Nahlédněte do fungování vlčí smečky

Nahlédněte do fungování vlčí smečky

okouzlena vlky 200Okouzlena vlky je název nové knihy Moniky Zelinové. Nese podtitul Jak jsem se stala členkou vlčí smečky a přináší mnoho informací jak o vlcích, tak o autorčině změně života.

 

 

 

Monika Zelinová se k vlkům dostala prostřednictvím své sestry, která se stala Vlčí ženou a v Německu má zaměstnání v soukromém zooparku. Pracuje tam s vlky netradičními metodami a má na kontě několik knih i zmínek v médiích. Autorka se tak v knize snaží přiblížit zákulisí Tanjiny práce, tak jak sama píše kuriózní okolnosti jejího osudového životního zvratu.

V úvodu knihy se dočtete, jak byly tyto sestry rozdílné, až do přelomové události, kdy měla Monika přijet do Německa na delší pobyt. Dříve se tomu bránila a dávala přednost dovoleným u moře. Vlkům však brzy podléhá a když je posléze potřeba postarat se o vlčí miminka, jde všechno stranou. Se sestrou i vlky zažívá spoustu nezapomenutých událostí a její život se tak opravdu mění.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vyhrajte knihu Okouzlena vlky

Okouzlena vlky představuje beletrii, ale můžete ji brát jako populárně naučnou, nebo i humornou. Monika Zelinová je velmi sympatická, má nadhled a je také osobní a upřímná. Často se pousmějete nad jazykem její sestry jako například u výrazu „ten strach se ti rozpijaví“ nebo „dneska nebude sprchovat“. Mě hodně bavila i kapitola o natáčení filmového štábu. Také se dozvíte nějaké informace o fungování smečky, krmení vlků a podobně. Navíc se na stránkách knihy se můžete kochat desítkami fotografií, kdy z některých vyzařuje opravdu respekt, jindy máte zase chuť si to s protagonistkami vyměnit.

Přečtěte si rozhovor s autorkou: Monika Zelinová: „Vlk je přímočará, neúplatná bytost vyžadující svobodu a respektování zákonů smečky.“

Okouzlena vlky je rozhodně kniha, která by neměla uniknout žádnému milovníku těchto zvířat. Já ji původně chtěla jen proletět a dávkovat si ji, ale nakonec jsem se začetla a za večer ji zvládla celou. Fotografie i příběh sester mě hodně zaujal a věřím, že nebudu jediná.

Monika Zelinová (rozená Kovalská) pochází z Ostravy, kde žije dodnes. Vystudovala střední pedagogickou školu, zajímá ji psychologie, průběžně si doplňuje vědomosti z oblasti mezilidských vztahů, komunikace, organizace práce a managementu. Získané znalosti a zkušenosti uplatňuje v poradentství a obchodních i realizačních činnostech – mimo jiné při organizování přednáškových turné své sestry Tanji Askani. V bezprostřední blízkosti vlků prožila mnoho neopakovatelných zážitků.

okouzlena vlky

Okouzlena vlky
Jak jsem se stala členkou vlčí smečky
Autor: Monika Zelinová
Žánr: beletrie, chovatelství
Nakladatelství: Universum (Euromedia Group)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 296
Hodnocení: 87 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/563121-okouzlena-vlky.html


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

BluEye: „Důležité je jít proti proudu a odlišit se“

blueye 200Skromný a sympatický mladík, který je znám i za hranicemi naší malé země, avšak na ulici byste ho přehlédli, protože mnohdy třeba ani nevíte, že jste slyšeli nějaký track zrovna od něj – to je BluEye, ostravský trancový DJ a producent, který na scé...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

První den mého života – kniha o smrti, plná života

Prvni  den zivotaKdyž Napoleon kouká z Manhattan Bridge do chladné řeky, přemítá, jak je možné, že se dostal až sem. On, který jako výborný řečník a motivátor dává lidem naději. Říká jim, že stojí za to žít, a že jejich ži...


Literatura

Nevěsta ze zámoří

Nevesta ze zamori 200Jak je u Hany Marie Kӧrnerové zvykem, je tato kniha opět brilantním dílem, plným lásky, romantiky, dobrodružství a napětí.

...

Divadlo

Divadlo na Vinohradech uvede slavnou detektivku Past na myši

past200Nejslavnější divadelní detektivka Agathy Christie všech dob, to je Past na myši, jejíž premiéru uvede v sobotu 15. října Divadlo na Vinohradech. V překladu Pavla Dominika a režii Jana Buriana se na jevišti objeví Aneta Krejčíková, Ondřej Kraus, Regina Rázlo...

Film

Hotel Transylvánie aneb přijmeme nový pohled na Drákulu?!

hotel transylvanieMotto: „Jedním z nejtěžších úkolů pro rodiče je nechat děti žít vlastním životem. Nemůžete je navždy ochraňovat před světem, musíte zkrátka věřit, že se o sebe dokáží postarat. Ukazuje se, že dokonce i Drákula se domnívá, že ...