Na poklidné ulici se střílelo. Kdo musel zemřít a proč?

Na poklidné ulici se střílelo. Kdo musel zemřít a proč?

Tisk

Slepa ulicka perexV ospalé předměstské uličce žije pět rodin. Na první pohled by se mohlo zdát, že je jejich život dokonalý. Za zavřenými dveřmi je však všechno jinak.


Přehnaně úzkostlivá Maggie se snaží vyrovnat se s tím, že ji její manžel opustil. Úspěšná zubařka Dani se musí ve všem podřizovat svému tyranskému manželovi, ceněnému onkologovi. Postarší vdově Julii se s příchodem jejího problémového vnuka obrátil celý život vzhůru nohama. Manželství Aidena a Heidi je zas na dně kvůli Aidenově dominantní matce. A Sean, který přednedávnem přišel o práci, zas lže svojí manželce Olivii, aby před ní neztratil tvář. Každý z nich má přístup ke zbrani. Kdo onoho osudného dne stiskl spoušť a proč?

Nový román od populární autorky

Autorkou knihy Slepá ulička je oblíbená kanadská spisovatelka Joy Fielding. Její romány Na špatném místě, Špatná dcera, Zmizení Samanthy Shipleyové, Povídej, co vidíš, V pavučině vztahů, Zachráníš mě ráno, Potok stínů a Jane utíká se umístily v prestižním řebříčku nejprodávanějších knih v New York Times. Autorčinu novinku v českém překladu vydalo Nakladatelství Kalibr.

Promyšlená mozaika lidských osudů

Při čtení prvních kapitol se vám pravděpodobně bude zdát, že je zde spoustu postav a že si je snad nikdy nezapamatujete. Každá z nich však prožívá svá vlastní dramata, které se od těch, které trápí sousedy, výrazně liší, díky čemuž si postupně ujasníte, kdo je kdo. Orientaci v postavách usnadňuje i fakt, že každá z nich má svou vlastní jedinečnou osobnost. Jejich životní osudy jsou natolik promyšlené a propracované, že by každý z nich klidně mohl být námětem pro samostatnou knihu, která by se zaměřovala jen na něj.

Autorce se povedlo poskládat pestrou mozaiku příběhů, které mají společné jen to, že jejich protagonisté bydlí na stejné ulici. Důraz je kladen na prožívání postav a jejich postupnou proměnu. Ta je popsána velice přirozeně a citlivě, a tak jí bez problémů uvěříte. Identity vraha i jeho oběti zůstávají tajemstvím až do samotného konce. Protože vraždit mohl každý, budete s napětím čekat na závěrečné rozuzlení.

Kniha nadchne zejména čtenáře, kteří milují příběhy o sousedských vztazích a rodinných tajemstvích. Kromě propracované psychologie postav a uvěřitelnosti na ní bezpochyby ocení i poutavý styl psaní, překvapivý a zároveň logický konec a několik podnětů k zamyšlení.

Slepa ulicka

SLEPÁ ULIČKA
Autorka: Joy Fielding
Originální název: Cul-de-sac
Překlad: Milena Havlová
Žánr: psychologický román
Vydáno: Kalibr, 2022
Počet stran: 360

Hodnocení: 95 %

www.knizniklub.cz/knihy/583813-slepa-ulicka.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Lucie Redlová: „Prolistovat se opravdovým bookletem k CD, to má prostě něco do sebe.“

lucie redlovaOtec, matka, křižovatka
Lucie Redlová si na svém nejnovějším albu Křižovatka řekla o přízeň lidí, kteří hledají v hudbě víc než jen výrazné rytmy a vlezlé melodie. Dospělé písničkářs...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Jak dlouho nás Gaia ještě snese na svém povrchu?

mizejici tvar gaiiSpíše od autorů sci-fi bychom očekávali myšlenku, že celá planeta se může chovat jak jeden olbřímí organismus, po nekonečnou dobu trpělivý a vyčkávavý, ale nikoli bezbřeze tolerantní. V okamžiku, kdy se bude cítit ohrožený, dokáž...


Literatura

Nalezněte rovnováhu v životě. Kniha o tom, jak být znovu člověkem

BuddhuvMozek perexŽijeme v uspěchané době. Životem leckdy slepě proplouváme, plníme své předem načrtnuté role, fungujeme jako roboti. Z okolního světa se netěšíme, nevnímáme běžnou krásu kolem sebe. Sledujeme často jedi...

Divadlo

Zlínské divadlo hlásí Osobní poplach

osobni poplach 200Úspěšnou knihu zlínského spisovatele Josefa Holcmana Osobní poplach oživí na jevišti Městské divadlo Zlín.

...

Film

Kultura se v jakýchokoli totalitních poměrech stává jejich hlasnou troubou

200fJako pětidílná je zamýšlená sada sborníků souhrnně nazvaných Kultura a totalita. Každý díl se bude věnovat některému z důležitých aspektů, které s tímto tématem úzce souvisejí. Vedle náčrtu každodennosti, jejíž průzkum zajisté vyžaduje časový odstup, jsou to ...