Pro děti i dospělé: Sedmý kámen

Pro děti i dospělé: Sedmý kámen

Tisk

sedmy kamen200V listopadu vyšla v nakladatelství Bookmedia dobrodružná kniha italského autora Guida Sgardoliho Seedmý kámen. Ač je určena čtenářům od 14 let, pokud máte rádi legendy a tajemno, zaujme i vás!Svéráz Irska

Kousek od Irska leží malý ostrůvek Levermoir, kde každý zná každého a kde se nic neutají. Žije zde jen pár set obyvatel, ale o to víc jsou spolu spjatí. Stejně jako s okolní přírodou. Náš mladý hrdina Liam začíná vyprávění opravdu nečekanou událostí, spíš šokem – popisem toho, jak před pár měsíci nečekaně zemřela jeho matka. A od té doby nebylo už nic takové, jako dřív.

Tajemství, legendy a proroctví

Liam nalézá podivný malý kámen se zářezy a najednou se začínají dít prapodivné věci. Na první pohled nevinné, ale jak se začnou hromadit a stupňovat, člověk se má pořád něčemu divit. Tento kámen je totiž součástí něčeho většího, sterého proroctví, a chce být opět spojen v jedno. A to jakýmkoliv způsobem. Proto se na ostrově začínají množit nehody, podezřelá úmrtí, rvačky, zmizení nebo další – mnohdy bizarní – nehody. Liam povolá své kamarády a společnými silami se pokusí zastavit toto šílenství a zbavit kámen jeho čarovné moci. Povede se jim to včas?

Ital píšící o Irsku

Osobité legendy Irska mě fascinují, a proto jsem neváhala a sáhla zrovna po této knize, ač je jejím autorem Ital. Ovšem vyřídilku má parádní, nechybí mu nic z irského umění vypravování. Možná právě toto může být pro některé čtenáře kamenem úrazu – protože kniha působí trochu zamotaně až chaoticky kvůli přehršli postav a než se člověk zorientuje na mapě, taky to chvíli trvá. Musím podotknout, že k mapce na začátku knihy jsem se několikrát vracela a bez ní bych byla ztracená.

Taky tak trochu tápu, kdo je cílovkou tohoto vypravování. Děti si tak tlustou knihu nepřečtou a budou se v množství jmen a míst ztrácet a pro dospělé může působit až moc dětinsky. Taky někde mi přišlo, že autor zbytečně natahuje, až mě to přestávalo bavit.

Přesto musím pochválit originální zápletku, která působí opravdu magicky a dokáže zaujmout. Pokud máte v oblibě Irsko, jeho charakteristické obyvatele s typickými vesničkami a do toho tajuplné pověsti, jste na správné adrese!

sedmy kamen

Název: Sedmý kámen
Autor: Guido Sgardoli
Žánr: světová literatura, dobrodružné, pro mládež
Originální název: The Stone: La Settima Pietra (2018)
Nakladatelství: Bookmedia
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 528
Hodnocení: 70 %

http://www.bookmedia.cz/products/sedmy-kamen/


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Rád bych oprášil písně R. A. Dvorského a jiných, říká šansoniér a herec Jiří Bartoň

jiri barton200Už před dvěma lety měl premiéru hudební pořad Staré filmové melodie, které představil zpívající herec Jiří Bartoň. Za tu dobu představil komorní recitál na řadě míst v Česku. Několikrát v Kroměříži, ale také vystoupil ve svém rodném Kyjově,...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Pozor, Sleduje tě!

sleduje te 200V říjnu vydalo nakladatelství Kalibr napínavou detektivní knihu Sleduje tě britského autora Charlieho Gallaghera, která by rozhodně neměla ujít vaši pozornosti, holdujete-li tomuto žánru.

...

Literatura

Biologové někdy musejí dělat nezvyklé věci, aby našli pravdu

Ptaci smysl 200V nakladatelství Kazda vyšla kniha Ptačí smysl s podtitulem Jaké je to být ptákem. Nahlédnete díky ní do světa těchto opeřených tvorů.

 

...

Divadlo

Hmyzí revue ve Zlaté kapličce

ze zivota hmyzu perexZáměrem alegorických děl bylo odjakživa nastavovat společnosti zrcadlo a pomocí jinotajů přesně, i když převážně skrytě, poukazovat na palčivé problémy, které jsou ve většině případů přehlíženy. Ve Zlaté kapličce se ale tvů...

Film

Lze vůbec nalézt cestu z beznaděje?

Cesta ven perexRoku 1971 se poprvé uskutečnil Mezinárodní romský sjezd, který doporučil, aby namísto prý urážlivého termínu „cikáni“ bylo přijato pojmenování „Romové“. Takže bělošská majorita – aspoň v oficiální rovině – přešla na politicky korektní v...