Romantika se vším všudy: Francouzská lekce

Romantika se vším všudy: Francouzská lekce

Tisk

francouzska lekce200V červnu vydalo nakladatelství Metafora romantický příběh Tashy Boyd Francouzská lekce a musím přiznat, že takto si představuju pohádkový příběh o lásce. Něco na způsob toho, jak Popelka potká svého prince, ale má to příjemný děj, je to pěkně napsané i přeložené a prostě z toho dýchá příjemné počtení.

 


O autorce: Historie a romantika

Americká spisovatelka Natsha Boyd je autorkou úspěšných historických románů a moderních romancí, které jsou oceňovány jak čtenáři, tak literárními kritiky. Její knihy se běžně řadí mezi nejúspěšnější tituly žebříčků USA Today a The Wall Street Journal. Vystudovala psychologii a žije s manželem a dvěma syny v Atlantě.

Jak princezna potkala svého prince

Mladá a úspěšná architektka Josephine očekává v práci vydřené povýšení, ale místo toho ji šéf naznačí, že na to nemá a ona ve slabé chvilce dává výpověď. Její sny o kariéře se pomalu rozplývají. S rozumem v koncích se impulzivně rozhodne vypomoci své nejlepší kamarádce, která řídí agenturu a které nyní chybí pracovní síla. Čím se má několik následujících týdnů živit? Bude dělat chůvu dceři francouzského miliardáře a naučí ji anglicky. Potkává tedy Xaviera, na první pohled ne příliš vlídného vdovce se slabostí pro svou desetiletou dceru Dauphine. Na první pohled mezi nimi něco zajiskří, ale v pracovní smlouvě je přímo zaneseno, že jakékoliv pletky jsou zapovězeny a navíc oba dlouho netuší, jak na tom s tím druhým vlastně jsou. Dokáže příjemná Josephine najít nový smysl svého života a překoná Xavier chmury z minulosti a pochyby o budoucnosti, aby se mohl posunout dál?

První setkání a bum

Potkáváme dva mladé lidi z různých prostředí, ambiciózní Josephine z Jižní Karolíny a ustaraného miliardáře a fešáka Xaviera z Francie. Jejich vztah má být čistě pracovní, ale jak toho chcete docílit, když jsou k sobě přitahováni? Pojítkem je jim i Dauphine, dceruška Xaviera, o kterou se Josephine láskyplně stará, ačkoliv s péčí o děti dosud neměla žádné zkušenosti. Pobyt na luxusní jachtě, kde se jeden před druhým jen tak neschová, umocňuje romantiku a dodává vypravování punc jedinečnosti.

Příběhů o lásce existuje nespočet, ale Francouzská lekce nádherně popsala propukající pocity zamilovanosti i pochyby, které jsou s těmito emocemi často spojeny. Ano, jedná se o provoplánový příběh lásky a je zde mnoho prostoru pro romantiku i erotiku, ale vše je v mezích přirozenosti. Tento typ příběhů mám ráda a doporučuji ho všem podobně smýšlejícím duším. Má sice k pěti stům stranám, ale díky mnoha vedlejším zápletkám se čte jedním dechem a vůbec vám nepřijde, že se jedná o objemnější vypravování. Klidně bych si tuto knihu přečetla po nějaké době znova, protože jednoduše stojí za to!

francouzska lekce

Název: Francouzská lekce
Autor: Natasha Boyd
Původní název: Broken French (2021)
Žánr: román pro ženy
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2022, paperback
Počet stran: 472
Hodnocení: 95 %

Odkaz: https://www.grada.cz/francouzska-lekce-12278/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Byla doba, kdy jsem se doslova nezastavila

archiv Kateřina NeumannováPPrvní úspěch slavila již jako žákovská mistryně ČR v kanoistice. Pak se dvakrát stala juniorskou mistryní světa v běhu na lyžích. Během své aktivní sportovní kariéry byla Kateřina Neumannová dvakrát m...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Když na odplatu čekáte příliš dlouho

srdce 200Český knižní trh je poslední dobou zaplaven severskou krimi – a není se čemu divit, protože jde o velmi kvalitní a čtivé kousky. Do mého čtecího pole se v poslední době dostávali hlavně Švédové, takže jsem byla ráda, že nastala změna a měla jsem možn...


Literatura

Seznamte se s Eliškou Krausovou

letenka-do-neznama 200Letenka do neznáma aneb Rozhovory přes oceán je kniha, která vyšla v nakladatelství Prostor a dal ji dohromady novinář Vladimír Kroc společně s Eliškou Krausovou.

...

Divadlo

Městské divadlo Brno představuje tituly pro sezónu 2022/2023

mdb 200Stanislav Moša, ředitel MdB říká, že si pro diváky v sezóně 2022/2023 připravili 9 nových inscenací a myšlenky na jejich konečnou podobu je už nyní naplňují krásným očekáváním. Čtyři z nich se odehrají na Hudební scéně a pět pak na Činoherní. Dvě z nich se ...

Film

Ta, která odešla

TKO CSFDV roce 1997, poté, co strávila třicet let ve vězení, se Horácia vrací do normálního světa, který je pro ni ale cizí. Její manžel je mrtvý, syn nezvěstný. Jediný, kdo jí zůstal, je její dcera. Horácia ví, že za její uvěznění může její bývalý bohatý m...