Romantika se vším všudy: Francouzská lekce

Romantika se vším všudy: Francouzská lekce

Tisk

francouzska lekce200V červnu vydalo nakladatelství Metafora romantický příběh Tashy Boyd Francouzská lekce a musím přiznat, že takto si představuju pohádkový příběh o lásce. Něco na způsob toho, jak Popelka potká svého prince, ale má to příjemný děj, je to pěkně napsané i přeložené a prostě z toho dýchá příjemné počtení.

 


O autorce: Historie a romantika

Americká spisovatelka Natsha Boyd je autorkou úspěšných historických románů a moderních romancí, které jsou oceňovány jak čtenáři, tak literárními kritiky. Její knihy se běžně řadí mezi nejúspěšnější tituly žebříčků USA Today a The Wall Street Journal. Vystudovala psychologii a žije s manželem a dvěma syny v Atlantě.

Jak princezna potkala svého prince

Mladá a úspěšná architektka Josephine očekává v práci vydřené povýšení, ale místo toho ji šéf naznačí, že na to nemá a ona ve slabé chvilce dává výpověď. Její sny o kariéře se pomalu rozplývají. S rozumem v koncích se impulzivně rozhodne vypomoci své nejlepší kamarádce, která řídí agenturu a které nyní chybí pracovní síla. Čím se má několik následujících týdnů živit? Bude dělat chůvu dceři francouzského miliardáře a naučí ji anglicky. Potkává tedy Xaviera, na první pohled ne příliš vlídného vdovce se slabostí pro svou desetiletou dceru Dauphine. Na první pohled mezi nimi něco zajiskří, ale v pracovní smlouvě je přímo zaneseno, že jakékoliv pletky jsou zapovězeny a navíc oba dlouho netuší, jak na tom s tím druhým vlastně jsou. Dokáže příjemná Josephine najít nový smysl svého života a překoná Xavier chmury z minulosti a pochyby o budoucnosti, aby se mohl posunout dál?

První setkání a bum

Potkáváme dva mladé lidi z různých prostředí, ambiciózní Josephine z Jižní Karolíny a ustaraného miliardáře a fešáka Xaviera z Francie. Jejich vztah má být čistě pracovní, ale jak toho chcete docílit, když jsou k sobě přitahováni? Pojítkem je jim i Dauphine, dceruška Xaviera, o kterou se Josephine láskyplně stará, ačkoliv s péčí o děti dosud neměla žádné zkušenosti. Pobyt na luxusní jachtě, kde se jeden před druhým jen tak neschová, umocňuje romantiku a dodává vypravování punc jedinečnosti.

Příběhů o lásce existuje nespočet, ale Francouzská lekce nádherně popsala propukající pocity zamilovanosti i pochyby, které jsou s těmito emocemi často spojeny. Ano, jedná se o provoplánový příběh lásky a je zde mnoho prostoru pro romantiku i erotiku, ale vše je v mezích přirozenosti. Tento typ příběhů mám ráda a doporučuji ho všem podobně smýšlejícím duším. Má sice k pěti stům stranám, ale díky mnoha vedlejším zápletkám se čte jedním dechem a vůbec vám nepřijde, že se jedná o objemnější vypravování. Klidně bych si tuto knihu přečetla po nějaké době znova, protože jednoduše stojí za to!

francouzska lekce

Název: Francouzská lekce
Autor: Natasha Boyd
Původní název: Broken French (2021)
Žánr: román pro ženy
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2022, paperback
Počet stran: 472
Hodnocení: 95 %

Odkaz: https://www.grada.cz/francouzska-lekce-12278/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Audiokniha roku - projekt pro všechny příznivce audioknih a mluveného slova

headmailUž od dubna funguje na českém internetu projekt Audiokniha roku. Na jeho webových stránkách www.audiokniharoku.cz nachází posluchači audioknih recenze na novinkové i starší tituly, ale na pozadí lze tušit i ně...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Je libo fejeton?

mym vrstevnikum 200Nakladatelství Ikar vydalo fejetony Michala Viewegha, které vycházely v Lidových novinách. Tato útlá kniha je nazvaná Mým vrstevníkům a jiné fejetony.

 

...

Literatura

Nahlédněte do kavárny Kontakty vašeho mobilu

volane cislo existuje 200V nakladatelství Ikar vyšla skvělá kniha Milana Tesaře, jednoho ze tří scenáristů komiksu Zelený Raoul. Nese název Volané číslo existuje a je skvělou oddychovkou!

 

...

Divadlo

Biskupskému dvoru bude kralovat Eliška/Rejčka

EliskaRejcka 200Letní premiéra na Biskupském dvoře bývá již tradičně spojena s některou výraznou brněnskou osobností či událostí. Příběh o životě Elišky Rejčky se nabízel už několikrát a dramaturgie našeho divadla o něm často uvažovala. Vždyť tato dvojná...

Film

Můj táta Marianne

marianne 200Tentokrát nevymýšlím originální titulek, protože už jen název filmu je dostatečně zajímavý na to, aby přitáhl vaši pozornost. Severský filmový podzim přichází se švédským komediálním dramatem, jehož hrdinové budou čelit zásadní změně v rodin...