikovat.

Poslední slova potěší hlavně milovnice rodinných dramat (mnohem více než příznivce thrillerů), čtou se velmi dobře i rychle, a to i přesto, že se nejedná o úplně odpočinkové čtení.

Linda Greenová se narodila v roce 1970 v Londýně a vyrůstala v Hertfordshire. Je vystudovaná novinářka, pracovala v novinách i jako lektorka tvůrčího psaní. K psaní knih vedla dlouhá cesta, ale vydala romány Did a Bad Thing (2007), 10 Reasons not to Fall in Love (2009), Things I Wish I´d Known (2010), And Then It Happened (2011), The Mummyfesto (2013), The Marriage Mender (2014). Česky jí v nakladatelství Bookmedia vyšly knihy Před pikolou za pikolou (v originále While My Eyes Were Closed, 2016) a Až tady nebudu (After I've Gone, 2017). 

posledni-slova

Poslední slova
Některá tajemství mají moc rozbít celou rodinu
Autor: Linda Greenová
Překlad: Zdík Dušek
Žánr: beletrie, thriller
Nakladatelství: Bookmedia
Rok vydání: 2021
Počet stran: 304
Hodnocení: 85 %

http://www.bookmedia.cz/products/posledni-slova


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Herečka Veronika Kubařová: „Všechny role jsou jako moje děti“

200rozMladičkou Veroniku Kubařovou můžete znát z především z nejen teenagerovských filmů Rafťáci, Ženy v pokušení, Můj vysvlečenej deník či Lidice. Momentálně však tvrdě zkouší v Městských divadlech pražských Markétu. Kterou? Lazarovou! Její premiéra proběhne...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Mého manžela nezastřelil Kajínek

manze200„Pro mě samotnou i pro celou naši rodinu byla Štefanova smrt strašnou tragédií, která dodnes poznamenává naše životy. Byla to skutečně obrovská rána pro všechny v mém nejbližším okolí. Ti, kterých se událost osobně nedotýkala, ji považovali naopak za ob...


Literatura

Thovt: Odhalení Kersin Simoné je jako posezení na letní louce

thovt odhalení - kopieKerstin Simoné znám už z jejích předchozích knih a vím, že kombinuje velmi dobré psychologické postřehy a vzletnou moudrost čerpanou od Thovta, jejího duchovního průvodce, boha moudrosti a rozvoje – že se zamýšlí i velice široce nad lidstvem...

Divadlo

Divadelní festival v Avignonu

avignon 200Největší, nejproslulejší, nejoblíbenější, nejnavštěvovanější... ještě mnoho dalších nej má divadelní festival  - či spíše festivaly - v Avignonu.

...

Film

Kozímu příběhu nepomohl ani sýr

kozi pribeh se syremPřed čtyřmi roky natočil Jan Tománek Kozí příběh - pověsti ze staré Prahy a kolem nerozlučných protagonistů, Kuby a jeho mluvící kozy (ale nikoli tak užvaněné jako osel ve Shrekovi), rozvinul napínavé ...