Zlé časy – netradiční česká scifi

Zlé časy – netradiční česká scifi

Tisk

zle casy200V únoru vydalo nakladatelství Laser novou scifi knihu Michala Březiny s názvem Zlé časy o netradičním cestovali časem. Záměrně neuvádím slovo „hrdina“, ale počkejte sami… Co myslíte, bude hůř?

 


Česká krev

Michal Březina (* 1977) v bujarém mládí cestoval stopem po Evropě za vydatnými zážitky, z dlouhé chvíle běsnil v několika metalových kapelách, po trvalém usazení v rodinném životě spolupracoval s e-magazíny Sci-fi svět Vanili nebo Howard. Se zápalem se v současné době věnuje počítačové grafice, podílí se na podobě hororového časopisu Krátký řez nebo slovenského e-magazínu Charon. Napsal knihy: Pošuci z galaxie Real (2010), Měsíční deník (2016), Uchovej mou duši (2018), Do smrti daleko (2021), Není nebe nad Mexikem (2023).

Přečtěte si rozhovor s autorem knihy: „Cestování v čase otvírá široké brány nápadům, to mám opravdu rád.“

Seznamte se, Dušan Hofírek

Když se rozdával rozum, tak se na našeho hrdinu Dušana Hofírka asi moc nedostalo. Zato štěstí má habaděj – i proto dokáže procházet bludištěm časoprostoru tak, jako nikdo jiný. Třebaže si původně myslel, že bude působit jako armádní pošťák a ne, že to bude jeho maličkost, která bude cestovat do nejrůznějších míst a hlavně časů. Nechal se naverbovat k agentuře Post Finem a nutno říci, že průzkum časoprostoru se zkomplikoval hned při první výpravě a najednou na něm leží celý osud světa.

Knihu Zlé časy můžete vyhrát v naší soutěži: Získejte sci-fi Zlé časy

Minulost, budoucnost a zlé časy

K přečtení knihy mě nalákala obálka, která k příběhu perfektně sedne. Anotace zaujala taky, i když jsem si představovala hrdinu v lesklé zbroji, správňáka, co má pro strach uděláno a ne někoho, kdo snad nejvíc připomíná typického českého hloupého Honzu.

Rychlý sled různých časových os působí ze začátku trochu chaoticky, autor námět na první dobrou nevyždímal tak, jak mohl, ale ono to byl vlastně záměr. Kniha je plná hlášek a odkazů a pobaví všechny, kteří si rádi přečtou originální scifi. Navíc bychom měli podporovat nadějné české autory.

zle casy

Název: Zlé časy
Autor: Michal Březina
Obálka: Michal Kuba
Žánr: scifi, česká literatura
Nakladatelství: Laser
Rok vydání: 2023, brožovaná vazba
Počet stran: 248
Hodnocení: 65 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/zle-casy/kniha/14668/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Bára Basiková: Můj syn máminy písničky neposlouchá

BB perexZpěvačka s výjimečným hlasem, jakým se může na naší hudební scéně pochlubit jen málokdo. A také osobnost, které není zatěžko říct pořádně od plic, co si myslí, třebaže se její postoje mohou někomu zdát kontroverzní. Taková je pěvecká stálice Bára Basik...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Constantin Kinský o svém dětství, předcích a milovaných lesích

všechno je dar perex
Útlá knížka se životními názory Constantina Kinského a jeho vnitřní filozofií vznikala po dobu dvou let při rozhovorech s Natálií A. Rollko. Ukazuje, jak na malém prostoru se dá vyjádřit filozofie člověka tak, až...


Literatura

Tesla: génius, který zkrotil elektřinu

Tesla perex

Nicola Tesla (1856-1943) patří mezi nejznámější vizionáře v dějinách lidstva. A protože se jedná o vynálezce, kolem nějž krouží pestrá řada spekulací a konspiračních teorií, není divu, že...

Divadlo

Kolečko v Disku pracuje s buchtami i bohyněmi

buchty a bohyne200Petr Kolečko (Okresní přebor) napsal divadelní hru přímo na míru čtyřem absolventkám, čtvrtého ročníku Katedry herectví činoherního divadla pražské DAMU, Nikol Kouklové, Evě Josefíkové, Marii Poulové

Film

Váňa: Největší závod je život sám

josef vanaV den 6. září 2012 se v našich kinech koná premiéra nového časosběrného celovečerního filmového dokumentu „Váňa“ o nezdolném sportovci a osobnosti světového formátu, o Josefu Váňovi.  Scénář filmu a režie byly sv...