Pro děti i dospělé: Sedmý kámen

Pro děti i dospělé: Sedmý kámen

Tisk

sedmy kamen200V listopadu vyšla v nakladatelství Bookmedia dobrodružná kniha italského autora Guida Sgardoliho Seedmý kámen. Ač je určena čtenářům od 14 let, pokud máte rádi legendy a tajemno, zaujme i vás!Svéráz Irska

Kousek od Irska leží malý ostrůvek Levermoir, kde každý zná každého a kde se nic neutají. Žije zde jen pár set obyvatel, ale o to víc jsou spolu spjatí. Stejně jako s okolní přírodou. Náš mladý hrdina Liam začíná vyprávění opravdu nečekanou událostí, spíš šokem – popisem toho, jak před pár měsíci nečekaně zemřela jeho matka. A od té doby nebylo už nic takové, jako dřív.

Tajemství, legendy a proroctví

Liam nalézá podivný malý kámen se zářezy a najednou se začínají dít prapodivné věci. Na první pohled nevinné, ale jak se začnou hromadit a stupňovat, člověk se má pořád něčemu divit. Tento kámen je totiž součástí něčeho většího, sterého proroctví, a chce být opět spojen v jedno. A to jakýmkoliv způsobem. Proto se na ostrově začínají množit nehody, podezřelá úmrtí, rvačky, zmizení nebo další – mnohdy bizarní – nehody. Liam povolá své kamarády a společnými silami se pokusí zastavit toto šílenství a zbavit kámen jeho čarovné moci. Povede se jim to včas?

Ital píšící o Irsku

Osobité legendy Irska mě fascinují, a proto jsem neváhala a sáhla zrovna po této knize, ač je jejím autorem Ital. Ovšem vyřídilku má parádní, nechybí mu nic z irského umění vypravování. Možná právě toto může být pro některé čtenáře kamenem úrazu – protože kniha působí trochu zamotaně až chaoticky kvůli přehršli postav a než se člověk zorientuje na mapě, taky to chvíli trvá. Musím podotknout, že k mapce na začátku knihy jsem se několikrát vracela a bez ní bych byla ztracená.

Taky tak trochu tápu, kdo je cílovkou tohoto vypravování. Děti si tak tlustou knihu nepřečtou a budou se v množství jmen a míst ztrácet a pro dospělé může působit až moc dětinsky. Taky někde mi přišlo, že autor zbytečně natahuje, až mě to přestávalo bavit.

Přesto musím pochválit originální zápletku, která působí opravdu magicky a dokáže zaujmout. Pokud máte v oblibě Irsko, jeho charakteristické obyvatele s typickými vesničkami a do toho tajuplné pověsti, jste na správné adrese!

sedmy kamen

Název: Sedmý kámen
Autor: Guido Sgardoli
Žánr: světová literatura, dobrodružné, pro mládež
Originální název: The Stone: La Settima Pietra (2018)
Nakladatelství: Bookmedia
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 528
Hodnocení: 70 %

http://www.bookmedia.cz/products/sedmy-kamen/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tomáš Vaněk: „Dojde i na operní árii, neboť ani já ani Roman nejsme operní pěvci, logicky tedy musí zaznít i něco z opery.“

tomas vanek 200Tomáš Vaněk a Roman Tomeš vyrazí v dubnu na čtyři koncerty. Společně s pianistkou Kristinou Brachtlovou se vydají na turné po vlasti české, moravské i slezské a divákům představí energickou koncertní show plnou populárních písní, která se b...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Připomeňte si léto četbou z horkého Maroka

marokanka 200Nakladatelství HOST vydalo v lednu literární debut Christine Manganové s názvem Marokánka. Tento román přenáší čtenáře do Tangeru a stal se bestsellerem. Navíc se podle něj nyní natáčí film v produkci George Clooneyho se Scarlett Johanssonovou...


Literatura

Poznejte životní příběh hrdinky druhé světové války

Osvobozeni perexNancy Wakeová v šestnácti letech opustila rodnou Austrálii. Nějaký čas žila v Americe, ale nový domov a životní lásku našla ve Francii, v Marseille. Během nacistické okupace nedokázala stát stranou a jako nepolapitelná Bílá myš byla n...

Divadlo

Macbethovi ožívají, les se dává na pochod!

macbeth 200Macbeth ztvárněný Markem Němcem vykročil vstříc svému osudu. Na Letních shakespearovských slavnostech, jejichž generálním partnerem je skupina PPF, odstartovaly přípravy letošní premiéry.

...

Film

Svatý Václav aneb historický velkofilm z roku 1929

svaty vaclav plakatV souvislosti s prezentací Slovanské epopeje v pražském Veletržním paláci pracovníci Národní galerie připravili na měsíce září -  prosinec roku 2012  řadu doprovodných programů a akcí s vazbou k vystaveným...