Zjistěte, čím se můžete v životě inspirovat u racka

Zjistěte, čím se můžete v životě inspirovat u racka

Tisk

udelej to jako racek200V nakladatelství Kazda vyšla kniha s provokativním názvem Udělej to jako racek Vy… se na to! A podtitulem Jak jsem (téměř) přestala být milá. Autorkou je Němka Lea Blumentalová.

 

 

 

Obálka vychází z originálu – jen je vulgarismus nahrazen třemi tečkami. Jinak je však na růžovém podkladu znázorněn právě racek a nápadité jsou drobné bílé fleky na celém přebalu.

Kniha začíná předmluvou o tom, proč existují lidé, kteří nesnášejí konflikty a následuje celkem 11 kapitol. Ty kromě příběhu vypravěčky a jejích útrap obsahují také nejrůznější praktická cvičení pro ty, kteří by se stejně jako Lea chtěli změnit.

V dodatku čtenáři najdou autorčino poděkování, poznámky, a především slovníček obsahující vysvětlení některých odborných výrazů a jevů zmíněných v rámci příběhu. To mi osobně přišlo hodně zajímavé a ráda jsem se v tomto směru vzdělala. Znáte například Obelixův efekt nebo syndrom Mony Lisy?

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Seznamte se s Leou, která téměř přestala být milá

Lea je člověk, který se nerad hádá, má ráda harmonii a špatně se jí chápe, že to někdo (jako například její partner) má jinak. Popisuje různé situace z práce i z běžného života, jako jsou například neshody se sousedkou a podobně. Spoustu důležitých věcí si Lea uvědomuje v rámci sportování s kamarádkou psycholožkou Tinou a výsledkem je, že se změní, stává se více sama sebou, a hlavně si nenechává vše líbit.

Udělej to jako racek. Vy… se na to! je malá knížečka, kterou dokážete přečíst za jedno odpoledne. Pro mě osobně byla zajímavá, ale že bych kvůli ní měnila nějaké své zvyklosti se úplně říct nedá. Líbilo se mi však, jak je napsaná, autorka byla dobrou vypravěčkou a ocenila jsem také nápadité názvy kapitol jako například „Napojení na sebe: Můžeš dostat holku ze Spice Girls – ale Spice Girl z holky nikdy nedostaneš“. Záleží však jen na vás, co si z knihy vezmete a jak na ni budete celkově pohlížet. Můžete se ní například inspirovat, udělat si poctivě všechna cvičení a zapracovat na sobě.

Lea Blumenthalová (1983) se dlouho obávala zveřejnit knihu o boji se svou závislostí na harmonii – bála se nepříznivých reakcí. Teď už se však nestará o to, co si o ní myslí ostatní, a píše, o čem chce. Narodila se v roce 1983, několik let žila v Hamburku, nyní se svým přítelem a psy bydlí na venkově a díky získané schopnosti zvládat konflikty si užívá mnohem harmoničtější život než v době, kdy se za každou cenu urputně snažila zalíbit všem.

Udelej to jako racek obalka

Udělej to jako racek. Vy... se na to!
Autor: Lea Blumenthalová
Překlad: Martin Richter
Žánr: rozvoj osobnosti
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2023
Počet stran: 180
Hodnocení: 70 %

https://www.knihykazda.cz/udelej-to-jako-racek/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nasycen: „S kůží na trh“

nasycen 200„Prostě moje baskytara stála už hrozně moc dlouho opřená v koutě a já navíc dostal chuť sníst zase s kapelou pár baget na nočních pumpách.“ Komentuje s nadsázkou svůj návrat k aktivnímu hudebnímu životu a znovuvzkříšené pražské kapely

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Zpověď – Z děcáku až na přehlídková mola

zpoved200„Jsem přesvědčená, že jsem byla v dětském domově a prožila všechny ty okamžiky právě proto, abych dnes mohla pochopit ostatní opuštěné děti a abych jim mohla nabídnout pomoc, jsem jedna z nich, a i když existují nepochybně děti, které mají silnější...


Literatura

Po Věrném čtenáři přichází Krutá hra

kruta hra200V recenzi předchozího dílu Věrný čtenář jsem psala, že si jméno autora rozhodně zapamatuju a že se těším na jeho další knihy. Ani jsem se nenadála a byla tu Krutá hra.

 

...

Divadlo

Nový český muzikál Bar Silencio bude mít premiéru

silencio200Bar Silencio je třetím muzikálem Milana Matyáše Deutsche (Červený Kukiš - divadlo Mana, Voda živá - Semafor). Premiéru bude mít 22.2.2023 v klubu La Macumba. V tuto chvíli jsou v plánu následující představení 22.2., 23.3, 20....

Film

Moje kino LIVE nabízí filmy i v době omezeného pohybu

kinoVybraná menší kina se rozhodla zprostředkovat filmy online a zajímavým způsobem nabídnout i další program. V pátek 27. března to byla třeba beseda s Vítem Klusákem, režisérem filmu V síti. Program bude pokračovat i během dubna. Projekt nese název Moje kino LIV...