Román nejen pro mladé: Odvrácená tvář lásky

Román nejen pro mladé: Odvrácená tvář lásky

Tisk

odvracena tvar lasky200Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností… Dvě jasná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce?

 

 

 

V březnu vyšlo v Edici New adult nakladatelství Ikar novinka od u nás oblíbené autorky nejen romantických příběhů Collen Hooverové Odvrácená tvář lásky.

U nás ne neznámá autorka

Colleen Hooverová (* 1979) je americkou bestsellerovou autorkou New York Times, jejíž romantické příběhy se těší obrovskému ohlasu čtenářů. Autorka pravidelně střídá žánr young adult s literaturou pro dospělé čtenáře. Colleen žije v Texasu s manželem a třemi syny. Česky jsme si mohli přečíst už pěknou řádku jejích knih: Bez naděje, Ztracená naděje, Život jedna báseň, Možná jednou, Námi to končí, Na obtíž, To nejlepší v nás, Pravda, nebo lež, Nelituji ničeho.

Román s důrazem na přívlastek erotický

Vysokoškolačka Tate Collinsová se přestěhuje do San Franciska ke svému staršímu bratrovi Corbinovi a hned tu noc se seznamuje s jeho nejlepším kamarádem Milesem, který bydlí hned naproti. Není to však zrovna příjemné setkání. On je namol opilý a potřebuje její pomoc. Ona jako ošetřovatelka mu ji poskytne, ale jejich vztah není zrovna přátelský, spíš napjatý až ostražitý. Přesto je to k sobě oba táhne. Jenže Tate pracuje v nemocnici a studuje a Miles je stejně jako Corbin, takže často nebývá celé dny doma. Tak se dohodnou, že jejich vztah bude čistě sexuální. Zvládnou nepodlehnout citům a zůstat pouze v ryze tělesné rovině?

Různé tváře lásky

Colleen Hooverová dokáže psát tak, aby čtenáře vtáhla do děje, který je plný dialogů a pěkně odsýpá. Vybrala si tematiku tělesné přitažlivosti a touhy, tedy vztahu, který má svá jasná pravidla. Ovšem proč tomu tak je, proč podmíněná láska, a jak uvažují hlavní hrdinové? Nejen toto se ve vypravování, které se vyznačuje silnou erotickou jiskrou, ale dotýká se i psychologických aspektů postav, dozvíme. A závěr bude pro mnohé nečekaný, silný a dojemný.

Doporučuji hlavně čtenářkám, které preferují romány primárně o vztazích a erotice, neboť obojího se v knize dočkáte až až.

odvracena tvar lasky

Název: Odvrácená tvář lásky
Autor: Colleen Hooverová
Originální název: Ugly Love (2014)
Žánr: erotický román
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2023, brožovaná
Počet stran: 288
Hodnocení: 70 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/odvracena-tvar-lasky/kniha/13680/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Turistický seriál K21: Zámek Lednice

lednice 200Milí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou chybět ani tipy na ...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Ponořte se do fascinujícího světa ryb

co-ryba-vi 200Etolog Jonathan Balcombe napsal knihu nazvanou Co ryba ví?, ve které vyvrací mýty a přináší spoustu zajímavých informací.

 

...

Literatura

Máte doma malé zahradníky? Tato kniha je přesně pro ně

Moje prvni zahradka 200Nakladatelství Albatros Media vydalo knihu Martiny Drijverové Moje malá zahrádka, ve které zajímavé rady najdou malí i velcí.

 

...

Divadlo

Riaditeľka mestského divadla, producentka, autorka a herečka Zuzana Mišáková je celým svojím srdcom Trenčianka

Pinocchio 200Zuzana Mišáková Moravčíková je riaditeľkou Mestského divadla Trenčín už 20 rokov. Okrem toho je aktívnou a kreatívnou producentkou, ktorá má cit pre detail a venuje svoju pozornosť štúdiu faktografie. Ako herečka stvárnila niekoľko postáv. Medz...

Film

Bláznivá dovolená – velká dávka nostalgie

blazniva-dovolena-perexMám takový pocit, že každý z nás se alespoň na malou chvíli setkal s rodinkou Griswoldových, ať už s tou filmovou nebo jí velmi podobnou v reálném životě. Připomeňme si americkou komedii z osmdesátých let, která vás možná, ...