Pohoda pokračuje: Pekárna v Brooklynu

Pohoda pokračuje: Pekárna v Brooklynu

Tisk

pekarna v brooklynu 200V dubnu 2019 přidalo nakladatelství Cosmopolis do svého portfolia druhý díl série Romantické útěky autorky Julie Caplanové. Jak naznačuje název Pekárna v Brooklynu, podíváme se do Ameriky za dobrým pečivem, porovnáme britskou a americkou náturu a dočkáme se jiskřivé romance.


O autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

„Dobrodružství, sladké dortíky a možná i něco víc…“

V prvním díle série jsme se seznámili i s optimistickou dívčinou Sophií, jejíž příběh se rozebíhá právě v tomto díle. Sophie žije ve spokojeném vztahu s Jamesem, který však dělí svůj čas mezi péčí o nemocnou matku a Sophii. Ale věci nejsou takové, jak se na první pohled zdají, a Sophie zažije pořádný kopanec. I proto se na poslední chvíli rozhodne sáhnout po pracovní nabídce strávit nějaký čas v Americe, dělat stáž v časopise o jídle. Pouští se do toho po hlavě, poznává živoucí New York a potkává nové přátele i osudovou lásku. Její přítelkyně z pekárny Bella má bratrance Todda, šarmantního mladíka, který nenechá žádnou sukni v klidu. Jak se tyto dvě odlišné povahy dají dohromady a jaké překážky na cestě za štěstím budou muset překonat? Musíte se začíst a uvidíte sami!

Cukrářské dobroty a pochoutka pro čtenářky

Pekárna v Brooklynu přináší pohodový relax, přesto se mi z celé literární řady líbí nejméně. Autorka sice využila možnosti představit nám střet britské a americké kultury a zavedla nás na mnoho známých míst, i když možná nevytěžila potenciál New Yorku naplno, ale nějak mi nesedli hlavní hrdinové. Ona, utrápená dáma, který teskní po příteli, který ji podvedl a on, příslušník zlaté mládeže, který loví ženy a přitom trpí rodinným traumatem. Přišlo mi to moc na sílu, jako že autorka tlačí na pilu, aby dala hrdinům backstory, ale jednoduše to u mě nesedlo. Každopádně ale jde opět o poklidné čtení plné hledání lásky a pochopení a mnoho čtenářek zde najde mnohdy tolik potřebný oddech a atmosféru americké love story.

pekarna v brooklynu

Název: Pekárna v Brooklynu
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 2.
Žánr: román
Originální název: The Little Brooklyn Bakery (2018)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2019, paperback
Počet stran: 368
Hodnocení: 80 %

https://www.grada.cz/pekarna-v-brooklynu-10440/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jazz zpívám ráda právě kvůli improvizaci

archiv Marta MarinováZpěvačka, skladatelka, herečka, rozhlasová moderátorka, vystudovaná učitelka, Marta Marinová, přiznává, že živit se tím, co má ráda, považuje za velké štěstí. Hudba ji baví od dětství – začínala houslemi, ke kter...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Jídlo jako životní styl III aneb naučte se správně jíst

jidl 200Autorská dvojice Petra Lamschová a Petr Havlíček už spolu napsali čtyři úspěšné knihy. Tato je pátá a stále ještě je o čem psát. Vzhledem k tomu, že se jedná o knihu věnovanou zdravému životnímu stylu, jsou věci, které se budou opakovat stále dokola. Do...


Literatura

Backman zase hraje na city a jde mu to!

uzkosti-a-jejich-lide 200Oblíbený švédský spisovatel po několika menších dílech (konečně) přichází s plnohodnotným románem s názvem Úzkosti a jejich lidé.

...

Divadlo

Studio Marta zažije ROZPAD

rozpadani200Sezonu brněnského Studia Marta uzavře projekt ROZPADÁNÍ. V jeden večer se představí dvě inscenace autorských her, které spojuje téma rozpadu. Aktovky Bublifuk a Je potřeba změna! tak uvidí diváci na jevišti poprvé, a to v podání budoucích absolve...

Film

Filmová propaganda v sovětském Rusku a nacistickém Německu

pro200Richard Taylor se v záslužné knize Filmová propaganda zaměřil na prvoplánová propagandistická díla, která vychvalovala přednosti nejproslulejších totalitních režimů světových dějin, bolševického a nacistického, usilujících o vytvoření ideálního "nového člov...