Zjistěte, čím se můžete v životě inspirovat u racka

Zjistěte, čím se můžete v životě inspirovat u racka

Tisk

udelej to jako racek200V nakladatelství Kazda vyšla kniha s provokativním názvem Udělej to jako racek Vy… se na to! A podtitulem Jak jsem (téměř) přestala být milá. Autorkou je Němka Lea Blumentalová.

 

 

 

Obálka vychází z originálu – jen je vulgarismus nahrazen třemi tečkami. Jinak je však na růžovém podkladu znázorněn právě racek a nápadité jsou drobné bílé fleky na celém přebalu.

Kniha začíná předmluvou o tom, proč existují lidé, kteří nesnášejí konflikty a následuje celkem 11 kapitol. Ty kromě příběhu vypravěčky a jejích útrap obsahují také nejrůznější praktická cvičení pro ty, kteří by se stejně jako Lea chtěli změnit.

V dodatku čtenáři najdou autorčino poděkování, poznámky, a především slovníček obsahující vysvětlení některých odborných výrazů a jevů zmíněných v rámci příběhu. To mi osobně přišlo hodně zajímavé a ráda jsem se v tomto směru vzdělala. Znáte například Obelixův efekt nebo syndrom Mony Lisy?

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Seznamte se s Leou, která téměř přestala být milá

Lea je člověk, který se nerad hádá, má ráda harmonii a špatně se jí chápe, že to někdo (jako například její partner) má jinak. Popisuje různé situace z práce i z běžného života, jako jsou například neshody se sousedkou a podobně. Spoustu důležitých věcí si Lea uvědomuje v rámci sportování s kamarádkou psycholožkou Tinou a výsledkem je, že se změní, stává se více sama sebou, a hlavně si nenechává vše líbit.

Udělej to jako racek. Vy… se na to! je malá knížečka, kterou dokážete přečíst za jedno odpoledne. Pro mě osobně byla zajímavá, ale že bych kvůli ní měnila nějaké své zvyklosti se úplně říct nedá. Líbilo se mi však, jak je napsaná, autorka byla dobrou vypravěčkou a ocenila jsem také nápadité názvy kapitol jako například „Napojení na sebe: Můžeš dostat holku ze Spice Girls – ale Spice Girl z holky nikdy nedostaneš“. Záleží však jen na vás, co si z knihy vezmete a jak na ni budete celkově pohlížet. Můžete se ní například inspirovat, udělat si poctivě všechna cvičení a zapracovat na sobě.

Lea Blumenthalová (1983) se dlouho obávala zveřejnit knihu o boji se svou závislostí na harmonii – bála se nepříznivých reakcí. Teď už se však nestará o to, co si o ní myslí ostatní, a píše, o čem chce. Narodila se v roce 1983, několik let žila v Hamburku, nyní se svým přítelem a psy bydlí na venkově a díky získané schopnosti zvládat konflikty si užívá mnohem harmoničtější život než v době, kdy se za každou cenu urputně snažila zalíbit všem.

Udelej to jako racek obalka

Udělej to jako racek. Vy... se na to!
Autor: Lea Blumenthalová
Překlad: Martin Richter
Žánr: rozvoj osobnosti
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2023
Počet stran: 180
Hodnocení: 70 %

https://www.knihykazda.cz/udelej-to-jako-racek/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Pavel Nový opět zavítal do Karlovy Studánky s pořadem S tebou mě baví svět aneb ze mě se zachvěla.

pavel novy 200Zasněžený horský půvab malebné Karlovy Studánky před čtyřiceti lety zaujal filmový štáb režisérky Marie Poledňákové, která zde natočila kritiky opěvovanou komedii s názvem S tebou mě baví svět. Tento film vyhrál anketu Komedie století udělenou ...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Čtěte také...

O mnohdy netušených aspektech chovu včel

ekologie chovu vcel200O včelách a zacházení s nimi vyšla v průběhu dějin dlouhá řádka publikací. K nejnovějším se řadí kolektivní monografie Ekologie chovu včel, vydaná nakladatelstvím Pavel Mervart. Domácí i zahraniční odborníci (slovenské pří...


Literatura

Nevěru tolerovat nebo řešit razantně?

200litRomán od Táni Keleové-Vasilkové „Druhá“ mě zase jednou přiměl k zamyšlení, jak bych se zachovala na místě hlavní hrdinky. V kostce je to klasický a obvyklý až skoro okoukaný příběh. Hlavní hrdinka Alena žije spokojený život na mateřské dovolené s dvěma mal...

Divadlo

Drama, detektivka i upírská romance


At vejde ten pravy perexOskar (Oskar Hes) je osamělý chlapec, který žije se svou matkou v paneláku na okraji města. Matka si ho moc nevšímá a ve škole ho šikanují. Jeho život se změní, když se do sousedství přistěhuje dívenka Eli (...

Film

Film Barbory Chalupové Zákon lásky boduje na Hithitu

Zakon lasky 200Po zdolání půlmilionové mety sbírka na dokončen na portále HitHit pokračuje, navazující podpora umožní tvůrcům realizovat původní soundtrack a taky film distribuovat do zemí, kde čelí LGBTQ+ lidé ještě mnohem složitější situaci než u nás...