Ovládáte umění vyjednat cokoliv? Kniha Radima Paříka vás to naučí

Ovládáte umění vyjednat cokoliv? Kniha Radima Paříka vás to naučí

Tisk

umeni vyjednat cokolivKaždý z nás používá svůj vlastní způsob komunikace a snaží se dennodenně komunikovat s lidmi a řešit nejrůznější situace. Ať už potřebujete něco někomu sdělit, o něčem jednat, na něčem se domluvit, někoho o něčem přesvědčit či někoho získat na svou stranu. Komunikujeme ve vztahu, v práci, v interakci s mnoha známými i cizími lidmi. A což teprve když už jde o něco vážného, třeba týkající se smluv, závazků, vyhrocených situací či obvinění. Umíte opravdu hovořit tak, abyste pro sebe dokázali vyjednat cokoliv?

Kniha Radima Paříka, který patří mezi uznávané strategické vyjednavače v Evropě, vám předvede základní a obecné principy lidské komunikace a vyjednávání. V prvé řadě je knížka nabitá informacemi, v druhé řadě velmi čtivá. Možná v ní jen chybí více praktických příkladů, protože obsahuje hodně teorie, vyjednávání je však přece jen hodně o praxi. V tom případě ale můžete navštívit některý z Paříkových kurzů, nic totiž nenahradí přímou komunikaci a konfrontaci. Můžete mít v hlavě tisíc pouček, ale na místě, kdy potřebujete cokoliv důležitého vyjednat, se nezmůžete ani na slovo. A je dobré vědět, že pro účelnou komunikaci a vyjednávání musíte mít:

 1. inteligenci
 2. sebevědomí
 3. komunikační schopnosti a dobrou výmluvnost
 4. dobrý psychologický základ a schopnost dokonale odhadnout protější stranu
 5. schopnost dokonale ovládat své emoce
 6. schopnost umět manipulovat s lidmi

V kapitolách knihy se pak dozvíte třeba rady, jak na to, abyste se zbavili ega, ale zároveň si věřili, abyste neútočili a nechovali se jako protivník, ale stali se partnerem protivníka, abyste se nepřeceňovali, ale také nepodceňovali, abyste uměli pokládat ty správné otázky, za žádnou cenu nikdy nehodnotili druhé, abyste uměli pracovat s informacemi a rychle vyselektovali ty, které se vám hodí a ty, které nejsou podstatné, abyste maximálně zaujali protější stranu během prvních tří minut, protože jinak se vaše šance na úspěšné vyjednávání jednoznačně snižují.

Autor knihy vás naučí strategie, kterými můžete dosáhnout svého. Naučí vás také pracovat s emocemi a zvládat stres. Poukauzuje i na to, že manipulace není nic špatného a používáme ji všichni, je třeba spíše myslet na to, abychom ji nezneužívali k něčemu nečestnému či nemorálnímu. V knize se dozvíte například i to, jak si požádat o zvýšení platu. Inu v podstatě jak dosáhnout všeho, čeho si jen zamanete.

O autorovi:

 • Radim Pařík (*1979) patří mezi nejlepší strategické vyjednavače v Evropě, je jako jediný vyjednavač z České a Slovenské republiky členem nejprestižnější organizace vyjednavačů na světě Negotiation Club.
 • Za svůj život vyjednal více než 2 000 smluv za desítky miliard korun.
 • Od roku 2003 se pohybuje na top manažerských pozicích a od roku 2005 se věnuje strategickému řízení.
 • V roce 2007 vyjednal „mír“ s odboráři z oblasti maloobchodu. V roce 2008 vyjednával dohodu o prodeji 157 prodejen Plus Discount v České republice.
 • Radim absolvoval výcvik vyjednávání americké FBI, programy vyjednávání na Harvardu a na Univerzitě St. Gallen, vyjednávání podle principů Mossadu. Absolvoval vyjednávání na Schrannerově mezinárodním vyjednávacím institutu a pod vedením George Kohlriesera program Leadershipu na mezinárodním institutu pro rozvoj managementu na univerzitě IMD v Lausanne.
 • V roce 2022 se stal iniciátorem a hlavním zakladatelem první nezávislé profesní organizace oboru – Asociace vyjednavačů. Zároveň byl jmenován do jejího čela jako prezident asociace.
 • Radim Pařík přednáší vyjednávání na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a spolupracuje s dalšími českými i zahraničními univerzitami. Učí také vyjednávat děti z dětských domovů na Letním podnikatelském kempu nadace ZET profesora Milana Zeleného. Unikátním programem tréninku podporuje ženy ve vyjednávání a jako překladatel do znakové řeči je prvním v České republice, kdo trénuje ve vyjednávání neslyšící.
 • Radim se věnuje strategickému vyjednávání, tedy posledním 5 procentům, kdy neexistuje alternativa k dohodě. Říká, že kompromis je ve vyjednávání zlo, #ArgumentyNefungují a win-win v podstatě neexistuje. Učí manažery mluvit, ovlivňovat, vyjednávat a vést zaměstnance k lepším výsledkům a poskytuje podporu ve vyjednávání nejúspěšnějším firmám i politikům.
 • Pravidelně v médiích komentuje politická a byznysová vyjednávání. Byl vyhlášen Osobností československého LinkedInu 2020.
big umeni-vyjednat-cokoliv-vyjednavejte-MBb-515936

Název: Umění vyjednat cokoliv
Autor: Radim Pařík
Počet stran: 224
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2023
Hodnocení: 85%

https://www.grada.cz/umeni-vyjednat-cokoliv-13728/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Richard Nedvěd: „Na nemožné situace se nepřipravuju a na ty možné je nemožné se připravit, protože není možné předpokládat, že budou opravdu možné. Zkrátka, je to nemožné. Ale práce s obecenstvem mě prostě baví (smích).“

nedved richard200Kouzelník a komik Richard Nedvěd se stává stále čím dál tím více populárním díky jeho skvělým nápadům, jejichž hlavním aktérem není jen on sám s jeho kouzly, ale také samotní diváci. Touhle interakcí mezi ním i samotn...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Pražský Smíchov ožije literaturou

altVíte, co si představit pod pojmem „Noc literatury“? Co takhle třeba patnáct evropských autorů a jejich novější díla různých žánrů čtená českými herci a známými osobnostmi v krásných i zajímavých lokalitách rozsetých po Praze 5? První Noc ...


Literatura

Freddie Mercury žil na plné pecky, nestřídmost a dekadence byly součástí jeho života

freddie mercury200Sedmdesáté narozeniny by 5. září oslavil Freddie Mercury, tvář a hlas legendární britské skupiny Queen. Nezkrotný bouřlivák, ale také Bohem nadaný zpěvák a hudebník se však dožil pouhých pětačtyřiceti let. Nestřídmost a dekadence byly...

Divadlo

Třeskutá komedie podle hry Carla Goldoniho Sluha dvou pánů s písněmi Granta Oldinga

Sam na dva sefy200Když v roce 2011 umělecký ředitel londýnského National Theatre Nicholas Hytner zvažoval, že jeho divadlo mezi záplavou vážných dramat potřebuje nasadit výrazný komediální titul, navrhl jeden z jeho dramaturgů prověřenou klasik...

Film

Záhy vypukne svátek filmu

febio perex1Největší a současně nejzávažnější filmovou akcí konanou v Praze je nepochybně Febiofest, letos uspořádaný ve dnech 19. až 27. března 2015. Již po několik let jej zdobí soutěžní sekce - v čele poroty letos stane le...