Pojďte se bát s mrazivou Knihou nehod

Pojďte se bát s mrazivou Knihou nehod

Tisk

kniha nehod200V únoru vyšla u nakladatelství Laser kniha u nás poměrně neznámého autora Chucka Wendiga – Kniha nehod. Kingovská atmosféra i témata, silné postavy, co pro svou rodinu udělají možné i nemožné, napjatá atmosféra a co víc – magie. Chcete se bát? Tak do toho, s Knihou nehod.

 


Nadějný spisovatel

Chuck Wendig (* 1976) je americký spisovatel, komiksový a filmový scénárista, herní designer, nadšený hráč RPG her i bloger. Vystudoval anglický jazyk a náboženství a než se stal spisovatelem na plný úvazek, tak si prošel pěknou řádku zaměstnání. V českém jazyce byly zatím vydány vydány knihy Nuly (2017), Psanci (2021), komiks ze světa Star Wars - Star Wars: Moře v plamenech - Pevnost Vader (2021) a hororová Kniha nehod (2023).

Jaké je číslo našeho světa?

Kdysi dávno žil Nathan ve velkém domě na venkově se svým násilnickým otcem – a nikdy své rodině neřekl, co se mu tam stalo. Kdysi dávno byla Maddie malá holčička, která vyráběla panenky ve své ložnici, když uviděla něco, co neměla – a dodnes se snaží vypořádat se se svým traumatem vytvářením strašidelných soch. Kdysi dávno se něco zlověstného a hladového procházelo tunely pod horami a uhelnými doly jejich rodného města na venkově v Pensylvánii. Nyní jsou Nate a Maddie Gravesovi manželé a se svým synem Oliverem se do svého rodného města vrátili. Jenže to, co se dělo kdysi, se nyní opakuje. Oliver potkává podivného chlapce, který se stane jeho nejlepším přítelem, chlapcem s vlastními tajemstvími a zálibou v temné magii. Tato temná magie je postaví do středu bitvy dobra se zlem a boje o duši rodiny – a možná i o celý svět. Ale rodina Gravesových má v této bitvě tajnou zbraň: vzájemnou lásku.

Síla rodiny hory přenáší

Kniha nehod se vyznačuje silnými postavami, kde v popředí stojí rodina Gravesových, naši hrdinové. Nate je správňák od kosti, bývalý policista, co by pro rodinu udělal první poslední. Maddie je sochařka a žena, která ví, co chce. Jejich syn Olly je v patnácti empatický tak, až mu to škodí. Společně tvoří nerozdělitelný celek, který se postaví zlu, které číhá v blízkém parku Bludné kameny a tunelu u něj. Poznáme i sériového vraha Edmunda Reese, který je posedlý čísly. A další větší a menší postavy a charaktery, které v knize mají své neopomenutelné místo a odůvodnění.

Proč se začíst?

Kniha nehod disponuje mimořádně propracovaným příběhem, kde se střídá vypravování mnoha osob. Někteří z toho mohou být zpočátku zmateni, ale díky tomuto přepínání mezi různými úhly pohledu tu máme spád a atmosféru nepředvídatelnosti; nikdy totiž netušíme, kam autor zabrousí dál.

Příběh se nám rozpíná na pět set stran, ale odsýpá rychle, nemá žádné zbytečné vsuvky a každá kapitola dané postavy, každé hledisko rozmlouvající osoby nebo novinový výstřižek, má důvod a k tak rozvrstvenému vypravování patří.

Navíc, příznivci Stephena Kinga by si tuto knihu měli přečíst snad povinně, dát šanci někomu v našich končinách poměrně neznámému. Rozhodně nebudou litovat!

kniha nehod

Název: Kniha nehod
Autor: Chuck Wendig
Žánr: horor
Originální název: The Book Of Accidents (2021)
Nakladatelství: Laser
Rok vydání: 2023, pevná vazba
Počet stran: 504
Hodnocení: 90 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/kniha-nehod/kniha/15481/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

První myšlenka na psaní přišla v okamžiku, kdy jsem si přečetl Harryho Pottera

Aleš NovotnýAleš Novotný je mladý spisovatel, který se hodně zaměřuje na psaní pro mladé. Jak sám uvádí, je to zřejmě proto, že sám psal už od třinácti let a spousta jeho prvních spisovatelských pokusů vzniklo právě v období jeho vlastního dospívání. Přečtět...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Zemřeš v další kapitole

zemres v dalsi kapitole 200Je to k neuvěření, ale Nora Robertsová pod pseudonymem J. D. Robb vydala již čtyřicátý šestý díl knižní série s Evou Dallasovou. V květnu nám nakladatelství Alpress přineslo detektivní román s lákavým názvem Zem...


Literatura

Vlčí štěstí: minimalistický příběh a nádherná příroda

big vlci-stesti-3mk-478032 (2)Knížka Vlčí štěstí italského prozaika Paola Cognettiho se vám vejde do batohu či kabelky a může vám zpříjemnit den. Je to vcelku jednoduchý příběh popsaný na 150 stranách, ale vtáhne vás do prostředí nádherné...

Divadlo

Divadelně-pohybové představení MANSON v NoDu: když je tanec eufemismem pro agresi
ImageNa otázku, proč miluji skupinu DOT 504 (a vedle mě i stovky dalších fanoušků a příležitostných diváků), se nabízí velice snadná odpověď: protože jsou mladí, talentovaní, charismatičtí a otevření novým experimentům. A...

Film

Corpus Christi: Polské drama nominované na Oscara přináší očistný příběh hříchu

corpus-christi 200Strhující drama hříchu, který přinesl vykoupení. Corpus Christi, který režíroval Jan Komasa a v jehož hlavní roli exceluje Bartosz Bielenia, se vedle nominace na Oscara v sekci nejlepší zahraniční film pyšní oceněním z MFF Benátky a ...